2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
45 günlük. Yaklaşık 2.5 haftadır bu şekilde ilerliyoruz. Kucağıma alıyorum lavaboda sıcak suyu açıp poposunu sadece suyla yikiyorum. Havluya sarıp altını değişirken alt açma örtüsü seriyorum biraz o şekilde havalanıyor . Mamadan sonra aşırı pişik oldu yaralar çıktı o günden beri suyla yıkanıyor. Bepanthol ile de kremliyorum o geçirdi pişiği.

Kizlar beyaz gurultuyu denediniz mi benimki onla sakinlesiyo ve uykuya cok cabuk geciyo. Ama tum sesleri sevmedi su şırıltısı gibi olani sevdi sadece

Kizlar ya iki gogsumu de emzirmeme ragmen sol gogsum mastit oldu sanirim
Gece cok usudum sagdim gogsumu falan ama hala agriyor aciyor doktora mi gitsem :/
Canim sicak kompres yap ve sagmaya devam et gecer atesin varsa doktora git tabii
Kızlar 17 gün oldu doğum yapalı ama iç dikişler düşmedi sizde durum nasıl ne yapmam lazım
6 hafta dusmemesi normal benimki 1 ayda dustu

Aynı durumdan muzdaribim. Sleepy ye dokunubca bile belli oluyor dokusu naylonumsu daha. Molfix daha pamuksu geliyor. Bizde de yarım paket sleepy kaldı. Günde bir defa onu takıp eritmeye calişıyorum.
Benimkiler çabuk eriyecek gibi de değil ne yapicam bilmiyorum. Umarım cildi alişir sleepye, 3 ve 4 numara da stokladim çünkü

Bepanthol pişigi çok hızlı geçiriyor, mustela vardı bizde kızarıklıklar onunla geçmedi, evde Bepanthol kalmış ne zamandan kaldığını hatirlamadigim onu sürdüm geçirdi hemen. Ama mustela kadar temiz içerikli mi bilemicem. Bezini o kadar sık degistirmeme rağmen yine de kızarıyor poposu. Hiç yaramadı bu bez. Bı de poposunu hala yikayamiyoruz biz göbeginin kanaması bitmedi hala, Çarşamba randevu aldım tekrar yakılacak herhalde. Göbeği kuruyunca ben de poposunu yıkamaya baslicam. Büyük oğlumda her kakada yikiyorduk hiç pişik olduğunu hatırlamıyorum.

Bize recream diye bir krem yazdılar hastaneden cıkarken. Onu kullanıyorum. 2 haftaya 40 ı çikıyor bizimkinin de o zaman başlayayım ben de yıkamaya.

Benimkiler çabuk eriyecek gibi de değil ne yapicam bilmiyorum. Umarım cildi alişir sleepye, 3 ve 4 numara da stokladim çünkü
Buyüdukce daha az hassas olur. Belki 3 ve 4 ü kullanabilirsin.

3 ocakta 36 haftalikken dogurdu bizim kiz biraz erken gelmek istedi amniyo suyu patladi cok fazla suyum gittigi icin 12 saat sonra dogumum gerceklesti

Bizimki gece sesler çıkarıyor.Gazı çıkaramadığı için sıkıyor kendini bazen hırıltılı sesler çıkarıyor bazen de yutkunamıyor gibi.Doktora sorayım diyordum unutmuşum.
Canım sordum ben ses çıkarmalarını eğer hırıltılı sesler çıkartıyorsa boyun kısalığı olduğu için olabilir dedi ama ben tükürük yutkunması gibi diye tabir edince o gazla alakalı gaz çıkartmaya çalışıyordur normal dedi ama zaten aylık kontrole gidince detaylı boynuna gözüne kulağına falan bakıyorlar seninde gazla alakalıdır bence kısalıkla alakalı olsa doktor mutlaka bişey derdi

Canımcım banada damar tıkanıklığı dedi bi krem verdi mesaj gösterdi çok şükür geçer dedi

Kozlar bugün doktor kontrolümüz vardı 1200 Gr kilo almışız doktor çok iyi dedi boyu 5 cm uzamış kalbinde üfürüm duydu bi çocuk kardiyolojisine görünün dedi büyük bilet olduğunu düşünmüyorum olsa zaten gebelikte çıkardı ama kontrol ettirmekte faydası var dedi ama ben kafamı taktım tabi daha önce böyle olukta kapanan var mı

Bizde öyle bişey yok ama bi yeri falan mı ağrıyor acaba evham yaptırmak gibi olmasın da

Allah kolaylık versin bize test yapmadılar. Umarım tez zamanda taburcu olur . Bizim burdaki hastanede anne oteli vardı. Her üç saatte bir bebeğin yanına gidip emzirebiliyoruz. Sizin böyle bir imkanınız var mı
Yanındayım ben, devlette almicaz dediler özele geldik, yarın sabah çıkıcaz inşallah

Evet çoğu bebeğin kapanıyor, arkadaşımın kızının kapanmisti ama tam ne zaman kapandı hatırlamıyorum.

Kızarıklığı bana doktorum dilinde beyaz beyaz şeyler oluyordu mantar bu ama her bebekte oluyor fazlasında ilaç veriyorum ama şimdilik gerek yok dedi ve bu mantar çiş ve kakayla atıldığı için popoda pişik yapabilir dedi krem verdi bez falan değil belki sebebi Buda olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…