2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok sağolun kızlar, düzenli ateş düşürücü veriyorum şuan. Doktor tahliller temiz diyor ee bu çocuk niye sürekli ateşleniyor o zaman? Bana kan değerleri normal gelmedi, beni bulur hep böyle doktorlar. Bugün başka bir doktora götürmeyi düşünüyoruz. @SeptembeRose içim rahatladı bi nebze canım çok sağol🙏🏻
Teşekkür ederim İnşallah yoktur kırık 🥺 zaten tatildeyim ben okullar kapalı olduğu için evdeyim ama yine de evde bile yürüyememek çok kötü 🤢
Cok gecmis olsun kizlar🙏🙏

Ben sahsen haplarin bi dayatma oldugunu dusunuyorum
Herseyi dogadan karsilasak ilac sirketleri ne yiyecek kafasindalar
Bence gayet de dogal beslenerek olusabilir ama kolayina kaciyoruz
Ben b12 demir kullandim artmadi ama kan yapici seyler tuketerek degerlerimi yukselttim mesela
Doktor bile sasirdi
Kaybolan bağlar diye bir kitap okumuştum. Antidepresan haplarının çıkış öyküsünü anlatıyordu. Aslında depresyona hiçbir fayda sağlamadıklarını sadece plasebo etkisi yarattıklarını ama milyonluk ilaç firmaları yüzünden üretime devam edildiğini araştırmalarla destekleyerek anlatıyordu. Mesajını okuyunca o geldi aklıma 😄

Ben sahsen haplarin bi dayatma oldugunu dusunuyorum
Herseyi dogadan karsilasak ilac sirketleri ne yiyecek kafasindalar
Bence gayet de dogal beslenerek olusabilir ama kolayina kaciyoruz
Ben b12 demir kullandim artmadi ama kan yapici seyler tuketerek degerlerimi yukselttim mesela
Doktor bile sasirdi
İlaçsız yaşami en çok savunan kişilerden biri benim, hatta bütüncül tıp ile tedavi eden doktorları daha çok tercih ediyorum, bunların sayısı ülkemizde henüz fazla değil ama ücretlerini çok önemsemeden bu hocalardan tedavide yararlanıyorum, ilaçsız fonksiyonel tıp ile fibromiyalji tanısı aldıktan sonra tanıştım inanın bizim bildiklerimiz devede kulak bile değil, bu tıp alanı sonsuz bı deniz. Kardeşimde anemi var o da fonksiyonel tıptan faydalanıyor fayda da görüyor ama buna rağmen iki yılda bir damardan demir takviyesi almak zorunda yaşamını devam ettirmek için. Belki bütüncül tıp ileride buna da çare bulur ve kardeşim demiri damardan almak zorunda kalmaz. Ama demek istediğim özel durumlar ve zamanlar vardır bu durumlarda temiz içerikli takviye edici gıdaları almak zorundayız. Hamilelik bunlardan biri mesela. Normal zamanlarda hiç demir ihtiyacı olmasa dahi hamilelikte kan ihtiyacı iki katına çıkıyor, ama insan metenolizmasi bunu üretebilecek kapasitede değil. Ben normal hayatımda hiç demir ilacı kullanmadım, hiç kansızlık yaşamadım ama hamileliklerimde kullandım. İyi ki de kullanmışım doğum sonrası kanım 7 ye düştü yoğun bakıma alınacaktım kan bankasindan kan istendi ama demir depolarım hamilelikte dolu oldugu için yoğun bakıma girmeden taburcu oldum. Ama dilerseniz siz dokturunuzun verdiği takviye edici gıdaları kullanmayabilirsiniz tercih sizin

El ayak ağız salgını var daha öncesinde geçirdi mi 6. Hastalık ya da el ayak. Tahlillerde belli olmuyor öncesinde, ilk üç gün yüksek ateş sonra döküntüler başlıyor. 6. Hastalık gecirdiyse bağışıklığı vardır ama el ayak tekrarlıyor. Oğlum 8 aylıkken bı de 22 aylıkken gecirmisti, 8 aylıkken anne sütü aldığı için hafif atlattı ama diğeri zordu. Influenza da çok dirençli ateş halsizlik bı de kusma yapıyor çocuklarda
Daha önce 6. Hastalık geçirdi ama el ayak hastalığı geçirmedi, şuan sadece belirti olarak ateş var bizde de, bakalım eğer öyle bir şeyse döküntüler de başlar herhalde. Çok şükür kusma falan yok ama iştahsızlık çok var

Kızlar oğlum hastalandı, röntgen istedi doktor. Mecburen içeri girmek zorunda kaldım tutamıyorlardı çünkü hiçbir şekilde. Kurşun önlük giydim ama içim hiç rahat değil bi sıkıntı olmuş mudur 😔
Geçmiş olsun canim korkma ablamda girmek zorunda kalmıştı çok şükür bisey olmadı şuan kızı 1.5 yasinda.sanirim İlk 3 ay fazla tehlikeli olmuyor yoksa koymazlardi.riskli olunca hemsirenin birini çağırıyorlar girmesi icin

