2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Günaydın canım ben yeni geldim aranıza. Benim de 20. Haftaya kadar kilo almamam gerekiyor. Şimdiye kadar almadım çok şükür. İnsülinim sınırdaydı çok şükür bir ayda baya düşürmüşüm. Ama meyve yeme demedi doktorum bana. Aksine yazın nasıl meyve yemeyeceğiz🙈 Ara öğün mutlaka meyve yiyorum 😍
Ya evet doktorlar farklı düşünüyor demek ki. İki doktorum var. Irina Hanım hiç faydası yok diyor. Derya Hanım yorum yapmıyor. 😊 Ama ben de severim, canım ister sabah saatlerinde yemeye çalışıyorum. Aralarda salatalık, havuç ev yoğurdu ye demişti. 🙃

Genetik alt yapı önemli, bana diyabet bölümündeki doktorum ailenizde var mı diye sormuştu, bildiğim kadarıyla yok dedim demekki ortaya çıkmamış diyabet genelde genetik demişti. Ama en başından bilinçli hareket ediyorsun. Araştırmış ogrenmissin. Umarım sağlıkla tamamlarsin gebeliğini ama oldu şeker cikti bu da seni korkutmasın kontrol altına almak kolay
Hem annem hem babam şeker hastası. Ablamda hiç sorun olmadı gebelikte ama ben nasıl olacağım bakalım. Çok dikkat ediyorum. Zaten bebek bana kendisi diyet yaptırıyor sağolsun. Tatlıdan hamur işinden tiksindim. Mide sorunu yaşıyorum 7. Haftadan beri. Çok şükür iyi çıkıyor şimdilik kan sonuçlarım ama benim ekstra dikkat etmem lzım

Bende pek istemiyorum açıkçası 😅 fakat iste eksik de olmasın diyorum. Neyse bu günkü tahliller sonrasında az çok belli olur galiba en eksik ne fazla 😅
Erhan karaalpin madalyon diye bir kitabı var onu okuyunca rahatlamıştım ben biraz yeme içme ile ilgili de tavsiye veriyor. Ve bebeğin kilo alımının tamamen plasenta kalitesine ve genetik geçişe bağlı olduğunu söylüyor. Yüzde 80 sebze / protein yüzde 20 karbonhidrat şeklinde beslenmeyi doğru buluyor o da. Zaten o karbonhidratta hareket edince enerjiye dönüşüyor. Güzel bir kitap tavsiye ederim 🌸 kilo alımı da 6/10 arası normal diyo 😄 benim doktorum da 10 kg alacaksın dedi ama bilemiyorum son aylarda çok kilo artışı olan var

Aynen canım çok şükür aslında ben ayrıntılı Ultrasona randevu için gitmiştim çok şükür onu hallettik cinsiyet hiç önemli değil, sadece merak ediyorum ama cinsiyetten ziyade 1 dk bile sürmedi muayene hiç birşey söylemedi sanırım asistana denk geldik ondan dolayı.Saglıklı olduğunu bilmek çok güzel, daha hareketlerini hissetmiyoruz ya o yüzden acaba birşey mi oldu diye düşünüyorum bazen 🥺`
Ben de hamileliğin ilk donemlerinde yapılan tahliller var ya toxoplazma rubella filan, doktorum devlette yaptır gel demişti, devlete gittim tahliller icin, doktor usg ile baktı ama dediğin gibi maksimum 2-3 dakika. Onda da bebeği yanlış ölçtü bir hafta geri çıktı, kalp atışı filan da dinletmedi, sonra kendi doktoruma gittim devletteki ölçüm yanlismis. Kapıda yığınla hasta beklerken doktorlara da kizamiyorsun o sayıyı gün icinde tamamlamak zorunda ama işte hamilelilte en stresli dönem

Hem annem hem babam şeker hastası. Ablamda hiç sorun olmadı gebelikte ama ben nasıl olacağım bakalım. Çok dikkat ediyorum. Zaten bebek bana kendisi diyet yaptırıyor sağolsun. Tatlıdan hamur işinden tiksindim. Mide sorunu yaşıyorum 7. Haftadan beri. Çok şükür iyi çıkıyor şimdilik kan sonuçlarım ama benim ekstra dikkat etmem lzım
Tatlı ve hamur işinden tiksindiysen daha ne olsun, şekerin en büyük iki suçlusu. Ben de aksi gibi en çok tatlı ve hamur işine aseriyorum 😄

