2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben birşey fark ettim, ne kadar düşünürsem o kadar kasılmam oluyor o yüzden düşünmüyorum artık. Hasan canın konuşanları falan izleyip gülüyorum o arada unutuyorum bakıyorum rahatlamışım. Psikoloji de çok önemli sanırım. Kendini rahatlat hayır doğurmayacağım vaktinden önce gayet iyiyiz de. Kafada bitir bu işi. Tamam elbette bende arada telaş yapıyorum ama doğum eylemi de tıpkı emzirme eylemi gibi beyinde bitiyor. Ne sinyal gönderirsen öyle olur. Şu haftaya kadar herşey çok yolunda gidecek diye telkin et kendini yani bende öyle deniyorum şimdi denemekten zarar gelmez nasılsa ☺️
Bilinç altı önemli tabi ama dün akşama kadar tektim sıkıldım falan ama hiç sancım yoktu sonra eşim gelince birden sancılar başladı hiç olmaması gerekirdi halbuki yani benimki psikolojik değil sanırım gerçekten var ama nst de çıkar mı bilmiyorum

Bana hiç hızlı geçmiyor ya gün gün sayıyorum çok heyecanlıyım sanırım o yüzden hiç bitmiyor gibi geliyor aynı yerde sayıyor gibi geliyor 🫣
Aynı duygulardayım bana zaman hiç geçmiyor yıllardır hamileyim sanki 😂😂🙄 görenlerde daha doğurmadın mı diye söyleyince bana gelenler geliyor 😒 çok erken öğrendik diye mi bu kadar uzun sürdü ya 🤓 kuzenimde hamile onunki o kadar hızlı geçiyor ki ben olduğum yerde duruyorum sanki o koştura koştura geliyor 🙈🙈

Aynı duygulardayım bana zaman hiç geçmiyor yıllardır hamileyim sanki 😂😂🙄 görenlerde daha doğurmadın mı diye söyleyince bana gelenler geliyor 😒 çok erken öğrendik diye mi bu kadar uzun sürdü ya 🤓 kuzenimde hamile onunki o kadar hızlı geçiyor ki ben olduğum yerde duruyorum sanki o koştura koştura geliyor 🙈🙈
Kesinlikle öyle sankı yıllardır hamileyim gibi ve sanki daha yıllarca sürecek gibi 😂 bi daha hamile kalırsam inşallah kesinlikle hemen doktora gidim test yapim öğreneyim falan demeyecem 2 3 aylık olunca öğrenmek istiyorum 🤦🏻‍♀️😂

Bilinç altı önemli tabi ama dün akşama kadar tektim sıkıldım falan ama hiç sancım yoktu sonra eşim gelince birden sancılar başladı hiç olmaması gerekirdi halbuki yani benimki psikolojik değil sanırım gerçekten var ama nst de çıkar mı bilmiyorum
Ya benimde var. Geçen hafta da baya çıkmıştı önemli olan düzensiz olması. Bugün anlayacağız bizde ne kadar ve düzenli olup olmadığını. İlaç kullanıyor muydun sende

Kesinlikle öyle sankı yıllardır hamileyim gibi ve sanki daha yıllarca sürecek gibi 😂 bi daha hamile kalırsam inşallah kesinlikle hemen doktora gidim test yapim öğreneyim falan demeyecem 2 3 aylık olunca öğrenmek istiyorum 🤦🏻‍♀️😂
Ahahahhaah dayanabilirsek ne mutlu 🙈 büyük konuşmuyorum ama bu hamileliğimi unutup tekrar hamile kalmak ister miyim emin değilim 🙈🙈

Ya benimde var. Geçen hafta da baya çıkmıştı önemli olan düzensiz olması. Bugün anlayacağız bizde ne kadar ve düzenli olup olmadığını. İlaç kullanıyor muydun
Bi de benim sancıma düzenli demişti doktor çok az ama düzenli dedi inşallah sen de bişey çıkmaz iyi haberlerle gelirsin

Ahahahhaah dayanabilirsek ne mutlu 🙈 büyük konuşmuyorum ama bu hamileliğimi unutup tekrar hamile kalmak ister miyim emin değilim 🙈🙈
Aynen doğru o da bir soru işareti 😂 8 aydır mide bulantısı yaşıyorum yediğimden içtiğimden yaşadığımdan hiç bişey anlamıyorum artık bunalımdayım dayanamıyorum yapamıyorum diye çok zormuş 🥹

Kızlar selam 32+0 dayım. Kilomuz 1880 gram. Baş ve bacaklar haftamızla uyumlu ancak karın çevresi 3 gün geride. Birazcık tedirgin oldum. Yaşayan veya bilgisi olup beni rahatlatacak olan var mı🐥

Soyle birşey almak istiyorum yorumlar da iyi senin de böyle miydi canim
ya bundan ablamda vardı yeğenim 4 ay sonra doğmuştu kızımdan, onlara gidince bunun içinde uyutuyordum 2-3 aylıkken, 4-5 aylıkken ayakları dışarı taşmaya başlamıştı bile :) ama çok ufakken yatırmak için bence yumuşak. yenidoğan için belirli bir density gerekiyor ya süngerde, sert olmalı.
sarı uçurtma da yazmış, ben de onunla aynı sünger kullandım ilk aylarda, zaten standart büyüklükte bir evimiz var, anne yanı beşiğin içinde onunla uyuttum hep şöyle ele gelene kadar :) sonra da beşiği eğimli hale getirmiştik.

