2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende de aynı durumlar oldu buraya da yazmıştım hatta emme refleksleri güçlendikçe memeye daha bi rahat geliyorlar ama sen yinede fırsatını bulduğun her an memede tutmaya çalış benimkide emmiyor ağzını sürtüyor dediğin gibi 2 çekip bırakıyor pomapaya da gelmiyor ben şuan 100 ml mama hazırlıyorum 50 sini içiyor sonra hala ağzı emme refleksindeyken memenin ucuna mama damlatıp ağzına değdiriyorum emmeye başlıyor çok değil bi 10 dk falan emiyor sonra sıkılıyor yine kalan 50 yi veriyorum o kadar bile alsa kar biberonu dr brown al mümkünse çektikçe geliyor çünkü çenesi güçleniyor baya
Avent kullanıyorum aventte de bebek çekmeden gelmiyor emme işlemi gibi refleks göstermesi gerekiyor mecburen sizin uyguladiginiz taktiği deneyecegim bende ama göğüs ucu kullanıyorum emzirme esnasında, sanırım ondan da midesi bulandı artık umarım başarılı olurum ya

Kızlaar,

Ben 08:13’te doğum yaptım. Söylemiştim size 36+6da doğurcam ben diye 😁 neyse ki sağlıklı 3030 gram bi bebiş geldi. Darısı herkesin başına olsun
Valla mı daha dün bunu dile getimiştin bugün de ebeye sormuştum ilk gebelikte erken doğum olduysa ikinci de o zamanlarda doğabilir dedi. Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Normal mi oldu nasıl bir anda suyun mu geldi sancın mı oldu?

Bizim işimiz zor gerçekten her bebek zor ama prematüre ayrı bi zormuş gerçekten bağışıklığı kemik gelişimi vs için bizim sütümüze daha çok ihtiyaçları var çünkü o yüzden boşver ben vazgeçtim nasıl istiyorsa öyle emsin yeterki 1 damla da olsa anne sütü alsın wee baby bende ilk haftalar aldım ama benimkinin ağzına bi tık büyük geldi bi küçüğüne bakayım dedm o da benim göğüsüme küçük geldi ortayı bulamayınca onu da bıraktım mecbur çocuk çok yoruluyordu çünkü büyük gelince umarım sende işe yarar
Şimdilik emiyor tabi az az yine de arkasindan takviye veriyorum

Hanımlar merhaba, nasıl gidiyor? Doğum yapanlar durumunuz nasıl? Ben yarın kısmetse sezeryan a gireceğim.
Doğum yapanlara bir sorum olacaktı. Malum çok ciddi bir grip salgını var. Hem benim hem eşimin ailesi grip ve üstelik uzun zamandır geçmiyor. Sizce eşimle ikimiz kimseden destek almadan bir iki hafta kadar bebeğe bakabilir miyiz malûm grip bulassin istemiyorum. Bu arada bebeklerde nasıl bir etki yapıyor bileniniZ var mi? Belli bir yaşın üstündekikerde zatürre yapıyor
İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Eşin çalışıyor mu ya izin aldı mı? Aslında eğer yanında olursa pek sıkıntı olmaz desteksiz de bakarsınız bence.

Hayır canım şansla ilgisi yok, pluto olgunlastirir ama tabi bu pişirerek olur. Yani mücadeleci olur pluto ama analık işte evladım zorlanmasin diye ben ayarlamaya çalışıyorum 😅 oglaklara bak hep disiplinli, olgun aklı başında ve tuttuğunu koparan tiplerdir. Bunun bir nedeni de 29 sene pluto onları olgunlastirdi. Şimdi de de kovalar 29 yaşına geldiğinde savaşçı, mücadeleci olgun ve istikrarlı olacaklar ama tabi o zamana kadar da biraz sınava tabi olacaklar. Yani her şeye mücadele ile ulaşacaklar. Bu da onları olgunlastiracak. Yoksa şansla bı alakası yok, doğum haritasında jupitere bakmak lazım şansı ile ilgili yorum yapabilmek icin
Kızım zaten erken doğarak ilk mücadelesine başladı

Bakar bakar korkmayın benim eşimde ilk zaman kucağına alamıyordu ki prematüre doğmuştu 34+5 de minicikti iş başa düşünce öyle bir bakılıyor ki inan herkes üstüne düşen sorumluluğu yapcak mecbur eve geldiğinizden itibaren herşeyi beraber yapı altını beraber değiştirin üstünü beraber giydirin zaten göbeği düşene kadar yıkamayın mümkünse o sonraki iş böyle böyle herşeyi en başından beraber yaparsanız o da sizden cesaret alır kendi başına yapar ilk başta şırıngayla besliyorduk ben boğazına kaçacak diye ölüp ölüp diriliyordum ama eşim soğukkanlıydı o yediriyordu mesela eşinizi de biraz pofpoflayın mesela Babalarda stres hormonu daha az salgılandığı için daha iyi uyuyor bebekler babalarıyla böyle bilgiler verin ki o da heveslensin
Maşallah size. Darısı bizim başımıza. Bu arada şırınga almadık nerden alınıyor ve nasıl bişey almamız gerekiyor

Amin canım. Evet çalışıyor ama 5 gün babalık izni var. Hafta sonları ile birleşince 9 gün yanimda
Halledersiniz. Benim de yanımda kalacak kimse yok maalesef. Hastanede belki kalır bi kişi. Normal doğum düşünüyorum Allah'tan bir şey olmazsa. Eşim ve oğlum var idare ederiz diye düşünüyorum. Sen hayli edersin. Bizde çocuğun okuludur dershanesidir, dersidir sınavıdır ona da zaman ayırmak zorundayız.

