2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben hep cam kullanırım oğluma aldım 1 kere bile kullanmadı hoş 😂 bende arkadaşa hediye etmiştim ki üstüne hamile kaldım tekrar aynısından aldım 😵‍💫 neyse Buda kullanmasında ben yine hediye etmeye razıyım 😂
Ay ne güzel, bu bebeğinde de biberona hiç gerek kalmaz umarım 🙏 Ben 60 günlükken ise başlamıştım, ücretsiz izne ayrilamamistim ilk etapta. 3. Ayı bittikten sonra oğlumun hareketliliği de artmıştı, eline ne geçerse çat çut atiyordu, ben asla cam bişey vermezdim eline, biberonu da kendi tutmak isterdi. Ek gıdaya geçince de blw yapmıştım ilk zamanlarda, yemeği bitince tabağı yere atar bı de kakir kakir gülerdi çıkan sese 🤦

Ay ne güzel, bu bebeğinde de biberona hiç gerek kalmaz umarım 🙏 Ben 60 günlükken ise başlamıştım, ücretsiz izne ayrilamamistim ilk etapta. 3. Ayı bittikten sonra oğlumun hareketliliği de artmıştı, eline ne geçerse çat çut atiyordu, ben asla cam bişey vermezdim eline, biberonu da kendi tutmak isterdi. Ek gıdaya geçince de blw yapmıştım ilk zamanlarda, yemeği bitince tabağı yere atar bı de kakir kakir gülerdi çıkan sese 🤦
Evet atan bebek çok zor benimki biberon alıyor olsaydı muhtemelen oda atardı çünkü şuan bile su içer bardağı fırlatıp atar daha bugün 2 kırılmış bardak temizledim 🤦🏼‍♀️ plastik yada silikon bardakta kabul etmiyor biz ne içersek ondan olcakmış 😵‍💫 çalışmakta çok zor ya özellikle öğretmen olmak çok büyük sabır işi, tüm gün çocuklarla cebelleş eve gel yine çocuklarla cebelleş 😵‍💫 herkes yapamaz benlik bi iş değil asla o yüzden size şapka çıkarmak lazım 😅

Evet atan bebek çok zor benimki biberon alıyor olsaydı muhtemelen oda atardı çünkü şuan bile su içer bardağı fırlatıp atar daha bugün 2 kırılmış bardak temizledim 🤦🏼‍♀️ plastik yada silikon bardakta kabul etmiyor biz ne içersek ondan olcakmış 😵‍💫 çalışmakta çok zor ya özellikle öğretmen olmak çok büyük sabır işi, tüm gün çocuklarla cebelleş eve gel yine çocuklarla cebelleş 😵‍💫 herkes yapamaz benlik bi iş değil asla o yüzden size şapka çıkarmak lazım 😅
Bazen eşim ya da oğlum video izliyor, onlarin sesine bile tahammül edemiyorum 😄

Evet kız bebek bizde aldık yeni kıyafet eskileri giyiyoruz şimdilik gelince yenileri giyeceğiz
Kıyafet sıkıntısı bende de var ya 45 cm bebeğim prematüre 42 cm dar oluyor yenidoğan 50 cm bol oluyor ne giydirsem olmuyor çocuğa aynı kıyafetleri yıkayıp yıkayıp çeviriyoruz bide benimki erkek altını açtığım gibi başlıyor çişini yapmaya 2 uykuda bir kıyafet değiştiryoruz yıkanmaktan eskidiler valla

Kıyafet sıkıntısı bende de var ya 45 cm bebeğim prematüre 42 cm dar oluyor yenidoğan 50 cm bol oluyor ne giydirsem olmuyor çocuğa aynı kıyafetleri yıkayıp yıkayıp çeviriyoruz bide benimki erkek altını açtığım gibi başlıyor çişini yapmaya 2 uykuda bir kıyafet değiştiryoruz yıkanmaktan eskidiler valla
Benim kızım hem zayıf hem uzun 2.700 kilo 51 cm boy hiç bişey olmuyor 🤣🤣biran önce tombiş olsun istiyorum rezene anason çayı içip içip emziriyorum günlük tek fincan 🥰