Canım benim transferden sonra ohss gelişti yani karında sıvı birikmesi o yüzden çok acı çektim pozitif haberini görene kadar kalp sesini duyana kadar yüzden doktor hep bol su ve protein ye dedi bu süreçte de hiçbir şey yemek istemiyordum zaten midem bulandığı için yani hem pozitifmiş hem ohss'den dolayı karnım 6 aylık olduğu için hiçbir şey yemek istemiyordum o da ilaç niyetine protein ve bol su içiyordum oradan kalma bir alışkanlık gibi bir şey oldu bence şu anda da canım İlk zamanlar çiğ köfte mercimek köftesi tarifi hamur işi tarzı şeyler çekti ama sadece mercimek köftesi ile çiğ köfte yiyebildim onun dışında genelde sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum tatlıyı çok severim ama Allah bir şekilde kilo almama engel oldu tiksinti verdi benden çok şükür 🙏🏻🙏🏻😆😆
Evet o ohss durumunu bende yaşamıştım elhamdülillah gecti gitti. Sana güzel bi alışkanlık biraktirmis ins bende düzene koyarım. İştahsızlık ve bulantı zorluyor onlar yakın zamanda biterse bi şeyler yapmalıyım. Tatlı içeren hersey bende istemiyorum. Acaba cinsyetle alakalı mı 🙃🙃🙃

Erhan karaalpin madalyon diye bir kitabı var onu okuyunca rahatlamıştım ben biraz yeme içme ile ilgili de tavsiye veriyor. Ve bebeğin kilo alımının tamamen plasenta kalitesine ve genetik geçişe bağlı olduğunu söylüyor. Yüzde 80 sebze / protein yüzde 20 karbonhidrat şeklinde beslenmeyi doğru buluyor o da. Zaten o karbonhidratta hareket edince enerjiye dönüşüyor. Güzel bir kitap tavsiye ederim 🌸 kilo alımı da 6/10 arası normal diyo 😄 benim doktorum da 10 kg alacaksın dedi ama bilemiyorum son aylarda çok kilo artışı olan var
Ay ben daha şimdiden aldım o kiloyu 🤦

Ben de hamileliğin ilk donemlerinde yapılan tahliller var ya toxoplazma rubella filan, doktorum devlette yaptır gel demişti, devlete gittim tahliller icin, doktor usg ile baktı ama dediğin gibi maksimum 2-3 dakika. Onda da bebeği yanlış ölçtü bir hafta geri çıktı, kalp atışı filan da dinletmedi, sonra kendi doktoruma gittim devletteki ölçüm yanlismis. Kapıda yığınla hasta beklerken doktorlara da kizamiyorsun o sayıyı gün icinde tamamlamak zorunda ama işte hamilelilte en stresli dönem
Evet canım zaten asistan 3-4 kere ölçüm yaptı 14+5 çıktı 14+6 çıktı 14+1 çıktı bende anlamadım 😂Zaten bana da dinletmedi kalp atışını gösterdi bak burda dedi o kadar.Ben zaten çok ilgi beklemiyorum çok kalabalıktı hastane ama bazen iyi doktorlar da denk geliyormuş zaten birdaha gider mıyım nilmiyorim ayrıntılı ultrason için gideceğim.

Aynen canım çok şükür aslında ben ayrıntılı Ultrasona randevu için gitmiştim çok şükür onu hallettik cinsiyet hiç önemli değil, sadece merak ediyorum ama cinsiyetten ziyade 1 dk bile sürmedi muayene hiç birşey söylemedi sanırım asistana denk geldik ondan dolayı.Saglıklı olduğunu bilmek çok güzel, daha hareketlerini hissetmiyoruz ya o yüzden acaba birşey mi oldu diye düşünüyorum bazen 🥺`
Ben de çok evhamlıyım normalde ayda bir çağırıyorlar ben bu yüzden iki hastaneye gidiyorum. 2 haftada bir görüyorum bebişi. Hareketlerini duysam o kadar korkmazdım herhalde. İki cümle bana yetiyor kalbi atıyor ve haftasıyla uyumlu😍😍 bikaç hafta daha sabredeceğim cinsiyet için napalım 🥰

Himmm daha bana hiç kilo alma miktarı ile ilgili bilgilendirme yapılmadı. Heralde 11. Haftada tüpçüm bi şeyler der. Diğeri devlet doktoru zaten. Malum ilgi alaka kısıtlı oluyor. Tamm ben şu iştah sorununu halledeyim ömrümde yapmadığım yemek listesini yapıp ona uymaya çalışayım. 😆

