2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bak bu bence de kesinlikle doğru. İlk zamanlar ben de rahim ağzı korkusu yaşıyordum, benim zaten yetmezlik vardı daha hamile kaldigimda. Bir de aniden kisaldigini, hiç bir belirti vermediğini filan öğrendim ya sürekli aklım rahim agzindaydi, ama sonra doktorum bı rahatla artık garanti veriyorum rahim ağzında sorun yaratacak bı açılma olmayacak dedikten sonra kafamdan çıkardım, burada da rahim ağzı ile ilgili hiç bişey konuşmadım sormadım, 25. Haftada kontrole gittiğimde 26 mm den 44 mm e uzamış olduğunu gordum ki benim rahim ağzım ameliyatla alındı, uzaması mucize gibi bişeydi hele de hamileyken. Düşünce gücüne çok inanırım ben de.

kahveseverannee ne yaptın aklım sende kaldı yolunda mı her şey
Yani açıkçası tam net bir şey söylemediler boy ölçümünü ilk aylarda yapıyoruz şuan bakmıyoruz dediler ilk aylarda da ölçümü haftalarına uyumluymuş zaten dedi down sendromu olup olmadığını ultrason da belli olmaz dedi amniyosentez yaptırmak ister misiniz dedi bende hayır dedim zaten bu aylarda yapılan amniyosentez %50 bebek kaybı olabilirmiş. Bebeğin gelişimi ve kilosu iyiymiş biraz içim rahatladı bu konuda

Haklısın canım gerçekten bilemiyoruz ne yaşayacağımızı. Ama ne yaşarsak yaşayalım ilerde anlatıp da kimseyi korkutmayalım bence. Hep moral verici cesaretlendirici olunması gerekiyor. Zaten hamilelikten iyice hormonlu duygusal durumdayız çok çabuk etkileniyoruz.İnşallah gizlememize gerek kalmaz da gerçekten pozitif doğum hikayelerimiz olur

İndirime girdiyse alabilirsin, çok acelesi yok 6. Aydan önce kullanamicaz bunlari ama ucuzsa alınabilir. Nuk kullanmadım aventin bardağını kullandım ben akitmiyordu, ama nukta iyidir kanımca.

Sorma kuzum valla bu kadar düşüncesizlik olmaz. Sabah gözümü bi açtım telefonda wp grubuna yazmış arkadaşıma böyle olmuş diye. Kimse de uyarmamış hamile var aramızda diye. Yazdın da noldu sanki kime ne faydası var Neyse sabaha göre biraz daha iyiyim. O an mideme kramp girdi stresten resmen. İnşallah bizim hikayemiz çok çok güzel olacak. Hepimiz burada güzel haberler paylaşacağız birbirimizle. İple çekiyorum o günleri

Benim eşim çok girmek istiyor ama ben gitmesini istiyor muyum emin değilim valla travma falan kalıt diye endişedeyim
Ben normal doğum yapmadığım için normal doğumun travmatik etkisi olur mu bilmiyorum eşler üzerinde, ama görürlerse olabilir diye düşünüyorum. Bı de kızlar burada yazdı ya bağırmak filan yakınları duygusal anlamda etkiliyormus, ben onu da hiç tecrübe etmedim yani hiç bı yakınımın normal doğumuna şahitlik etmedim. O yüzden normal doğum için fikir veremicem bilmediğim bı konu ama sezaryende ben çok istemiştim eşim yanımda oldun diye. Bı aksiyon yok çünkü yatıyorsun, doktorlar biseyler yapıyor, sen biran önce bitsin diye bekliyorsun, o an yanında bıraz kafanı dağıtacak nazını cekecek biri olsun istiyorsun.

