2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben kızımda öyleydim oturarak uyurdum, sonra doktorum bana gaviscon önerdi onu içince rahatladım hemen ferahlık çöktü anında nefes boruma ve mideme. Sen kullanıyor musun bunun için gaviscon yada türevi bi ilaç?
Hiç kullanmadım , o kadar çok ilaç kullanıyordum ki bu eksik kalsın diye düşündüm hep ama perşembe kontrolüm var doktora yazdıracam doğuma bi hafta kalsada rahat uymak istiyorum .

Kızlar bana spot idrar sonucuna bak e nabızdan demişti doktor. Tansiyona da. Tansiyonum yüksek değil ama spot idrarı ben bulamamıştım e nabızdan. Şimdi baktım da protein yüksek çıkmış ya. 29 a almıştım dr randevusu. Sizce yarın sabah acile gideyim mi?ya randevumu mı bekleyeyim? Bana fikir verin lütfen.

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-19-21-53-39-11_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2023-12-19-21-53-39-11_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 79
Kızlar size birşey sormak istiyorum. Yarın doktor randevum vardı, dedim temizlenip gideyim. Ayna karşısında bikini bölgemi almaya çalışıyordum. Böyle su gibi damla damla sıvı aktığını gördüm. Bu çocuğun suyu ile ilgilimi sizce biraz tedirgin oldum
Kuzum devam ediyorsa hemen acile git. Orda suya bakıyorlar bebğin mi ya idrar mı diye

Kızlar bana spot idrar sonucuna bak e nabızdan demişti doktor. Tansiyona da. Tansiyonum yüksek değil ama spot idrarı ben bulamamıştım e nabızdan. Şimdi baktım da protein yüksek çıkmış ya. 29 a almıştım dr randevusu. Sizce yarın sabah acile gideyim mi?ya randevumu mı bekleyeyim? Bana fikir verin lütfen.
29 una daha cok var bence bekleme 10 gün. Bir gün bile önemli böyle seylerde canim. Tansiyon nasıl cikiyor son zamanlarda. Bı de hastaneden çıkarken protein negatife dönmemiş miydi senin. Tekrar mi tahlil verdin

Bence git sabah canım bi göster aman son zamanlarimiz en ufak riske gerek yok canım zaten 29 una kadar asla rahat hissetmezsin için içini yer

29 una daha cok var bence bekleme 10 gün. Bir gün bile önemli böyle seylerde canim. Tansiyon nasıl cikiyor son zamanlarda. Bı de hastaneden çıkarken protein negatife dönmemiş miydi senin. Tekrar mi tahlil verdin
Hastanede yatırdıkları gün iki tüp idrar almışlardı. Biri normal biyokimya diğeri sanırım buydu spot idrar. Ast alt iyi çıkmıştı normal biyokimya da iyiydi. Tansiyon da iyiydi o yüzden spot idrar sonucunu beklemeden taburcu ettiler ve çıkarken takip etmemi söylediler. Ancak şimdi az önce merak edip arayıp bulabildim sonucu. Yarın sabah doğum acile gideyim hiç randevu yok

Hastanede yatırdıkları gün iki tüp idrar almışlardı. Biri normal biyokimya diğeri sanırım buydu spot idrar. Ast alt iyi çıkmıştı normal biyokimya da iyiydi. Tansiyon da iyiydi o yüzden spot idrar sonucunu beklemeden taburcu ettiler ve çıkarken takip etmemi söylediler. Ancak şimdi az önce merak edip arayıp bulabildim sonucu. Yarın sabah doğum acile gideyim hiç randevu yok
Bu gebelik zehirlenmesi için kanda mi bakiliyor idrarda mi.

Gece baya sık gidiyorum, öyle bir kaldırıyor ki beni sanki günlerdir wcye gitmemiş gibi sıkışık. 5 saatte 3-4 kere gidiyorum geceleri. Az bişey yurudugum de belim aşırı agiriyor bir de kasılma eklenince üstüne hepten zor geliyor yürümek. İştah konusu her zmaan ki gibi değişen biseyim yok ama çok susuz hissediyorum kendimi uykudan uyanır uyanmaz dilim damağım kurumuş dudaklarım beyazlamış kalkıyorum her seferinde. Evde mecbur iş yapıyordum gün içerisinde sil süpür yemek mecbur, 38 haftalık oldum ben dün anneme geldim yatıyorum artık, yemekten yemeğe kalkıyorum sıcak su torbasi ile yaşıyorum. Annem çıkalım yürüyüş yapalım diyor, inanır mısın adım aradım gelmiyor
Evet hamilelikte özellikle normal doğum isteyenler bol bol yürüyüş yapsın diyorlar ama benim parmağımı oynatacak halim yok nasıl olacak bilmiyorum 🙄🙄

Sen hiç erteleme canım sabah doğum acile gidip goster, aciliyeti varsa kendi doktoruna randevusuz gonderirler zaten. Aciliyeti yoksa da randevu gününe kadar için içini yemez en azından
İnşallah yatırmazlar yine. Ben oradayken cumaya kalmıştı 24 saatlik idrar toplamam ve cumartesi pazar çalışılmadığı için eve gönderdiler. Onu yapmaları lazımdı koskoca hastane neden cumartesi pazar o idrara bakmıyorlar onu da anlamış değilim.

İnşallah yatırmazlar yine. Ben oradayken cumaya kalmıştı 24 saatlik idrar toplamam ve cumartesi pazar çalışılmadığı için eve gönderdiler. Onu yapmaları lazımdı koskoca hastane neden cumartesi pazar o idrara bakmıyorlar onu da anlamış değilim.
O tahlil evde yapilabiliyor mu acaba, yatırmadan hallolur umarim

Kızlar bugün kontrolüm vardı çok şükür suyum gayet iyi risk yok şu an için ama bebeğim kilo almamış ya kilo alması durmuş resmen 100 Gr almış sadece 10 günde.Doktorum bazen böyle olabilir sen zaten ufak tefeksin tombik bir bebek olmayacak demek ki dedi ama bilmiyorum şimdiye kadar iyiyken 35 ten sonra neden gelişimi yavaşlar ki bu arada boyu iyi haftasına göre ama anlam veremedim yani doppler de gayet iyi
Canını sıkma benimde öyle olmuştu ☺️ ölçümler doğru olamayabiliyor artı eksi farkediyor mutlaka benim 16 günde 150 mi ne almış görünüyordu 5 günde 400 Gr almış görünüyor duruşlarından dolayı ölçümler sağlıklı olmuyor 🙏🙏 stres yapıp kendini üzme 🫶🫶

Tatlizarafet Tatlizarafet ayy sabah haberdar et bizi de, inşallah yatmanı gerektirecek riskli bir durum değildir ama takip için de yatırırlar mı ki bilemedim. Bu protein de bi duruyor bi kaçıyor mu anlamıyorum ben ya :KK43:

victoriahamburt victoriahamburt ya benim de ilk doğumda öyle gelmişti su sanmıştım hatta öyle gitmiştim. Su değilmiş ama bi şey demişti doktor, ama 2 gün önce filan nişanım da gelmişti.

X