2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar benim de bebegin de burnu arada tikaniyor neden bu neyin belirtisi? Konuya deginmissiniz vakitsizlikten kurcalayip bulamadım diğer sayfalarda influenza mi belirtisi bu ya??
Sanmıyorum . Evinizde petekler yanıyorsa kurutuyor evi. Tıkanması çok normal serum fizyolojikle sürekli açın en az günde 3-4 kez yapın. Eğer öksürük burun akıntısı hırıltı varsa doğru yenidoğana gidin. Eğer evde nemlendirici varsa o da bir nebze sumuklenmeyi azaltıyor. Burnu tıkalı oldu mu kesinlikle emmiyorlar dikkat edin

Kızlar peki beslemeden sonra hiriltili sesler cikarmasi nefes almasi normal mi? Ota moka hastane yollarina dusmek istemiyorum çünkü 😣😖
Muhtemelen gazı vardır. Üst gazını çıkartın. Cikarttiginiz halde gecmiyorsa alt gaz sancısı da olabilir. Bizimkinin öyle. Hırıltı gibi gaz sancısı oluyor.

Bir de kızlar gebelik başında tiroidi yüksek çıkıp eutrox kullananlar vardı grupta. Siz halâ kullanıyor musunuz? Doktorunuz birşey dedimi size ne zamana kadar kullanacağımız gibi. O ilacı kullandığım için bebeği tekrardan kbb doktoruna gösterip işitme testi yaptırmamız lazım dediler. Çocuk KBb bölümü olmadığı için normal kbbye gidebilirsiniz dediler ama çocuk adına kbb randevusu açılmıyor. Kendi adıma alsam bakarlar mı acaba?
Bizim hastanede işitme testi için yenidoğana gittik (ilk 30 gün hastanede randevusuz bakılıyor bebekler ) onlar yönlendirdiler işitme testine gidip yaptırdık. Kendi adınıza bakarlar bence.

Baby turcoyu ben de denemek istiyorum. Pamuk zor geliyor bana((
Benimkinde baby turco pişik yaptı. Pamukta pişik yapmadı ama yapmak üzereydi. Tabi W winner123 arkadaşın dediği gibi hazırlamadim pamuklari toplu islatmistim. Bundan sonra onun dediği gibi yapicam .şimdi suyla yıkıyorum poposunu gece zorda kalırsam pamuk kullanıyorum. Islak mendil asla gelmiyor çocuğuma

Saturasyonu ve ciğerlerini dinleyince doktor tahlile ihtiyaç duymadi. Öncesinde film çekilmişti başka doktor tarafından o filme göre yatış verdiler meğer yanlışmış işte
Bizim de ciğerler temiz ateş yok sadece influenza pozitif çıktığı için yatırdılar

Kızlar selam. Bebeklerde ıslak mendil kullanıyor musunuz? Ben ilk günlerde pamuk kullandım da çok zor ya sürekli ılık su getir falan. Sonra uni baby yenidoğan izotonik sulu aldım günde 1 paket gidiyor 10 tane almıştım bitti. Eşim sensitive diye bi markadan bebek ıslak mendili almış 10-15 tane ama içeriği temiz değil baya alkol falan da var. Şimdi sleppynin yenidoğanını aldım. Hem pahalı hem 40 tane tanesi 1 TL'den geliyor. Kim ne kullanıyor bakalım fikir verin bana.
Ben Molfix in izotonik sulu olanını aldım , kullandım. Hatta kullanırken suya koyup ıslattım su biraz köpük köpük oldu. Poposuna kullanmaktan vazgeçtim. Islak mendile başlayınca zaten çocik pişik oldu :KK43: pamuğa geri döndük

Bizim bugun 10. Gunumuz hala pamuk kullanmaya devam ediyorum.E bebekden pamuk koymak icin kutu aldim islatip ona hazirliyorum bir kac gun beni rahatlatiyor yada evde kendinizde bir kaba koyabilirsiniz hazir sekilde yaninizda olur.hatta altini acmadan biraz kalorifer ustune koyuyorum pamuklar isininca daha hosuna gidiyor beyfendimizin😄
Ay o kabın linkini atar mısııın 🙏🏻

