2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kozlar bugün doktor kontrolümüz vardı 1200 Gr kilo almışız doktor çok iyi dedi boyu 5 cm uzamış 🫠 kalbinde üfürüm duydu bi çocuk kardiyolojisine görünün dedi büyük bilet olduğunu düşünmüyorum olsa zaten gebelikte çıkardı ama kontrol ettirmekte faydası var dedi 😔 ama ben kafamı taktım tabi daha önce böyle olukta kapanan var mı
Bize doğumdan sonra söylediler kalbinde üfürüm var, yenidoğan bebeklerin yaklaşık yarısında olur, muhtemelen 5 ay içinde düzelir dediler. 6. ayına çocuk kardiyolojiye randevu da oluşturdular götürüp kontrol ettireceğiz.

Sen de eminim dikkat ediyorsundur yediğine içtiğine ama bazen beklenmedik şeyler çıkıyor ya. Yani bana öyle oldu.
Gecelerimiz nispeten iyi geçiyordu, bildiğim gaz yapan standart şeyleri de tüketmiyordum. Dün akşam turp ve kırmızı lahana salatası yemiştim, gece 3 saat uyanık kaldı gaz çıkarıyor ama bitmek bilmiyor 😥😥 şimdi fark ettim onlardan oldu kesin, baya gaz yapan şeylermiş meğer.
Turp yedigimde bende bile gaz sıkıştırması oluyor. Yasaklı olan hiç biseyi yemiyorum ama acaba sudan mi diyorum, filtreyi değiştirdik bir hafta önce ama direk şişe su mu alsam bı sure diyorum. Başka bişey aklıma gelmiyor çünkü

Turp yedigimde bende bile gaz sıkıştırması oluyor. Yasaklı olan hiç biseyi yemiyorum ama acaba sudan mi diyorum, filtreyi değiştirdik bir hafta önce ama direk şişe su mu alsam bı sure diyorum. Başka bişey aklıma gelmiyor çünkü
Calma biberon almam lazım evdeki avent çok akıtıyor ve bu gidişle beni emmeyi birakicak . Nereden direkt alabiliriz acaba ? Bir fikrin var mi ?

Denicem bu dediğini. Dünden beri emerken de sıkıntı yaşıyoruz, ikinip sıkınmaktan doğru düzgün ememiyor, memeyi cekistiriyor, bırakıyor tekrar alıyor. Emmek istemese memeyi hiç almaz diye düşünüyorum, memeyi alıyor ama sürekli hareket, cekistirme halinde. Valla bu gaz çok zorladi bizi
Evet benimki de yapıyor. Akış azalınca özellikle aşırı sinirleniyor. Uyumadan önce de yapmaya başladı bu hareketi . O cekistirmeler yüzünden memisler yarayla beraber mantar oldu 🤣

Tamamen anne sütüne geçmeniz kaçıncı gün oldu acaba ?
Şöyle 20. Günde tamamen geçtim. Öncesinde çok azaltmistim günde 1 kere ya da 2 kere veriyordum. Sakin memede doymuyor diye düşünmeyin. Mama çabuk uyutuyor meme öyle değil .sinirlense de memede sabaha kadar dursa da dursun. Benim sütüm öyle arttı. Memede dura dura. Birde bol su içtim uykularima dikkat ettim her gün duş yaptım. Duşa bebeğimle girdim. Sariliktan korkuyordum tekrar olur diye şükür hiçbir şey olmadı . Şu an sariligimiz da baya azaldı.

Kızlar bazı bebeklerde sakral gamze oluyormuş. Bizde de var öyle bir şey. Aranızda bebişinde böyle bir gamzesi olan var mı?

Hadi yaa, vala ben pek hakim değilmişim onu anladım. İlk kızımda aşure bile yiyiordum demiştim ya. Her yemeği yerdim. Şimdi hazırlıksız yakalandım.
İnşallah dediğin gibidir, bazı su dokunur hakkaten insana. Bi deneyin bakalım 🙏🏼

