2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet canım detaylı ultrason ama devlet için şimdiden sıra almak lazımmış egerki alamazsam veya beğenmezsem özele gitmeyi düşünüyorum zaten ama fiyatlar çok fazla detaylı ultrasonun.
Tam 12de öğrendim canım ben gösterirlerse erken değil bence ☺️ detaylıyı mı diyorsun ben onu 20li haftalarda yapılıyor diye biliyorum

En fazla 15 gün ilerisine tek veriyorlar sıra canım. Onun dışında sıra verilmiyor. Şimdiden alamazsın bence ☺️
Alınıyormuş canım öyle okudum ben Ankara için konuşuyorum ben Kocaelinde gittim ilk haftalarında beni perinatolojiye yönlendirdi doktor orası da Ağustos da gelin dedi sıra için ama orda olmayabilirim birde Ankaraya bakalım işleyiş nasıl heryerin farklıymış zaten olmazsa özele gideceğim bi bakayım en kötü Ultrasona girerim belki cinsiyet görürüm 🥰

Alınıyormuş canım öyle okudum ben Ankara için konuşuyorum ben Kocaelinde gittim ilk haftalarında beni perinatolojiye yönlendirdi doktor orası da Ağustos da gelin dedi sıra için ama orda olmayabilirim birde Ankaraya bakalım işleyiş nasıl heryerin farklıymış zaten olmazsa özele gideceğim bi bakayım en kötü Ultrasona girerim belki cinsiyet görürüm 🥰
E nabızda riskli değilsen sıra bile alamıyorsun ben denedim olmadı maalesef. İnşallah sen alabilirsin . Bak canım şöyle
IMG_6069.png

Kızlar bende cinsiyeti aşırı merak ediyorum istediğim bir cinsiyet yok açıkçası ama başından beri içimden erkek geçiyor.12+2 de gittiğimizde ultrasona göre 13 haftalık çıktı ama sırtını dönmüştü hiç birşey göremedik zaten doktor da çok erken cinsiyet için dedi .Haftaya cuma şehir hastanesine randevu aldım. Ayrıntılı ultrason için sıra almayı deneyeceğim tâbi geç kalmadıysam Ultrasona da gireceğim bakalım inşallah öğrenirim o gün 14+1 olacağım
hangi sehirdi sizin?

E nabızda riskli değilsen sıra bile alamıyorsun ben denedim olmadı maalesef. İnşallah sen alabilirsin . Bak canım şöyleEki Görüntüle 3271491
Canım burda vermiyorlar önce kadın doğuma gidip doktorun seni yönlendirmesi gerekiyor yani Kocaeli şehir hastanesinde öyle oldu benim Ankara için de öyle okudum bakalım bir şansımı deneyeceğim sorarım doktora sonra gel derse öyle giderim artık belki de hiç devlette yaptırmam direk özele giderim ayrıntılı için devlette kimse memnun değil

Kızlar bende cinsiyeti aşırı merak ediyorum istediğim bir cinsiyet yok açıkçası ama başından beri içimden erkek geçiyor.12+2 de gittiğimizde ultrasona göre 13 haftalık çıktı ama sırtını dönmüştü hiç birşey göremedik zaten doktor da çok erken cinsiyet için dedi .Haftaya cuma şehir hastanesine randevu aldım. Ayrıntılı ultrason için sıra almayı deneyeceğim tâbi geç kalmadıysam Ultrasona da gireceğim bakalım inşallah öğrenirim o gün 14+1 olacağım sata göre
Ayrıntılı ultrason 23. Haftadan sonra çekiliyor. Senin bahsettiğim ikili tarama herhalde.