Kızlar selam 32+0 dayım. Kilomuz 1880 gram. Baş ve bacaklar haftamızla uyumlu ancak karın çevresi 3 gün geride. Birazcık tedirgin oldum. Yaşayan veya bilgisi olup beni rahatlatacak olan var mı🐥
selamlar, doktorunuz çok büyük ihtimalle üzerinde durmamıştır bu durumun. bence 3 gün çok normal sayılabilecek bir düzeyde. Benim de kızımın femur boyu hep önde çıkardı göbek çevresi böyle bi kaç gün geride. Şİmdi 3.5 yaşında ve hiç bir zaman göbekli bir bebek olmadı ama bacak boyu hakkaten uzun kendini belli ediyor :) Bir de bu ölçümler yaklaşık şeyler aslında bir yerde, kızımın son ölçümlerine göre 3300-3400 filan doğmasını bekliyorduk 3060 gr doğdu mesela.
Sağlıklı olsunlar da bu ufak şeyler teferruat aslında :) ama işte ana yüreği, o gerilik kelimesi insanı tedirgin etmeye yetiyor çook haklısınız.

selamlar, doktorunuz çok büyük ihtimalle üzerinde durmamıştır bu durumun. bence 3 gün çok normal sayılabilecek bir düzeyde. Benim de kızımın femur boyu hep önde çıkardı göbek çevresi böyle bi kaç gün geride. Şİmdi 3.5 yaşında ve hiç bir zaman göbekli bir bebek olmadı ama bacak boyu hakkaten uzun kendini belli ediyor :) Bir de bu ölçümler yaklaşık şeyler aslında bir yerde, kızımın son ölçümlerine göre 3300-3400 filan doğmasını bekliyorduk 3060 gr doğdu mesela.
Sağlıklı olsunlar da bu ufak şeyler teferruat aslında :) ama işte ana yüreği, o gerilik kelimesi insanı tedirgin etmeye yetiyor çook haklısınız.
Doktorum sadece dinlen biraz dedi ve haftaya tekrar cağırdı. İnternetten azıcık bakayım dedim hoş şeyler okumadım malum en kötüsünü yazıyorlar 🥲 çok teşekkür ederim yorumunuz için

3 gün gerilik onemsenecek bişey değil, hatta belki üç gün gerilik değil 3 gün ileri bile olabilir, ölçümler artık birebir tutmaz, kızlar da konusmuslardi, bu haftalardan itibaren artık tamamen cenin pozisyonu aldıkları için karın cevresi ölçümü milimetrik olamaz. Çok ciddi 2-3 haftalık gerilik olmadığı sürece ben 2-3 günlük geri ya da ileriyi hata payı olarak düşünürdüm. Sonuçta diğer ölçümleri haftasıyla uyumluysa bu çocuk gelişiyor demektir. Kiloyu dert etmeyin lütfen. 3 kilo dogan cocukla 3.800 doğan çocuk arasında sağlık bakımından bı fark olmuyor, yeter ki gelişimi normal olsun

Kızlar selam şuan nstdeyim. Muayenemizi olduk serviks usgden 3.3 civarında ölçtü. Herşey normal dedi. Nst de güzel çıkarsa nidilatı 34 de bırakıyoruz 34 den sonra doğmak isteyen bebeğe müdahale etmiyoruz dedi. Hıhı tamam dedim ama ben bitircem onu zaten bittiğinde 35 civarı oluyor sonra bi oh çekerim inşallah. Nst de sancı bi çıkıyor bi çıkmıyor bebek hareket ettiği an 60-70-80 lere fırlayıp durunca düzeliyor 10-20 arasına. Bakalım doktor ne diyecek 🙏 bu arada 2.270 gr 44 cm iz 🧿

Benimde düzenliydi serum ve ilaca başladım öyle durdu devam ederse ilaç vermeli doktorun bence.
Doktora gitmemek için direniyorum şuan hiç gitmek istemiyorum çünkü ama bugün devam ederse akşam gideceğim büyük ihtimalle belki sancım yüksek çıkar en azından ciğer geliştirici falan olurum erken gelmek isterse bebiş

X