Valla annemlere bakılırsa biz nasıl büyüymüşüz anlam veremiyorum 🙈 ya şansa küsmeye yiyeceğimiz yemek varmış yada genetiğimiz değişti bu kadar fark olamaz çünkü 🙈🙈
.kundak yapmayın diyorlar sadece kolları bağlayın kalça çıkığı falan riski var diye annem ilk gün bi kundak yaptı zeynoyu ayaklarını falan tülbentle Sıkı Sıkı bağladı eşimle kalp krizi geçiriyorduk nasıl açtığımızı bilemedik çocuk baya zurna dürüm gibi oldu 😂😂😂anneme anlattım saçmalama ben seni böyle büyüttüm maşallah sapasağlamdın dedi halta verdim ama Sıkı Sıkı kundağı yasakladık 😂 hoş tek yasakladığım şey bu zaten diğerlerinin hepsini yaptı yapma desem zaten ben uyurken kesin yapar en azından haberim var 😂
Ya şimdi doktorlar boyunu bile tam ölçmüyor ilk dönemde öyle bacakları uzatıp 😁 vala yaşayacak günümüz varmış 😂
Ay bu arada boyu 5 cm uzadı demişsin ya aklıma geldi, bizim kıza 48 cm dediler doğumda, 1 haftalıkken sağlık ocağında hemşire 50.5 filan ölçtü 😁 yanlış ölçmüşler dedi, yine işte aynı sebepten uzatmamışlar meğer.
Ama kayıtlara 48 cm olarak geçt artık 😁

Kozlar bugün doktor kontrolümüz vardı 1200 Gr kilo almışız doktor çok iyi dedi boyu 5 cm uzamış 🫠 kalbinde üfürüm duydu bi çocuk kardiyolojisine görünün dedi büyük bilet olduğunu düşünmüyorum olsa zaten gebelikte çıkardı ama kontrol ettirmekte faydası var dedi 😔 ama ben kafamı taktım tabi daha önce böyle olukta kapanan var mı
Biz gittik kardiyolojiye sıkıntı Çıkmadı minik delik varmış kapanmış takma kafana

Calma biberon almam lazım evdeki avent çok akıtıyor ve bu gidişle beni emmeyi birakicak . Nereden direkt alabiliriz acaba ? Bir fikrin var mi ?
Ben ya Hepsiburada ya da trendyoldan almıştım ama hangisiydi unuttum. Alitmayan biberon da olsa damagi ya da dudağı ile sıkınca akıyor yine de. Ben calma biberon gelince çok şaşırmıştım bu nasıl biberon be ucu yusyuvarlak kocaman açık, ters çevirince lakir lakir dökülür bundan süt demiştim 🤣🤣

Evet benimki de yapıyor. Akış azalınca özellikle aşırı sinirleniyor. Uyumadan önce de yapmaya başladı bu hareketi . O cekistirmeler yüzünden memisler yarayla beraber mantar oldu 🤣
Benim sütüm mu az geliyor acaba, en başından itibaren yapıyor çünkü, o da aklıma geldi süt az geliyor da ona mı sinirleniyor acaba dedim

Kızlar bazı bebeklerde sakral gamze oluyormuş. Bizde de var öyle bir şey. Aranızda bebişinde böyle bir gamzesi olan var mı?
Yok ama morluk var, büyük oglanda da vardı iki yaşına doğru geçti. Eğer gamze çok derinse USG cekilmesi gerekebilir açık mi kapalı mı diye

Benim sütüm mu az geliyor acaba, en başından itibaren yapıyor çünkü, o da aklıma geldi süt az geliyor da ona mı sinirleniyor acaba dedim
Bence sütün az gelmesi değil tam o sırada gaz sancısı başlıyor memeyle kavga edebiliyor. Hastanede ilk gün özellikle anneme verdm boş memeyi full emiyor ama gaz varsa memeyle kavga ediyor

Ya şimdi doktorlar boyunu bile tam ölçmüyor ilk dönemde öyle bacakları uzatıp 😁 vala yaşayacak günümüz varmış 😂
Ay bu arada boyu 5 cm uzadı demişsin ya aklıma geldi, bizim kıza 48 cm dediler doğumda, 1 haftalıkken sağlık ocağında hemşire 50.5 filan ölçtü 😁 yanlış ölçmüşler dedi, yine işte aynı sebepten uzatmamışlar meğer.
Ama kayıtlara 48 cm olarak geçt artık 😁
Bizimkini de doğduğunda 51 olcmusler, 5. Gün kontrolünde 54cm ölçtü Dr, tohum bile bu kadar hızlı büyümez nasıl olur dedim yanlış olcmusler dedi. Zaten USG de bile 53 cm olcmustu doktor en son, o yüzden ilk ölçüm yanlıştır diye düşünüyorum ben de, ama dediğin gibi kayıtlara ilk ölçüm geçti ☺️

X