2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar 15 aydır malesef bebişim olmuyor. Sizlere danışmak istedim. Gebeliğinizi ne zaman öğrendiniz? Benim adetim bugün ama idrar testim negatif. Sonradan pozitife dönen oldu mu acaba?
Benim 2.5 yil olmadi
Şükür sonunda Rabbim nasip etti
Darisi tum isteyenlere inşallah 🤲
Tum tahlillerinizi yaptirdiniz mi? Sperm testi, amh, rahim filmi
Vitamin depolarinin dolu olmasi da cok onemliymis sonradan anladim

Canım 15 ay uzun bir süre değil ama yinede sende veya eşinde bir sorun var mı diye kontrol amaçlı kadın doğuma gidebilirsiniz eşinde sperm testi verirse bir sıkıntı yoksa denemeye devam edebilirsiniz. Reglin düzenli ise gerek yok ama düzensiz ise ovulasyon testi satın alıp deneyebilirsin
Evet canım doğru diyorsun, zaten doktor takipliyim. İki aşılama tecrübem var. Çok şükür eşimle değerlerimiz normal ama yaş sebebi ile biraz paniklemeye başladım 🤰🍼🙏

Benim 2.5 yil olmadi
Şükür sonunda Rabbim nasip etti
Darisi tum isteyenlere inşallah 🤲
Tum tahlillerinizi yaptirdiniz mi? Sperm testi, amh, rahim filmi
Vitamin depolarinin dolu olmasi da cok onemliymis sonradan anladim
Evet canım doktor takipliyim. Bir sıkıntımız yok çok şükür. Yaş sebebi ile gecikiyor diye düşünüyorum. Doktorum doğal yolla gebe kalabileceğini söyledi. İki aşılama oldum ama tutmadı. Siz gebeliğinizi ne zaman öğrendiniz?

Pekiiii bir soru dahaaaa :anneadayı: büyüyen göbüşler, popişler çatlamasın diye ne kullanacaksınız?
ben ilk hamileliğimde lierac kullandım. 2. de de kullandım çatlak oluşmadı. ama bir arkadaşım kullandı yinede çatladı. vucut yapısı çok önemli galiba
Ben lierac, burts bees mama ve palmers tummy butter aldım piyasada en iyi bilinenler bunlar. Ama şuan yazlıktayım güneşe saf kakao yapığı koyuyorum eriyince sürüyorum hem kokusu miss çikolata gibi hem acayip iyi nem veriyor. Lierac zaten jel gibi nem vermiyor, üstüne yağlı olan palmersı süreyim dedim böyle pütür pütür kalktı. Burts bees parfümsüz ama çok kötü kokuyor:KK43: palmers güzel ama onun içinde de zaten kakao ve shea yağı var al evde kendin karıştır daha iyi yani

Kızlar 15 aydır malesef bebişim olmuyor. Sizlere danışmak istedim. Gebeliğinizi ne zaman öğrendiniz? Benim adetim bugün ama idrar testim negatif. Sonradan pozitife dönen oldu mu acaba?
Canım ben 3 yıl uğraştım aşılama ve normal tüp bebek. En son almanyada tamamen ilaçsız doğal ivf ile ilk seferde hamile kaldım. Bizde sperm sorunu vardı.
Önelerim şunlar, eşinle birlikte mutlaka d3k2 vitamini 7-8damla, omega3 mümkünse krill oil, coq10, çinko, selenyum, nutra medika b komplex vitamin ve c vitamini 1000mg kullanın. Bununla beraber sağlıklı beslenin gluteni ve inek sütü, eti(yoğurt peynir dahil) kesin. Yerine keçi ürünler, et olarak kuzu yiyin.
Ekmek yiyecekseniz sadece siyez ekmeği olabilir. Kolay değil biliyorum ama bunları yapın garanti hamile kalırsın inşallah😍

