2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar biz daha kızımıza isim bulamadık ya. Ben Elina,Alina,Elisa istiyorum oğlum türk ismi olsun diyor okulda falan zorlanır diyor. Elisa değil Melisa koy diyor. En çok Alina istemiştim. Alina değil Aleyna koy diyor türkçe olsun diye. Defne,İnci,İpek te düşündüm ama son 3 yılda o kadar çok duydum ki bu isimleri koymak istemiyorum. Mira,Lina bu isimler de çok kısa.
Sizin klasik olmayan kız isimleri aklınıza gelirse yazar mısınız🙏

Kızlar yazamadım biz oğlumla halletik çok şükür 💪🏼 10:55 de doğdu 2570 kg 3 saat kontrol amaçlı küveze aldılar çok şükür bütün değerleri normal emzirmeye başladık ama emzirmek zormuş küçük olduğu için tam kavrayamıyor çenesi yoruluyor garibim ama iyiyiz ikimizde
Gözünüz aydinn. Allah anali babali büyütsün :KK36: listeye baktim yoksun canim eklenmek istersen ekleyebilirim

Ben 27 mm serviks ile 27. Haftadan 35. Haftanın ortalarına kadar gittim diğer oğlumda. Ve ilaç kullanmadan, doğru düzgün istirahat etmeden. Eğer dikkat edersen vaktini beklersin hiç merak etme.
Merhaba benim cuma günü 23+4 te serviks 27 mm ölçüldü detaylı ultrasonda bugün de özel hastanede karından ultrasonls bakıp aşağıdan elle muayene etti ve pazartesi gel dikiş atalım dedi ne yapacağımı bilmiyorum şuan

Evet 🥹 yanından ayrılmak bana da zor geliyor ağladığım zaman kızıyorlar bana sütün gelmez diye
Oğluslarla ilk karşılasmamizı hep anlatırım. İlk gorunce ben de ağlamıştım. Bı ona gidiyorum ağliyorum bı ötekine gidiyorum ağliyorum. Hemşire geldi elini omzuma koydu. Ağlama süt sağ. Onların süte ihtiyacı var dedi. Allah'ım o nasıl bir kurmadır. Robot gibi oldum. 2 saatte bir süt sagmaya basladım. Ama ne yoruluyorum ne bıkiyorum. Onların süte ihtiyacı var sözü kulaklarımda çınliyordu hep😊.

Kızlar biz daha kızımıza isim bulamadık ya. Ben Elina,Alina,Elisa istiyorum oğlum türk ismi olsun diyor okulda falan zorlanır diyor. Elisa değil Melisa koy diyor. En çok Alina istemiştim. Alina değil Aleyna koy diyor türkçe olsun diye. Defne,İnci,İpek te düşündüm ama son 3 yılda o kadar çok duydum ki bu isimleri koymak istemiyorum. Mira,Lina bu isimler de çok kısa.
Sizin klasik olmayan kız isimleri aklınıza gelirse yazar mısınız🙏
Ya biz de aynı şekilde, isme bir türlü karar veremedik. Bir de yıllardır istedik bu bebeği, kaç kez tüp bebek denedik herkes diyor hiç mi bi isim kararlaştırmadınız..
Biz de Neşe, Çağla ya da İdil diyoruz bu üçünden birini koyacağız sanırım. Ya da İdil Neşe, İdil Çağla gibi iki isim mi koysak..
Elisa çok güzel bir isim kulağa çok hoş geliyor. 🤗

İki sancı arasında zaman oluyor. Bazen 2-3 dakika bile olsa uyuyorsun bile. Doğum öyle muhteşem bir şey ki. Her sancı gelip gittiği zaman aşırı bir rahatlama gevşeme geliyor o sırada nefes egzersizi yapabilirsin gözünü kapatıp dinlenebilirsin.
Ağrı da dayanılmaz bir şekilde değil bence. Ama herkesin ağrı eşiği farklı. Doğum olduktan sonra yeniden doğmuş gibi, hayatındaki en büyük zorluğu aşmış gibi hissediyorsun. O hafifleme çok farklı bir şey. Ben en çok su içmek istemiştim o ilk içtiğim yorgunluk suyunun tadını dahi unutmadım😀 Benim daha belli değil bu sefer normal mi sezeryan mı olacak. Sağlıcakla kucağımıza alalım hepimiz.😍
Ne güzel anlattın🤩. Sezaryenliyim. Benim bile normal doğurasım geldi.😊

Ya biz de aynı şekilde, isme bir türlü karar veremedik. Bir de yıllardır istedik bu bebeği, kaç kez tüp bebek denedik herkes diyor hiç mi bi isim kararlaştırmadınız..
Biz de Neşe, Çağla ya da İdil diyoruz bu üçünden birini koyacağız sanırım. Ya da İdil Neşe, İdil Çağla gibi iki isim mi koysak..
Neşe ismini ben de çok istedim. Ş harfinden dolayı vazgeçtim. Dijital ortamlarda sıkıntı oluyor diye. Ama çok güzel bir isim bence. Bizim için de çok anlamli olacaktı. İki erkek ve 8 yıl aradan sonra evimize nese getirecek güzel kizım. İsim bizde de belli değil 🥴.