Eklentiler

• Screenshot_20240205_200121.jpg
    Screenshot_20240205_200121.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 38
Yaa denemeden stok yapmak ta kötü işte bilemiyorsun. Pamukla devam edeyim ben de o zaman. Biz Molfixle başladık çok şükür bir sorun yaşamadık. Ama 2-3 numarada farklı bir marka almış eşim goon muydu bir de migrosun kendi markasından da almış ismi aklımda yok şuan. Bakalım biz de deneye deneye artık. Baby turcoyu kız kardeşim kullanmıştı slepeden çok daha iyi diyordu.
Umarım baby turconun iyidir bezi, sleepy bitince baby turcoya gecicem çünkü

Bizim hastanede işitme testi için yenidoğana gittik (ilk 30 gün hastanede randevusuz bakılıyor bebekler ) onlar yönlendirdiler işitme testine gidip yaptırdık. Kendi adınıza bakarlar bence.
Biz de yaptırdık hastaneden ayrılmadan önce ama ikinci bir test yaptırmamız söylendi tiroid ilacı kullandığım için.

Atak haftası muhtemelen benimki de öyleydi. Ninni söyleyip yatıyorum emzirme yastığına kucağıma dizimde hafif hafif sallıyorum poposuna pat pat vuruyorum uyuyor. Uykusuzluktan çıldırıyorlar ve uykuya direniyorlar.
24 günlük şuan sizinki ne kadarlık 5 . Hafta diye biliyorum atak haftasını ama erken mi başladı acaba

Bir de kızlar gebelik başında tiroidi yüksek çıkıp eutrox kullananlar vardı grupta. Siz halâ kullanıyor musunuz? Doktorunuz birşey dedimi size ne zamana kadar kullanacağımız gibi. O ilacı kullandığım için bebeği tekrardan kbb doktoruna gösterip işitme testi yaptırmamız lazım dediler. Çocuk KBb bölümü olmadığı için normal kbbye gidebilirsiniz dediler ama çocuk adına kbb randevusu açılmıyor. Kendi adıma alsam bakarlar mı acaba?
Çocuk adına neden açılmıyor kimliği çıkmadı mı hala? Bence normal çocuk doktoru ya da yenidoğana götür onlar yönlendirir sizi

Pamuk kullanıyorum, baya bı sure pamukla devam ederiz biz. Baby turconun izotonik sulu ıslak mendilini almistim dışarda kullanmak için sadece, henüz kullanmadık tahriş ediyor mu bilmiyorum. Ama sleepy bezden hiç memnun kalmadım ben, ilk Molfix almıştım 1 numara, onda hiç bı sorun yaşamadık, ama sonra sleepye geçtik hem poposunu kızartıyor hem sızıntı yapıyor. İşin kötüsü sleepy ve babyturco stoğu yapmıştım ben.
Aynı durumdan muzdaribim. Sleepy ye dokunubca bile belli oluyor dokusu naylonumsu daha. Molfix daha pamuksu geliyor. Bizde de yarım paket sleepy kaldı. Günde bir defa onu takıp eritmeye calişıyorum.

Bizim de ciğerler temiz ateş yok sadece influenza pozitif çıktığı için yatırdılar
Allah kolaylık versin bize test yapmadılar. Umarım tez zamanda taburcu olur . Bizim burdaki hastanede anne oteli vardı. Her üç saatte bir bebeğin yanına gidip emzirebiliyoruz. Sizin böyle bir imkanınız var mı

Ben kullanıyordum. Doğumdan sonra kullanmadım. Doktor da demedi kullan diye. Doğumdan sonra kullandığın için mi işitmee testi istediler?

Benimkinde baby turco pişik yaptı. Pamukta pişik yapmadı ama yapmak üzereydi. Tabi W winner123 arkadaşın dediği gibi hazırlamadim pamuklari toplu islatmistim. Bundan sonra onun dediği gibi yapicam .şimdi suyla yıkıyorum poposunu gece zorda kalırsam pamuk kullanıyorum. Islak mendil asla gelmiyor çocuğuma
Ne kadarlık bebeğiniz? Ben de artık yıkamak istiyorum. Direk musluğun altına mi tutuyorsunuz? Ben pamuğu kaynatılmış suya batırıp poposuna sıkıp o sekilde siliyorum. Havluylamkuruluyorum. Baya güzel temizliyor ama direk yıkamak gibi olmaz yine de.

X