Canım ben 3 yıl uğraştım aşılama ve normal tüp bebek. En son almanyada tamamen ilaçsız doğal ivf ile ilk seferde hamile kaldım. Bizde sperm sorunu vardı.
Önelerim şunlar, eşinle birlikte mutlaka d3k2 vitamini 7-8damla, omega3 mümkünse krill oil, coq10, çinko, selenyum, nutra medika b komplex vitamin ve c vitamini 1000mg kullanın. Bununla beraber sağlıklı beslenin gluteni ve inek sütü, eti(yoğurt peynir dahil) kesin. Yerine keçi ürünler, et olarak kuzu yiyin.
Ekmek yiyecekseniz sadece siyez ekmeği olabilir. Kolay değil biliyorum ama bunları yapın garanti hamile kalırsın inşallah😍
Oyy kuzum çok teşekkür ederim kıymetli tecrübelerin ve bilgilerin için. Kullandığım vitaminlerime ve beslenme düzenime dediklerini de eklemeye gayret edeceğim. 🙏🙏

Ben de öyleyim ya bugün kan tahlili yaptırdım hemşire elinde eldivensiz herkesten kan alıyordu. Sordum eldven kullanmıyor musunuz diye. Diyor ki kişinin kanını ellemiyoruz diyo. Sonra da taktı eldiven. Benden kan alırken mesela birkaç damla kan aktı eldivene. Ve o eldivenle Allah bilir kaç kişiden kan alacak. Ben de tırnak uzmanıyım her müşteride ayrı törpü ayrı eldiven ayrı maske bone ve artı sterilizasyon makinasından çıkardığımız açılmamış kraft pakette kişiye özel malzemelerle çalışıyorum.
Canım tırnak uzmanı diye görmüşken sormak istedim kalıcı oje hamilelikte zaralı mı sence? Bi de kalıcıyı çıkartan bi ürün bar ya çatlatarak çıkarıyo ondan almıştım ama kullanılır mı emin olamadım:KK43: asetona da uzun süre temas etmek istemiyorum tavsiyen var mıdır?

Cok şükür yanma yok
Kasinti da yok
Sadece vajina girisimde igne batmasi gibi seyler hissettim bide sari akinti oldu ondan suphelendim ama sanirim simdi birseyler yaparsam onlem alabilirim🌸 gebelikten once boyle birsey yasadigimda ingiliz karbonatli su iciyordum
Gebelikte icilebilir mi bilemedim doktora sormak lazim dimi🫠
Kuzum geçen hafta bana da aynısı oldu. Vajinada mı yanma idrar yolunda mı anlayamadım. Doktora gittim. Ultrasonda bebeği görünce bütün dertleri unuttum ahahha tam çıkmaya yakın sordum ay bu arasa hocam vajinamda yanma var diye o da bi mantar kremi yazdı ama eve gelince anladım ki bu idrar yollarından. Neyse bol su içip hiç beklemeden sık sık tuvalete gittim. Bu dönem mesaneye baskı oluyor ya tam idrarı boşaltamayabiliyormuşuz. Son damlasına kadar yapmaya dikkat ediyorum. Bi de gece üşenmeyip uyanınca tuvalete gidiyorum.
İngiliz karbonatı bi çay kaşığı içmekten bi zarar gelmez bu arada mide yanması için de hamilelikte kullanılabiliyor

Oyy kuzum çok teşekkür ederim kıymetli tecrübelerin ve bilgilerin için. Kullandığım vitaminlerime ve beslenme düzenime dediklerini de eklemeye gayret edeceğim. 🙏🙏
Ne demek canım benim. Biz çok özel doktorlara gittik, bu bilgiler oradan geliyor bizde işe yaradı sana da yarayacak inanıyorum🙏🏼🙏🏼🙏🏼 bu süreçte söylemesi kolay gibi ama pozitif kalmak çok önemli, insan bazen kendini acaba benim hiç olmayacak mı diye düşünürken bulabiliyor. Ama olacak inan😍

X