2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Civilden 2 tane pamuklu yelek aldım canım ben. Fiyatlar da uygun kalitesi de güzel. Civil eskiden baya kötüydü geçen gireyim dedim çok geliştirmiş ürünlerini. Baya bişey aldım. İnternetten de alınabilir bence
Ćok teşekkür ederim. Dediğim gibi ebebek hayal kırıklığına ugrattı beni. Ben de alayım ordan.

Kızlar yukarıda biraz konuşmuşsunuz ama konu olarak da açmak istedim ben. Refakatçi olarak kimi alacaksınız yanınıza. Benim annem ebe ama ben doğumda annemi istemiyorum yanımda. Çocuğunu öyle görmesin acı çekerken duygusal kadın bi de. Ablamla daha iyi oluruz gibi geliyor. Refakatçi olarak doğum sonrasında annemi yanıma alayım diyorum. Eşim hastanede pek kullanışlı olmaz gibi geliyor 😀

Benimde öyleydi oğlum 35+2 de doğdu. Aşkında kilo olarakta çok iyiydi ama doğum aniden başlayınca ciğer geliştirici vs yapamadılar o yüzden 8 gün küvezde kaldı. Öldüm öldüm dirildim. Şimdi aynı şeyleri yaşamak istemiyorum hatırlamak bile istemiyorum o yüzden kendimi erken doğum riskim yokmuşçasına, tek tek hazırlayarak kafamı boşaltmak istiyorum 🙏
Bişeyle ugrasmayınca da zaman geçmiyor doğru diyorsun. Ben hazırlığı geçe birakinca onlarla oyalaniyorum şimdi. Kıyafetlerini attım makineye. Cantayı yikamiştım zaten. Bı hafta da o oyalasa beni. Besiği falan derken geçer zaman. Rahatlarız biraz daha kafa olarak. İnşallah 🤲😊

Teddy yeleklerden alabilirsin ne penye kadar ince ne örgü kadar kalın. Ocak bebesi yelek istiyor illaki. Kaldı elektrikler gitti doğalgaz kesildi ev soğudu diyelim. Bi yere gittik hava çok soğuk diyelim, başka bir eve gittik ısısı bebek için yeterli değil diyelim. 1-2 tane kalınca yeleğin bulunsun evde mutlaka benim oğlum ocak doğumluydu genelde ev çok sıcak olsada penye yeleği hep vardı ama bazen yinede üşüyordu kalın yelekle değiştiriyordum yeleğini.
Doğru diyorsun. Ben hep ince düşünmüştüm. Kalın da bakayım o halde.

Civilden 2 tane pamuklu yelek aldım canım ben. Fiyatlar da uygun kalitesi de güzel. Civil eskiden baya kötüydü geçen gireyim dedim çok geliştirmiş ürünlerini. Baya bişey aldım. İnternetten de alınabilir bence
Ben civilin urunlerini beğeniyorum. Normal markalar bile diğer mağazalardan daha uygun civilde. Tekstil ürünlerini de seviyorum. Aşırı kalitesiz değil bence.

Kızlar yukarıda biraz konuşmuşsunuz ama konu olarak da açmak istedim ben. Refakatçi olarak kimi alacaksınız yanınıza. Benim annem ebe ama ben doğumda annemi istemiyorum yanımda. Çocuğunu öyle görmesin acı çekerken duygusal kadın bi de. Ablamla daha iyi oluruz gibi geliyor. Refakatçi olarak doğum sonrasında annemi yanıma alayım diyorum. Eşim hastanede pek kullanışlı olmaz gibi geliyor 😀
Annemi istiyorum ben. İlk dogumumda annem ve kardeşim ikisi de kalmıştı hastanede. Biri benle biri bebekle ilgilenmisti. Ama şimdi kardesim çalışıyor, gerçi büyük oğlum teyzemle kalırım diyor, yine mecbur izin alabilir, babanesi de gelecek memleketten ama evde babanesiyle kalmak istemiyor. Keşke hastanede benimle kalmasına izin verseler. Refakatçi olarak annem eşimden daha iyi olur. Benim yine sezaryen olacağı için bebekle ilgilenme hususunda annem daha tecrübeli. Eşim asla bı kaç saatlik bebegi besleyemez altını değiştirip uzerini giydiremez. Elleri titrer 😁

Bişeyle ugrasmayınca da zaman geçmiyor doğru diyorsun. Ben hazırlığı geçe birakinca onlarla oyalaniyorum şimdi. Kıyafetlerini attım makineye. Cantayı yikamiştım zaten. Bı hafta da o oyalasa beni. Besiği falan derken geçer zaman. Rahatlarız biraz daha kafa olarak. İnşallah 🤲😊
Ben daha başlamadım, eve geleli 2 gün oldu bu haftayı yatarak geçireyim haftaya başlarım artık nasipse yetişir doğuma 🙏 şu bebeler sağ gösterip sol vursa ayyyy hala doğuramadım hadi artık falan desek ya 😅

Valla maaile desem 😂 annem bensiz olmaz diyor, eşimsiz ben yapamam diyorum. Kayınvalide herkes orda ben niye gelmiyim diyor, çocuklar da annem de annem diyor 😂😂 süit odayı falan tutup cümbür cemaat kalacaz gibi duruyor 😂

Benim kız kardeşim yok . Annem de 3 saatlik mesafede başka şehirde yaşıyor . Yakın olsa bile eşimin kalmasini isterdim .