Halledersiniz. Benim de yanımda kalacak kimse yok maalesef. Hastanede belki kalır bi kişi. Normal doğum düşünüyorum Allah'tan bir şey olmazsa. Eşim ve oğlum var idare ederiz diye düşünüyorum. Sen hayli edersin. Bizde çocuğun okuludur dershanesidir, dersidir sınavıdır ona da zaman ayırmak zorundayız.
Allah kolaylık versin hepimize canım. İş başa düştü yapacak bir şey yok 😍

Kızlar. Kasılmalarınız var mı sancılarınız ne durumda? Benim iki gündür bebek sanki alta indi kanala mı girdi ne yaptı anlamıyorum ama alt kısım yürürken tıkanıyor ve midem nefes alış verişim rahatladı. Mide yanması da azaldı sanki. Ara ara belimden bir ağrı girip yokluyor. Bazen regl ağrısı gibi ağrım oluyor. Sizlerin genel durumu nasıl? Değişiklik var mı bariz bir şekilde dikkatinizi çeken?

Maşallah size. Darısı bizim başımıza. Bu arada şırınga almadık nerden alınıyor ve nasıl bişey almamız gerekiyor
Eczanelerde 2ml 5 ml satılıyor ama çok tavsiye etmiyorum gaz yapıyor birde genzine çok kaçıyor ilk bebeğinizse çok bilmeden yapıyorsunuz sorun oluyor mamayı veya sütü sağıp vermek için başlarda onu kullanmıştık bebeğin sağlıkla doğsun emerse reflekleri iyiyse hiç gerek yok zaten ama Allah yaşatmasın emmezse yada sütün olmazsa mamayı veya sütü hastanede şırıngayla vermeni söylüyorlar ama sonrasında çok gaz yapıyor baktın 1 hafta geçti memeyi tutmuyor aynı problem devam ediyor antikolik biberon alabilirsin istersen yani hazırlık yapacağın bir durum değil benim bebeğim prematüre emme refleksi yoktu sütümde gelmedi pek ondan hastaneden eve gelene kadar 1 hafta şırıngayla besledik ama sütüm hala çok gelmedi emmiyordu da mecbur biberon aldık

Kızlar. Kasılmalarınız var mı sancılarınız ne durumda? Benim iki gündür bebek sanki alta indi kanala mı girdi ne yaptı anlamıyorum ama alt kısım yürürken tıkanıyor ve midem nefes alış verişim rahatladı. Mide yanması da azaldı sanki. Ara ara belimden bir ağrı girip yokluyor. Bazen regl ağrısı gibi ağrım oluyor. Sizlerin genel durumu nasıl? Değişiklik var mı bariz bir şekilde dikkatinizi çeken?
Bende hiç kasılma yok, yalancı sancı bile yok bugün 38 hafta olduk tık yok, aşağı da inmedi pek niyeti yok gibi bebişimin🫣 umarım şu 2 gün meselesi doğrudur çok ümit bağladım🤗🤗

Hayır canım şansla ilgisi yok, pluto olgunlastirir ama tabi bu pişirerek olur. Yani mücadeleci olur pluto ama analık işte evladım zorlanmasin diye ben ayarlamaya çalışıyorum 😅 oglaklara bak hep disiplinli, olgun aklı başında ve tuttuğunu koparan tiplerdir. Bunun bir nedeni de 29 sene pluto onları olgunlastirdi. Şimdi de de kovalar 29 yaşına geldiğinde savaşçı, mücadeleci olgun ve istikrarlı olacaklar ama tabi o zamana kadar da biraz sınava tabi olacaklar. Yani her şeye mücadele ile ulaşacaklar. Bu da onları olgunlastiracak. Yoksa şansla bı alakası yok, doğum haritasında jupitere bakmak lazım şansı ile ilgili yorum yapabilmek icin
Bakayım yıldız haritasından Jüpiter’e hangi burç gözüküyor 😂

Benim geceden beri kasık bölgemde bıçakla kesilmiş gibi bi sancı var yürüyemiyorum bile ağrıdan gaz sancısı heralde anlam veremedim :KK43: başına böyle bi şey gelen var mı

Bakayım yıldız haritasından Jüpiter’e hangi burç gözüküyor 😂
Baktım Jüpiter boğa diyor 😂

X