Ben de çok evhamlıyım normalde ayda bir çağırıyorlar ben bu yüzden iki hastaneye gidiyorum. 2 haftada bir görüyorum bebişi. Hareketlerini duysam o kadar korkmazdım herhalde. İki cümle bana yetiyor kalbi atıyor ve haftasıyla uyumlu😍😍 bikaç hafta daha sabredeceğim cinsiyet için napalım 🥰
Aynen canım birde benim tüp Bebek önceden de düşügüm var ondan evhamlıyım herhalde.Cinsiyeti hiç farketmez de ona göre öğrensem ona göre seveceğim bebişi 🥰

Ya evet doktorlar farklı düşünüyor demek ki. İki doktorum var. Irina Hanım hiç faydası yok diyor. Derya Hanım yorum yapmıyor. 😊 Ama ben de severim, canım ister sabah saatlerinde yemeye çalışıyorum. Aralarda salatalık, havuç ev yoğurdu ye demişti. 🙃
Evet ya görüş farkı oluyor doktorların☺️ Ablamın doktoru demişti ki bi insan günde 10 tane kiraz yiyorsa 2 kişilik olsun diye 20 tane yemeyeceksin. Bebek için 1 tane daha ekle 11 kiraz ye demişti. Çok sevmiştim bu benzetmeyi. Benim prensibim de bu. Tabağıma yemek alırken bebiş için bi kaşık daha ekliyorum. Çok da mutlu ediyor bu beni. Zevk alıyorum 😀😀 bizim toplum hamilelere 2 kat yediriyor malum. El kadar bebeğe 70 kilo insan muamelesi yapıyoruz 😀😀

Evet o ohss durumunu bende yaşamıştım elhamdülillah gecti gitti. Sana güzel bi alışkanlık biraktirmis ins bende düzene koyarım. İştahsızlık ve bulantı zorluyor onlar yakın zamanda biterse bi şeyler yapmalıyım. Tatlı içeren hersey bende istemiyorum. Acaba cinsyetle alakalı mı 🙃🙃🙃
Olabilir valla cinsiyeti bende çok merak ediyorum ama önce sağlık hayırlı sağlıklı olsunlar🙏🏻 ama kariisk belirtiler vat bende kız da olabilir erkek de hicbisey hissedemiyorum😆

Olabilir valla cinsiyeti bende çok merak ediyorum ama önce sağlık hayırlı sağlıklı olsunlar🙏🏻 ama kariisk belirtiler vat bende kız da olabilir erkek de hicbisey hissedemiyorum😆
Ay yok zaten bunca eziyet sonucunda elhamdülillah sonuca ulaşmışiz Mevlam kucağımıza da almayı nasip etsin sağlıkla hayırla asla cinsiyet ayrımına dusmemeliyiz. Fakat ben alışveriş yapmayı çok heves ediyorum hani belli olsa alsam donatsam 🥰🥰 bende de 2 türlü belirtiler var zaman yavaş geciyo sanki 🙃🙃

Ay yok zaten bunca eziyet sonucunda elhamdülillah sonuca ulaşmışiz Mevlam kucağımıza da almayı nasip etsin sağlıkla hayırla asla cinsiyet ayrımına dusmemeliyiz. Fakat ben alışveriş yapmayı çok heves ediyorum hani belli olsa alsam donatsam 🥰🥰 bende de 2 türlü belirtiler var zaman yavaş geciyo sanki 🙃🙃
Nasıl belirtilerin var. Ne olunca hangi cinsiyet oluyor ben bilmiyorum 😀

En belirgin belirtim eksi türevi istiyor canım. Tatlı olabilecek her türlü yiyecekte tiksinti var. Karnım cikmadi ama erkekte sivri öne doğru kızda daha yayvan ve popo genişliği olabiliyor. Kiz bebek anneyi biraz cirkinlestirirken erkek anneyi çok guzellestiriyor. Bende de her yerim sivilce kaplanmış gibi. Duygu hali erkekte anne daha minnoş olurken kızda agresif duygusal olabiliyormuş. Ben bunda çok ikilemdeyim ikiside bar bende. 😃 göbek çizgisi yanlış hatırlamıyorsam erkekte göbek deliği üstünde devam ediyordu kızda göbekte çizgi kalıyordu yukarı çıkmıyordu. Göğüs belirtisi erkekte erken koyulasma oluyomus sanirim kızda geç koyulasiyormus tabi karıştırmış olabilirim emin de olamadim bundan. İşte böyle değişik değişik şeyler 🤣🤣🤣

Ye tatlıyı doğur hakkıyı,
Ye ekşiyi doğur Ayşe'yi 😂😂 ben bu hurafeyi biliyorum bı de erkek olursa popo karın diklesiyor, kız olursa enine yayılıyor. Bu bende tutmadı, erkek dedi doktor ama her bı yerimden enine genişliyorum 😄

X