Ben normalde doğumdan sonra da kimseyi istemiyordum ama rahim agzi kisalmasi görüldüğü için annemi çağırdım geldi bu süreçlerde sağolsun . Bir iki haftaya da kayınvalide gelir diye düşünüyorum 😀 Kimseyi istemem aman ne gerek var modundaydim. Ne kadar kalır bilmiyorum git gel yapar belki ama o da 1000 km ötede yaşıyor .

Bu arada annem ebe olsaydı ben annemi isteyebilirdim :)

Çok üzüldüm canım. Çok zor olmuş olmalı senin için. Ben de süs falan düsünmüyorum. Benimkiler de kuvöze gitmişti direk yanıma gelmemişti. Yan odanın kapısı süslüydü. Bizim odada hüzün vardı. Gelip geçerken hep gıpta ederek bakardık o kapıya. O yüzden istemiyorum hiç. Kizım gelsin süslesin odamızı sağlıkla güzellikle inşallah 🤲
Öyle canım hepimizin bir geçmiş hikayesi var ne yazikki takdir ilahi yaşanacak varsa yaşıyoruz evlatlarımız kucaginizda olsunda yanımızda süs pus umrumda değil insan anne olunca anlıyor Rabbim gününde sağlıcakla versin evlatlarımızı 🤲

Ebe anne diretmez mi ya ben kalayım diye, ben olsam kesin isterdim daha doğrusu benim isteyip istememe lüksüm olmazdı 😀
İlk doğumumda kayınvalidem ve büyük ablam kalmıştı yanımda oda müsaitti, iyi olmuştu :) Annemin yaşı var, öyle yatması kalkması kolay değil. hem o ertesi güne hazırlıkları yapmıştı sağ olsun evde.
Şİmdi ablamlar ankaradan hemen gelebilir mi bilmiyorum, malum eskişehirin kışı meşhurdur, bu sene de ağır geçecek deniyor. Kızım evde kim olsa kalır ama babası kesin yanında olsun isterim.
Bakalım napıcaz :)

Ay çok güldürdün beni ya Allah'ta seni güldürsün 😂😂
E yaşandı bu 2 defa Buda 3. Serisi artık bizim filmin 😂 kayınvalidem hiçbir işe yaramaz çocuk bakamaz vs madem ne geliyorsun bekle işte otur evde birde öyle bir gelşyor ki orası daha da gülünç 😂 sanki altın gününe gidiyor hemen poğaçalar pideler meyve suları 10 arlı 20 li ama ıslak mendiller peçeteler oturuyor yiyor içiyor eteğini sirkeliyor gidiyor 😅 orda bebek varmış yeni doğmuş muş, gelini yeni doğum yapmış mış bu kısımlar önemli değil onun için orda bulunsun ve karnımı doyursun tek mesele bu 😂

Kızlar özellikle evde küçük bebeği olanlar yada 2 ufak bebeği beraber büyütenler sorum size, bebekleri nasıl koruyacağız büyüklerden? Yani nereye yatırmak lazım gün içinde, yataş juno yatakla koltukta bırakırım diye hayal etmiştim ama mümkün değil oğlum çocuğu oyuncağa çevirir nerde tutucaz bu çocukları nasıl koruyacağız biri beni aydınlatabilir mi? Beşiğine koyamam beşiği üst katta, akşamdan akşama çıkıyoruz yukarı gün içinde aşağıdayız hep salon mutfak vs bu katta olduğu için. Ona göre fikir verinnn 🫠

Ben civilin urunlerini beğeniyorum. Normal markalar bile diğer mağazalardan daha uygun civilde. Tekstil ürünlerini de seviyorum. Aşırı kalitesiz değil bence.
Babymall ürünleri de çok güzel ve fiyat olarak uygun kızlar bi bakın derim tulumları özellikle ince kalın vs benim çok hoşuma gitti

Kızlar özellikle evde küçük bebeği olanlar yada 2 ufak bebeği beraber büyütenler sorum size, bebekleri nasıl koruyacağız büyüklerden? Yani nereye yatırmak lazım gün içinde, yataş juno yatakla koltukta bırakırım diye hayal etmiştim ama mümkün değil oğlum çocuğu oyuncağa çevirir nerde tutucaz bu çocukları nasıl koruyacağız biri beni aydınlatabilir mi? Beşiğine koyamam beşiği üst katta, akşamdan akşama çıkıyoruz yukarı gün içinde aşağıdayız hep salon mutfak vs bu katta olduğu için. Ona göre fikir verinnn 🫠
Benim ablamın bebeklerinin arası çok yakındı. Yanından ayirmazdı. Ya buyuğünü ya kuçüğünü. Tuvalete giderken de küçüğü odaya kilitlerdi😊

X