Kızlar oğlum hastalandı, röntgen istedi doktor. Mecburen içeri girmek zorunda kaldım tutamıyorlardı çünkü hiçbir şekilde. Kurşun önlük giydim ama içim hiç rahat değil bi sıkıntı olmuş mudur 😔

Teşekkür ederim 🥺 elle muayene yaptı. Röntgen çekemeyiz dedi. Kırık ya da çatlak olsa anlardım ama dedi. Ciddi bir yırtık gibi duruyor işe gitme kalkmadan dinlen dedi . Sardı, Krem verdi bide ama internetten baktım hamilelik döneminde bebeğin dolaşımını çok etkiliyormuş almadım ben de oyüzden . Pazartesiyi bekleyip ortopediye giderim diye düşünüyorum ama inşallah geçer. Şişlik yok ama morarmış üst kısmı ayağımın. Basarken canım gidiyor
Çok geçmiş olsun kızlar.Acil şifalar diliyorum.🙏

Geçmiş olsun canim korkma ablamda girmek zorunda kalmıştı çok şükür bisey olmadı şuan kızı 1.5 yasinda.sanirim İlk 3 ay fazla tehlikeli olmuyor yoksa koymazlardi.riskli olunca hemsirenin birini çağırıyorlar girmesi icin
Ayy inşallah canım çok çok teşekkür ederim 🙏🏻🥰

Daha önce 6. Hastalık geçirdi ama el ayak hastalığı geçirmedi, şuan sadece belirti olarak ateş var bizde de, bakalım eğer öyle bir şeyse döküntüler de başlar herhalde. Çok şükür kusma falan yok ama iştahsızlık çok var
İnşallah düzelir doğum doktorum bana çocukların gül gibi olduğunu düşün demişti bi bakarsın açmış bi bakarsın solmuş bi günü bir gününü tutmaz endişe etme benim şuan 3 çocuğum var her birinde ayrı uğraştım hastanelerde

İnşallah düzelir doğum doktorum bana çocukların gül gibi olduğunu düşün demişti bi bakarsın açmış bi bakarsın solmuş bi günü bir gününü tutmaz endişe etme benim şuan 3 çocuğum var her birinde ayrı uğraştım hastanelerde
Haklısın canım, annelik öyle bi şey ki hastalandığında kendini unutuyorsun yeter ki iyileşsin diye. İnşallah çabuk toparlarız

Kaybolan bağlar diye bir kitap okumuştum. Antidepresan haplarının çıkış öyküsünü anlatıyordu. Aslında depresyona hiçbir fayda sağlamadıklarını sadece plasebo etkisi yarattıklarını ama milyonluk ilaç firmaları yüzünden üretime devam edildiğini araştırmalarla destekleyerek anlatıyordu. Mesajını okuyunca o geldi aklıma 😄
Oğluma iki kere farklı tanısı kondu, farklılığından biri dehb, ilaçsız tedaviyi savunan çok iyi bı çocuk psikiyatrisi buldum, sadece stikolin ek takviyesi almasını tavsiye etti, tüm maddi imkanlarimi kullanarak oğluma ilaçsız tedavi olabileceği yöntemleri sundum, ergoterapi, bilişsel davranışçı terapilerden play attention programlarına kadar ve şükür ilaç kullanmadan çok güzel ilerleme kaydetti. Bende fibromiyalji var yine antidepresan tavsiye edildi ilacsiz tedaviye yöneldim, külfetli tedaviler olmasına rağmen bedenimi sevdiğim için gözüm görmedi, bu tedavide de magnezyum selenyum ve probiyotiklerin yeri çok önemli. Malesef ülkemizde fonksiyonel ve bütüncül tıp yeni olduğu için insanların bu konuda bilgisi çok az, hatta çinko takviyesini ilaç sanan insanlar var, halbuki üstünde yazıyor ilaç değildir diye 😁 tedavilerde ilaç yerine doğada sunulani, ancak metebolizma emilimi basaramiyorsa temiz takviyeleri kullanmak en güzeli, fibromiyalji için üç farklı antidepresan vermişti Dr bana ama ben probiyotik takviyesi ile ustesinden geldim.