Ah o ağzı koklamaya doyamaz ki insan. Zaten doğum sonrasını düşününce aşırı duygu yükleniyorum İnan ki hiç bişey yazamadım. Hiç görmemişim gibi yapmak daha iyi geldi bana. Düşünmek de istemiyorum artık o konuyu. Gruptan çıkmayı düşündüm o sinirle ama şu an en iyi böyle hissettim görmezden gelerek

Normal doğumda ben de istemezdim eşimi sanırım. Orada zaten eş dusunecek hali mi olur insanın, vaktin nasıl geçtiğini anlamaz. İkinip iterken bı bakmışsın çocuk gelivermis. Ama sezaryende vakit çok yavaş geçiyor, yanında bı nefes seni teselli eden biri arıyorsun. Yani tabi bu da kişiden kişiye değişir ama ben çok hassas yapılı biri degilimdir defalarca da ameliyat masasına yatmış biriyimdir ama doğumda hormonlardan herhalde duygular karman corman oluyor.

Evet ilk aylar ölçümler daha önemli diye hatırlıyorum ben de. Bu haftalardan sonra artık kilo alıp almamasına bakılıyor daha çok o da işte plesanta işlevini yerine getiriyor mu onu anlamak için. Yoksa bebekler organ oluşumunu tamamladı gelişimleri artık büyüme şeklinde sadece. İlk aylarda da bı sorun olmadığına göre gelişimi normal ilerlemiş demekki..cok sevindim, sağlıkla gelsin inşallah

Yine çok mantıksal çok güzel bi açıklama yapmışsın canım ağzına sağlık Sonuçta eskisi gibi sadece ebenin eline bakmıyor doğum. Teknoloji ilerledi artık. Hastaneler gelişti her imkan var. Bakış açın çok mantıklı beni de rahatlattı şu an böyle düşünmek

Çok güzeller. Güle güle kullanın inşallah
teşekkür ederim canım
sağolasın canım Biz direkt hep tek isim ve Umay demiştik canım ya o yüzden yanına bir isim düşünmedim hiç . Ama düşüncem bir şey gelirse aklıma yazarım
Aynen biraz arkadaşının düşüncesizliği olmuş maalesef ama bu tip insanlar her an her yerde ver ve işin ilginç yanı bizim türk kadınlarında kendi doğumlarının çok acılı zor dünyadaki en zor doğumu sadece onların yaptığını düşündükleri bir kafaları var
Yani çok zorlanınca, acı çekince kötü tecrübe yaşayınca daha mı çok anne olunuyor bilmiyorum Ama dediğim gibi sen kalbini gönlünü ferah tut , iyi düşünüp ona göre yaşamak lazım . Yoksa kötüyü çağırma durumunun olduğuna inanıyorum ben

Umay Serra
Umay Nil
Umay sare
Umay Liya
Kulağıma bunlar hoş geldi benim

Merhaba kızlar. Hastane çantası hazırlayacağım önümüzdeki hafta. Bebeğim için kalın tulum vs.ne koymam gerekir? Açıkçası Ocak olması düşündürüyor.
Kalın battaniyesi varsa penye tulum daha mantıklı bence. Hastane sicak olursa da rahatsız olur bu sefer. Genelde sıcak olur diyorlar hastane için. Soğuk olursa da altlarına patikli ve citçıtlı giydirilir onun özerune tulum olabilir. Ya da tulum üzerine alt üst takım olabilir. Ama kalın battaniyeye sarınca bence gerek de kalmaz kat kat giydirmeye. Tabi her duruma hazirlıklı olmak da lazım.

Artık bende inanıyorum Rahatlamana çok sevindim
Bu arada ben 18 ya da 19.haftada bir doktora gitmiştim büyüme ağrılarım varmis. Kendi doktorum da izindeydi . Eşim bir doktor bulmus gittik akşam vakti . O rahim agzima bakıp çok iyi durumda olduğunu şekil itibariyle de korkmamam gerektiğini söylemişti . Hatta karnıma bastırdı bisiler gösterdi .Kendi doktorum da çok kısa ölçüyor kendisi de söylüyor ben risk sevmem en kisadan olcerim diye. ( Perinatalog diye mi anlamadım ) Neyse , ne yapayım bende kötü dusunmemeye çalışıyorum artık

Bir ben istiyorum galiba eşimi dogumda
Normali ,sezeryani farketmez benim için sanki olursa daha iyi olucak gbi geliyor .
Hoş belki de istemeyecek sormadım bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…