Hayır ayrıntılı ultrason hep okuduklarım şehir hastaneleri için erken sıra almak gerektiğini söylüyor o sebeple gideceğim öğrenmek için aslında
Anladım, her üniversitenin farklıdır ama benim gittiğim üniversitede randevular haftalık açılıyor. Hangi şehirdesin sen

Size tam bacak arası resimlerini de atayım ama doktor bunlardan da belli değil demişti belki bu sefer tam emin olursunuz.
Bak tatlım 15 haftalık bacak arası böyle doktor yüzde doksan erkek dedi sonra kesin erkek dedi seninki kaç haftalık bacak arası bende değişen cinsiyet tahminleründen emin olamıyorum sonra değilişirse diye

Eklentiler

• IMG_6477.jpeg
    IMG_6477.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 46
Canım burda vermiyorlar önce kadın doğuma gidip doktorun seni yönlendirmesi gerekiyor yani Kocaeli şehir hastanesinde öyle oldu benim Ankara için de öyle okudum bakalım bir şansımı deneyeceğim sorarım doktora sonra gel derse öyle giderim artık belki de hiç devlette yaptırmam direk özele giderim ayrıntılı için devlette kimse memnun değil
Ben de deneme amaçlı bakayım dedim, ben de düşünmüyorum devleti. Şu an olduğum yerde 1000 tl sanırım

Ben de deneme amaçlı bakayım dedim, ben de düşünmüyorum devleti. Şu an olduğum yerde 1000 tl sanırım
Bende deneme amaçlı gideceğim bir yerde okudum kimisi yazmış 5 dk bile sürmüyor diye hiç birşey göstermiyormuş doktor eğer öyleyse bir anlamı yok zaten burda da 1500 den başlıyor sanırım

Şehir hastanelerinde de randevular da 15 günlük diye duymuştum ama hiç randevu almadım oradan
Canım ankara için araştırdım forumlarda belli bir haftada gidip oradan seni yönlendiriyorlarmiş sıra için Kocaeli de Benim öyle olmuştu Ağustosta gidip gün almam gerekiyor ama sanırım orda olamayacağım en iyisi özel herhalde

Canım ankara için araştırdım forumlarda belli bir haftada gidip oradan seni yönlendiriyorlarmiş sıra için Kocaeli de Benim öyle olmuştu Ağustosta gidip gün almam gerekiyor ama sanırım orda olamayacağım en iyisi özel herhalde
Özelde çok fazla perinatolog yok, ona dikkat et özellikle perinatolog olmasına, ozeldeki doktorlar çalıştıklarını hastanenin radyoloji uzmanına gönderiyorlar, bir çok kişi radyoloji uzmanına çektiriyor ama perinatolog gibi olmaz tabi ki. Ben üniversitede perinatologa çektirmiştim iki part halinde toplam 45-50 dakka sürmüştü, çünkü her organı ve damarı ölçüyor biçiyor not alıyor. Özelde radyoloji uzmanına çektiren arkadaşların 10 dakka sürdü. Benim kendi doktorumun USG muayenesi daha uzun sürüyor bacak karın baş çevresi ölçerken 😁

Özelde çok fazla perinatolog yok, ona dikkat et özellikle perinatolog olmasına, ozeldeki doktorlar çalıştıklarını hastanenin radyoloji uzmanına gönderiyorlar, bir çok kişi radyoloji uzmanına çektiriyor ama perinatolog gibi olmaz tabi ki. Ben üniversitede perinatologa çektirmiştim iki part halinde toplam 45-50 dakka sürmüştü, çünkü her organı ve damarı ölçüyor biçiyor not alıyor. Özelde radyoloji uzmanına çektiren arkadaşların 10 dakka sürdü. Benim kendi doktorumun USG muayenesi daha uzun sürüyor bacak karın baş çevresi ölçerken 😁
Ya araştırıyorum özel hastaneden ziyade ozel kliniklere bakıyorum ama çoğu radyolog fakat yorumları çok güzel 45 dk-1 saat sürüyormuş ama bilemedim daha vakit var önümüzde araştıracağım biraz, üniversite hastaneleri de yapıyorsa bakmak lazım

Evet kuzucum ya cumartesi belli olcak işte. Cinsiyeti kız olup bacak arası usg fotosu olan yok mu yahu atsa.da baksam benimkiyle karsilastirsam🥰
Ya canım benimkine kız dedi ama bacak arası fotosu yok, Mehmet boz var instagramda onun çok fazla cinsiyet videosu var ordan kıyaslayabilirsim

X