İdil çok güzel. İkili isimde de İdil Çağla hoş geldi 🫶🏻🎈💐

Neşe ismini ben de çok istedim. Ş harfinden dolayı vazgeçtim. Dijital ortamlarda sıkıntı oluyor diye. Ama çok güzel bir isim bence. Bizim için de çok anlamli olacaktı. İki erkek ve 8byılbaradan sonra evimize nese getirecek güzel kizım. İsim bizde de belli değil 🥴.
Ben de çok sevdim, dediğiniz gibi evimizin neşesi gibi bir his veriyor içini ısıtıyor insanın ama annelerimiz eski isim, güzel değil felan dediler.. 😞

Ne güzel anlattın🤩. Sezaryenliyim. Benim bile normal doğurasım geldi.😊
Sezeryanda da odaya geliyorsun idrar ve gaz çıkarma olayı ve ilk yürüyüşü de yaptın mı onda da o rahatlama oluyor eminim. Çünkü dizden her ameliyat olduğumda karnım patlayacak gibi oluyordu bir de çiş yapamıyordum onlar çıkınca da aşırı rahatlıyordum. İki doğum şekli de bence büyük başarı. Sonuçta 9 ay karnımızda bir insan büyütüyoruz. Ne zaman kendisi nefes alabilecek duruma geliyor o zaman doğum yapıyoruz.Muhteşem bir olay ya.

Ay benimde en sevdiğim yanı o yorgunluğun üstüne eşimi hemen kantine gönderip bişeyler aldırıp onları yiyip içmek 😂 sezeryan olanlar birkaç saat hiçbirşey yemiyormuş çok şaşırmıştım duyunca ben daha doğumhanede çıkıp eşime açım aaaççç diyorum 😂
Ne bir kaç saatiii. İki gün petibör ve meyve suyuyla beslediler beni🥴. Taburcu olacağım sabah kahvaltı yapmıştım. Çok mutlu olmuştum. Ama belden uyisturunca öyle olmuyormuş sanırım. Bu sefer öyle isticem inşallah şartlar uygun olursa 🤲. En kolayinı ve güzelini versin Allah'ım hepimize inşallah.

Merhaba benim cuma günü 23+4 te serviks 27 mm ölçüldü detaylı ultrasonda bugün de özel hastanede karından ultrasonls bakıp aşağıdan elle muayene etti ve pazartesi gel dikiş atalım dedi ne yapacağımı bilmiyorum şuan
Hamile kaldigimda serviks boyum 26 mm di. Eğer kisalmaya megil görürsem 12. Hafta ile 20. Hafta arasında dikiş atabilirim demişti doktorum. Ama gerek kalmadı hatta 20. Haftada gittiğimde daha dikiş atmayacak miyiz dediğimde bu haftadan sonra ne gerek var dedi. Baya bı sure 26 mm ile devam ettim sonra 29 mm ölçüldü başka bı doktor tarafından. Yanlış ölçtü sandım hatta. 28. Haftada 44 mm e uzamisti. Çalışıyorum, çok yoruluyorum diye annemi getirmiştim, eve gelince dinlendim hep sonra uzadığını gördük. Ama benimki yapısal bı kısalık değildi, serviks ameliyati olmuştum o yüzden kısaydı. Senin kisalmaya megilliyse o yüzden dikiş atalım demiş olabilir. Ama genelde 20. Haftaya kadar atmış oluyorlardi

Kızlar yazamadım biz oğlumla halletik çok şükür 💪🏼 10:55 de doğdu 2570 kg 3 saat kontrol amaçlı küveze aldılar çok şükür bütün değerleri normal emzirmeye başladık ama emzirmek zormuş küçük olduğu için tam kavrayamıyor çenesi yoruluyor garibim ama iyiyiz ikimizde
Armut dibine düşermiş😊. İkiniz de çok güçlüsünüz maşallah. Allah analı babalı büyütsün🤲

X