Oğluma iki kere farklı tanısı kondu, farklılığından biri dehb, ilaçsız tedaviyi savunan çok iyi bı çocuk psikiyatrisi buldum, sadece stikolin ek takviyesi almasını tavsiye etti, tüm maddi imkanlarimi kullanarak oğluma ilaçsız tedavi olabileceği yöntemleri sundum, ergoterapi, bilişsel davranışçı terapilerden play attention programlarına kadar ve şükür ilaç kullanmadan çok güzel ilerleme kaydetti. Bende fibromiyalji var yine antidepresan tavsiye edildi ilacsiz tedaviye yöneldim, külfetli tedaviler olmasına rağmen bedenimi sevdiğim için gözüm görmedi, bu tedavide de magnezyum selenyum ve probiyotiklerin yeri çok önemli. Malesef ülkemizde fonksiyonel ve bütüncül tıp yeni olduğu için insanların bu konuda bilgisi çok az, hatta çinko takviyesini ilaç sanan insanlar var, halbuki üstünde yazıyor ilaç değildir diye 😁 tedavilerde ilaç yerine doğada sunulani, ancak metebolizma emilimi basaramiyorsa temiz takviyeleri kullanmak en güzeli, fibromiyalji için üç farklı antidepresan vermişti Dr bana ama ben probiyotik takviyesi ile ustesinden geldim.
Dehb için ilaç kullanmayı ben de doğru bulmuyorum. Doğru yönlendirme çoğu çocukta etkili oluyor.

Parka filan çıkıyorsa bulaşmıştır, bı iki güne ateşi hafifler umarım tahlilleri temiz dediyse doktor endişe etme.

Bende psikolojik sorunlar yasayip tonla ilac almadan rahat edemeyen bi insanin hikayesini dinlemistim. Adamin ilaclarini degistirip yerine beyaz ilaca benzeyen sekerlerden koymuslar ve bu ilaclarin daha etkili oldugunu soylemisler adam kendimi daha iyi hissediyorum eski ilaclar artik fayda etmiyor falan diyormus 😀

Dehb için ilaç kullanmayı ben de doğru bulmuyorum. Doğru yönlendirme çoğu çocukta etkili oluyor.
Sadece dehb ilacı değil oğluma antibiyotik bile çok mecbur kaldığım zaman verdim kulak enfeksiyonunda antibiyotik şart, ama onun haricinde takviye bile çok fazla vermedim, bunlari dahi zorunlu olmadıkça onermeyen mükemmel bı pediatri doktoru var oğlumun.

Az önce ilk demir ilacimi içtim, önceki hamileliğimde çok kabızlık sorunu yaşamıştım duphalac kullanmak zorunda kalmıştım, bunda da yine aynı olursa demir ilacımı degistirmesini isticem doktorumdan. Sen hangi demir ilacini kullanıyorsun
Kaçıncı haftada demir ilacına başladınız? Kan verip tekrar değerlerinize mi baktırdınız. Benim doktorum vermedi demir ilacı. İlk hamile kaldığımda kan testi yaptırmıştım. Sonra bir daha da yaptırmadım. Tekrar baktırmam gerekli mi acaba?

Kaçıncı haftada demir ilacına başladınız? Kan verip tekrar değerlerinize mi baktırdınız. Benim doktorum vermedi demir ilacı. İlk hamile kaldığımda kan testi yaptırmıştım. Sonra bir daha da yaptırmadım. Tekrar baktırmam gerekli mi acaba?
Dün başladım, 12. Haftada folik asiti kesip demir ilacina başlattı, ilk hamileliğimde de öyle yapmıştı doğuma kadar da kullanmıştım demiri. Bildiğim kadarıyla demire başlamak için kan değerlerine bakılması gerekmiyor, bu gebelik izleminin rutininde olan bişey, ASM deki ebe de 12. Haftada gel demir baslayacagiz demişti ama kendi doktoruma takip yaptirdigim için gitmedim. Kimi doktorlar 12. Haftada kimi 20. Haftada başlıyor demire.

Dün başladım, 12. Haftada folik asiti kesip demir ilacina başlattı, ilk hamileliğimde de öyle yapmıştı doğuma kadar da kullanmıştım demiri. Bildiğim kadarıyla demire başlamak için kan değerlerine bakılması gerekmiyor, bu gebelik izleminin rutininde olan bişey, ASM deki ebe de 12. Haftada gel demir baslayacagiz demişti ama kendi doktoruma takip yaptirdigim için gitmedim. Kimi doktorlar 12. Haftada kimi 20. Haftada başlıyor demire.
Bende 16 haftaya girdim ama henüz başlamadım çok iğrenç kokusu ve tadı oluyor ya işkence gibi ilaçlar

Ayy evet ya sen de görmüştün pipiyi 😂😂😂Bana direkt 12de söyledi değişmez diye düşünüyorum ya bir dahaki kontrolüm 5 ağustos 🥲Bugün gidip ip alıp battaniye seti yapacağım😂😂😂😂😂 elimde patlamaz umarım
Hahahaha amaaan en kötü farklı renkler giymiş olurlar benimkininin kamuflajlı bile üstü olacak 😅😅😅

X