2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bebeğimin kakası sulu geliyor başına gelen var mı üşüttünüz için olabilir mi
Çoğu kakası oyle, bazen de partikullu, ama partikullu olduğunda sindirilmedigi anlamına geliyor. Kötü bişey değil tabi anne sütü ya da mama da tamamen sindirilmeyebilir, o yüzden partiküllü olması anormal değil ama sulu olması da çok normal, sadece sıvı besleniyorlar çünkü. Hatta bı kaç kez altı açıkken gazlı bir şekilde su gibi kaka yapınca ben balçıkla sıvanmış gibi oldum 😂

Çoğu kakası oyle, bazen de partikullu, ama partikullu olduğunda sindirilmedigi anlamına geliyor. Kötü bişey değil tabi anne sütü ya da mama da tamamen sindirilmeyebilir, o yüzden partiküllü olması anormal değil ama sulu olması da çok normal, sadece sıvı besleniyorlar çünkü. Hatta bı kaç kez altı açıkken gazlı bir şekilde su gibi kaka yapınca ben balçıkla sıvanmış gibi oldum 😂
Ayy çok teşekkür ederim içim rahatladı akşamdan beri her yere bakıyorum bu kadar cıvık olmuyordu kakası ❤️

Kızlar emzirme süresinde azalma olan var mı? Biz bugün 1 aylık olduk ama bayağı bayağı uyku süremiz arttı emzirme azaldı
Önceden 30 dk emen bebek şimdi 10 dk ya emiyor ya emmiyor

Kızlar emzirme süresinde azalma olan var mı? Biz bugün 1 aylık olduk ama bayağı bayağı uyku süremiz arttı emzirme azaldı
Bizim de azaldı baya, bence çeneleri güçleniyor daha hızlı vakumlayabiliyorlar memeyi. Önceden daha yavaş çektikleri için akışta daha az oluyordu. Emdikten sonra 2-3 saat uyuduğu için ben doydugunu düşünüyorum.

Kizlar özel hastaneye giden var mi? Doktor 1 ay sonra kontrole cagirmisti dikislerimi vs
Bi hediye goturmek gerekir mi size sorayim dedim

Birde bizim afacanin uyanik kalma suresi artti
Bazen 10dkda doyuyor bazen 40dk emiyor
Uyuyunca guzel uyuyor yaklasik 2.5saat kadar
ama 2 3 saat uyanik kaldigi da oluyor normal mi acaba bilemedim

Birde emerken cuk cuk ses geliyor sanirim hava yutuyor
Midesinden agzina hava geliyor gegirme gibi
Emerken oluyor bu
Sonra hickirik tutuyor
Memeyi agzina kocaman veriyorum agzini kaydirip ucunu tutuyor resmen
Reflu mu deniyor buna

Sorularimin icinden bildikleriniz varsa fikirlerinizi bekliyorum 😞

Kızlar benim bebiş bir aylık oldu son bi kaç gündür uyuma saati uzadı sanki bu normal mi Ve şimdi kartına baktım benimki 47 cm doğmuş ya minnak geldi gozume 😖
Doğumda özellikle iyi olcemiyorlar ayaklarini tam uzatmadıklari için. Takmayın kafayı ona. Benimki de bir aylık olunca daha uzun uyumaya başliyordu ki gaz derdi cıktı. Gece daha uzun uyuyor gazı çok yoksa. Benim gogsümde sabaha kadar kalkmadan uyur da ben uyandırıyorum. Hem altını almak hem emzirmek için. Ama gündüz sık sık uyaniyor. Bazen gaz çıkarıp geribuyuyor. Bazen uyuyamıyor.

Kızlar sağdığım sütleri buzluğa atmıştım. Dün bi tanesini buzdolabına attım bugün biberonla vermeyi deneyeceğim ilk defa. Nasıl ısıtabilirim sütü. İdeal ısıyı nasıl bileceğim
Ben cam biberonla ılık suda bekletiyordum sicağa yakın ılık suda. Bileğimin iç tarafına dökerek de ısısını kontrol ediyordum. Ama ben buzluğa attıklarimı hiç kullanamadım. Değişik bir demir kokusu geliyordu pas gibi. İçim elvermedi çöpe gitti hepsi. Onun yerine ben sağdığımı dolabın alt kısmında bekletiyordum. 3, 4 gün dayaniyormuş orda. O şekilde döndürüyordum. Okula baslayında yine öyle yapmayı planlıyorum.