Benim kızım hem zayıf hem uzun 2.700 kilo 51 cm boy hiç bişey olmuyor 🤣🤣biran önce tombiş olsun istiyorum rezene anason çayı içip içip emziriyorum günlük tek fincan 🥰
Tahin, dereotu, lokum, bulgur (gaz yapmıyorsa), börülce, promalt bunlar da süt artırmaya yardımcı. Tabi en çok bol su içip uyumak.

Çok çabuk büyüyecek hiç yenisini almaya kalkma, 1 aya hiçbirine giremez olacaklar yenidoğanların 🥰 az biraz bol olsun önemli değil sıktıracağına bol olması daha iyidir

Maşallah 54 mü 😂😂 herkeste kısası sende uzunu var yani hahah 😂😂
Bence sorun olmaz sonuçta doğum esnasında kısalıp açılıyor ve bir kez doğum yapmışsın yine olur doktorun ne diyor bu ölçüme? Benim en uzun 3.9 idi. Sonra hep 3.7 / 3.6/ 3.4 /3.1 olarak devam etti. Şuan kaç bilmiyorum aslında bilsem bana bi fikir verirdi ne zaman doğuracağımla alakalı az çok. Kontrolüm cuma günü. Herhalde o zaman söyler 36+6 olacağız o gün.
Ben de anlamadım. Kendimi normal doğuma hazırladım. İnşallah bu bir sorun olmaz. Ve oğlumda dıoğuma kadar bebek yukardaydı hani bazılarının alta iniyor ya öyle değildi.

Ben de anlamadım. Kendimi normal doğuma hazırladım. İnşallah bu bir sorun olmaz. Ve oğlumda dıoğuma kadar bebek yukardaydı hani bazılarının alta iniyor ya öyle değildi.
Bende kendimi aşırı hazırladım normal doğuma anlık olup bitecek kafasındayım 🙈 hurma ve ananas yemeye başladım ne kadar doğru bi bilgi bilmiyorum ama doğuma hazırlıyormuş rahmi bi umut 🙏🙈

Ben hep cam kullanırım oğluma aldım 1 kere bile kullanmadı hoş 😂 bende arkadaşa hediye etmiştim ki üstüne hamile kaldım tekrar aynısından aldım 😵‍💫 neyse Buda kullanmasında ben yine hediye etmeye razıyım 😂
Ben hala indirimde cam görünce bı elim gidyor. Hey gidi günler deyip bırakiyorum yerine. Dışarı çıkarken kaç öğün besleyeceksek o kadar biberon ve su alırdık yanımiza. Çantada bir sürü cam biberon olurdu. En çok ağırlığı onlar yapardı. Bir de donünce hepsini yıka falan. Midem bulandı hatırlayınca. Çok ozenirdim emzirenlere. Bebeği al cık ne rahat derdim. İnşallah hepimiz bu sefer bol bol emziririz🤲

Kızlar karnımın altına ara ara çok keskin bıçak saplanması gibi ağrılar giriyor. Cız ediyo resmen o an. Siz nasılsınız benim gibi olanlar var mı? Yine niyetlenelim Allah rızası için doğurmamaya 🙏🥲
Yürürken evin içinde oluo cnm yatarken pek değilde kask ağrısı oluo artık kafası yerleşmeye çalıştığı için sanrm ,şimdide yattım tepik yiorum yemesemde iyimisin die tikirdatiyorum uyandiriom saf gibi🙄😄 1 ay daha sabr inşallah vaktini bekleyelim 🤲

Bende kıyafetleri 0-3 ay aldım onlar da çok büyük sipariş verdim yenilerini inşallah olur

X