2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canımcım sen gitmeden de rapor çıkartıyorlar ben 31+5 ye gittim pazartesi ara raporunu yazalım dediler ve oldu özel klinik olduğundan mı yaptılar bilmiyorum ama zorluk çıkartmadılar illa sende olacaksın diye

Benim kızıkam içerde durmuyor dışarda hiç duracağını düşünmüyorum biraz düşününce bana uygun olmadığını anladım

Ben en son 28. Haftada kontrole gitmiştim zaten kontrol zamanım da geldi, hem muayene olup hem raporu cikarticam o gün. Ama eğer erken gidiyorsam da doktorum ya dediğin gibi sonra yazar raporu ya da adet tarihimi biraz geri çeker diye düşünüyorum. Zorluk cikarmaz bu tarz şeylerde pek. Ama az önce benimle aynı sat olan arkadaş hesabın doğru dedi, sanırım Perşembe 32+0 oluyorum tam.

Bence araştırma içine düştükçe farklı hisselere kapılabilirsin akışına bırakmak en iyisi diye düşünüyorum şahsen ben öyle yapacağım benimde ilk doğumum Allah izin verirse normal düşünüyorum bende Allah yardımcımız olsun

Evet var. Doktorunuza gidip ben artık çalışamıyorum dediğiniz zaman çalışamaz raporu veriyorlar.

Bana yakın zamanda spinal anestezi yapıldı ve yaklaşık 2 hafta boyunca şiddetli baş ağrısı çektiğim için açıkçası tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Epidural sonrası sizde de baş ağrısı var miydi?

Hiç bişey okumuyorum izlemiyorum kuzum. Panik atak falan olmazsın merak etme. Bayılmana izin vermiyorlar oksijen falan veriyorlarmış direkt. Çok fazla araştırırsam korkup vazgeçerim diye hiç bişeye bakmıyorum. Eğitimde bize söyledikleri bir kaç şey beni çok rahatlattı. Doğumu bebek kendisi yapıyor. Vücudunu ayarlıyor pozisyonunu alıyor. Senin rahim kasların onu itiyor. Sen bişey yapmıyorsun zaten hepsi kendiliğinden oluyor. Senin tek görevin derin derin nefes almak. Sakin olmak. Doğru zamanda ıkınmak. Zaten ıkınacağın anı biliyormuşsun. Benzetmeyi sevmiyorum ama tam olarak kakan gelmiş gibi oluyormuş zaten. Ben itemem ıkınamam diye bişey yokmuş yani Bir de şunu düşünmek lazım. Bebeğim dünyaya gelmeye çalışıyor. O gayret ediyor uğraşıyor. Ben de ona annesi olarak yardımcı oluyorum. Bebeğinle ortak çalışıyorsun gibi düşün. Ve işin çoğunu o yapıyor zaten teorik olarak böyle düşünüyorum ama o anın psikolojisini ben de hayal edemiyorum. Korku desen bol bol var. İnşallah zorlanmayız hiçbirimiz

Bence çok iyi yaparsın öyle bir çevren varsa Benim yanımda biri ağlayıp sızlarsa çok geriliyorum ben. Doğuma zaten yalnız girmek en mantıklısı. Doğumdan sonra da annemiz yeterli olur kesinlikle

Hayır ben baş ağrısı yaşamadım ne hastanede ne sonrasında. Ama hafif bel ağrım oluyordu eğilerek bı iş yapinca, tutulmuş gibi oluyordu belim bir ay kadar filan gitti o ağrı sonra geçti. Ama hayatımı olumsuz etkileyecek düzeyde değildi bel agrisi

Maşallah. Inşallah benim de çok ağrım olmaz. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Deneyeyim tşk ederim doğal zeytinyağ yutmaya başladım bide bakalm

Bel ağrısı dediğin için aklıma geldi . Bel fıtığı olanlara epidural anestezi önerilmiyor mu ?

Doğru nefes ve ikinma herşeyi cozuyor kolaylastiriyor deniyor bununla ilgili benim de doğru teknikleri bilmem beni psikolojik olarak rahat hiasettirecek diye düşünüyorum onun için fikir almak istedim. Ay bilmiyorum kafam çok karisik ya hala

Ben safra kesesi göbek fıtığı ameliyatı oldum ikisi bir şekilde genel anestezi aldığım halde ağlayarak uyandım göbek deligimdeki acıdan ama sezeryanimda hiç acı duymadan çıktım sonradan anladım mi blmiorm unuttum 4 5 sene olunca yine spinal olurum hrlde düşünmesi bile korkutuo plansız doğumda düşünmeden alinmstm hemen planlı olursa uyuyamam hrlde

Hoşgeldin canım sağlıcakla kavuşman dileği ile öncelikle benimde erken doğum riskim var nst de sancı çıktığı için, hepimiz vaktinde alırız umarım kucaklarımıza.. ben diğer doğumlarımı normal yaptığım için sana sezaryan hakkında yorum yapamam ancak eğer ben sezeryan oluyor olsaydım genel anestezi yerine spinal yada epidural tercih ederdim. Hem komple ayılmak vs daha zor olmalı hemde bebeğimin ilk doğduğu ana şahitlik etmek isterim

Bende 3 aylık tulumlardan alıp koyayım . Mantıklı belki uzun olur. Pek tulum almamışım hep alt üst almışım nedense
Benimde kış bebeklerinde en sevdiğim triko tulumlardır sıcacık birde onu giyince bebek biraz daha iri görünüyor ele avuca geliyor ya of allahımmmm ben genel olarak hep tulum aldım sırtı beli açılmıyor çocuk daha rahat ele avuca geliyor tulum tulum tulum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…