Bizimki hep 10 dk emiyordu. Hala aynı. 34 günlük. Sadece eskiden emip uyuyordu. Şimdi emip aglıyor😭

Kızlar ana kucağı kullanan var mi? Oğlum gazlı bi bebek, pispisliyoruz hep, hafif sallayınca duruyor sürekli kucakta olmak istiyor, ana kucağında durur belki diyorum sallandığını için

Sab simplex kullanıyoruz bizim çocuk doktorumuz akşamları verin ağlıyorsa gazı vardır zate birkaç aya geçer gaz sancıları demişti
Bende sab simplex kullanıyordum. Dün boş karna verdim 3 saat sancı çekip ağladı. Bugün doktora gittik kullanmasanız da olur dedi. Artık kullanmayacağım. Gaz masajı ayakları hareket kovada sıcak suya koymak daha etkili.

Evet benim bebek 50 günlük eskiye göre çok azaldı. 45 dk nerdeyse sürüyordu emmesi. Şimdi baya baya az. Hele birde sizin süt akışınız fazlaysa kısa sürmesi çok normal. Doymasa kesinlikle emmek ister .

Kızlar sağdığım sütleri buzluğa atmıştım. Dün bi tanesini buzdolabına attım bugün biberonla vermeyi deneyeceğim ilk defa. Nasıl ısıtabilirim sütü. İdeal ısıyı nasıl bileceğim
Buzluktan çıkan sütü buzdolabında çözdürüp öyle benmari usulü ılıtın diyorlardı.
Kızlar ana kucağı kullanan var mi? Oğlum gazlı bi bebek, pispisliyoruz hep, hafif sallayınca duruyor sürekli kucakta olmak istiyor, ana kucağında durur belki diyorum sallandığını için
Ben plates topunda zıplaya zıplaya uyutuyorum , ana kucağını bazı bebekler kabul etmeyebiliyor ödünç alıp dene istersen

Kizlar özel hastaneye giden var mi? Doktor 1 ay sonra kontrole cagirmisti dikislerimi vs
Bi hediye goturmek gerekir mi size sorayim dedim

Birde bizim afacanin uyanik kalma suresi artti
Bazen 10dkda doyuyor bazen 40dk emiyor
Uyuyunca guzel uyuyor yaklasik 2.5saat kadar
ama 2 3 saat uyanik kaldigi da oluyor normal mi acaba bilemedim

Birde emerken cuk cuk ses geliyor sanirim hava yutuyor
Midesinden agzina hava geliyor gegirme gibi
Emerken oluyor bu
Sonra hickirik tutuyor
Memeyi agzina kocaman veriyorum agzini kaydirip ucunu tutuyor resmen
Reflu mu deniyor buna

Sorularimin icinden bildikleriniz varsa fikirlerinizi bekliyorum 😞
Emerken cuk cuk ses iki şeyi aklıma getirdi benim. Birincisi doğru memeyi tutamiyor olabilir sadece ucunu emince öyle ses çıkartabiliyor. İkincisi aşırı hızlı akışınız var olabilir hem ondan ses geliyor hemde aşırı hızlı olduğu için gazı ağzından çıkartıp yine çok gaz yuttuğu için hickiriyor olabilir. Ağzını kaydırıp ucuna geliyorsa da biberon kullanıyor musunuz ya da emzik ona alışınca memeyi de aynı şekilde tutmak istiyor bebekler. Ucunu tutunca ağzından memenizi çıkartıp tekrar verin. Doğrusunu yapana kadar devam edin. Yoksa meme uçlarınız sürekli yara olur ve bebiş kahverengi kısmı tam tutmadığı için çabuk yorulup yağlı sütü almayabilir 🥲🙃

X