2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oo süper bence 33te 10 kilo :)) esas olay emzirirken ya, ye allah ye moduna giriyor insan tabi emzirmek de kalori kaybettiriyor. inşallah şıp diye gider kilolar sütlerimizle birlikte bebişe kilo olur😅
İlk 6 ayı benim için de süperdi. Deli gibi yiyorduma ama yine de kilo veriyordum. Ne olduysa ek gıdaya geçtikten sonra oldu. Süt azaldı ama yeme şekli baki kaldı😊. Faiziyle aldım geri verdiklerimi.

Selam kızlar bende 33+1 oldum bugün. Bebek çantası olarak bunu tercih etmiştim işimi görür diye düşünüyorum. Bebeğim için sezeryanı 2 ocak diye planladık doktorumla bir aksilik olmazsa. Doğum çantamıda hazırladım. Kendime 2 gecelik emzirme sütyeni depend ped iç çamaşırı sabahlık koydum. Bebek içinde biberon emzik mama 2-3 tane kıyafet battaniye çorap süt pompası ekledim. Kapı süsümü falan yaptırdım puset puset örtüsü onları ayrı çanta ile götüreceğim. İzne çıkıncada hediyelik ve çikolataları hazırlarım diye planladım. Ama zaman yaklaştıkça artan bir heyecan ve stres var. Bu arada bende tüp bebekle hamile kaldım clexane 6.ayda kesildi coraspin hiç kullanmadım. Toplamda 10 kilo aldım 13-14 ile bitirsem şahane olur.

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-20-15-56-21-955_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-11-20-15-56-21-955_trendyol.com.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 33
Baş aşağıdaydı bebeğim yana dönmüş döner mi böyle kızlar
Döner canım, hala pozisyon değiştirecek kadar yerleri geniş. Biraz her pozisyonda vakit geçirsinler daha iyi, erkenden çatıya kafayı yaslayıp doğuma kadar öyle kalınca hem çatı ağrısı çok oluyor hem de bebeğin başı yamuk olabiliyor tecrübe ile sabittir 😁 ama şimdi çok güzel bı kafası var yakışıklı oğlumun, düzeldi tabi 🤣

Selam kızlar bende 33+1 oldum bugün. Bebek çantası olarak bunu tercih etmiştim işimi görür diye düşünüyorum. Bebeğim için sezeryanı 2 ocak diye planladık doktorumla bir aksilik olmazsa. Doğum çantamıda hazırladım. Kendime 2 gecelik emzirme sütyeni depend ped iç çamaşırı sabahlık koydum. Bebek içinde biberon emzik mama 2-3 tane kıyafet battaniye çorap süt pompası ekledim. Kapı süsümü falan yaptırdım puset puset örtüsü onları ayrı çanta ile götüreceğim. İzne çıkıncada hediyelik ve çikolataları hazırlarım diye planladım. Ama zaman yaklaştıkça artan bir heyecan ve stres var. Bu arada bende tüp bebekle hamile kaldım clexane 6.ayda kesildi coraspin hiç kullanmadım. Toplamda 10 kilo aldım 13-14 ile bitirsem şahane olur.
Grubun ilk bebislerinden olacak o zaman seninki, hemen Ocak 2 de 🥰 hediyelik olarak ne düşündün

Yaa bende 29 un içindeyim 9 kilo almışım . Hareketim kisitlandi o yüzden bu kadar kilo aldım bana çok gbi geliyor 🤷
Sen süper diyince bir iyi hissetmedim değil 😂
aman benim hareketim hiç kısıtlı değil baya haldır haldur geçiyor günlerim, öyle acayip bi yeme durumum da yok. bence hareketsiz hayatla 10 kilo çok iyi yaa iyi hissetmelisin kesinliklee :))
Bende Şuan 31+4 deyim. 10 kilo aldım 64 oldum 😅 Umarım ki 67 ile filan bitiririm 🙏🏻
oh maşallah, benim ilk gebeliğim tam da böyleydi 13-14 kilo almıştım 53 ile hamile kalıp :)
Biz de 30+2
7 kilo aldım toplamda 82 ile başladım 89 um şuan. Umarım 10 kilodan fazla almam toplam.
sana da maşallahh diyorum almazsın bence igayet yi bir gidişat baksana :)
Kilo rekoru bende sanırım. 25 kilo aldım 30 haftada. 53 ile hamile kaldım 78 kiloyum şuan. Doğuma tahmini tam 2 ay var daha kaç kilo alırım muamma 🤦 bı de ben doğumdan sonra da ilk 1 sene almaya devam ediyorum, süt yapıcı şeyler özellikle de bol su içiren tatlı türü şeyler de yediğim için lohusayken daha da sisiyorum. Oğlumda doğumdan sonra da 10 kilo daha almıştım
yaa evet demiştin şekerden şüphelenirken, ama olsun sağlık olsun da veriliyor ya. şimdi 2 çocuk koşturmacasına da girince akıp gider.
yani kendim için de öyle ümit ediyorum :KK70:

Kızlar Çamlıca medipola gideniniz var mı aranızda? Bir doktoru çok övdüler ama randevu bulunamıyor çok zor. Başka dr a buldum gittim. Gayet iyiydi dr. Bu zamana kadar devlette takipteydim ve devletin tek kötü yönü tek doktor olmuyormuş ve hangi dr o gün nöbetçi ise o doğum yaptırıyormuş. o yüzden sanırım Çamlıca medipolda doğum yapacağım. Dr dizimin açısına göre yardımcı olacağını söyledi. Bir de ilk kez kızımın yüzünü 3d olarak gördüm çok tatlı bir şeydi ya.
Ben ayrıntılı USG yi orda yaptırmıştım, şartları fena değil

Kızlar akşamki çanta konusuna bakacaktim geri gittim konusmalarda, baktım Mavisaclikadin Mavisaclikadin üyeliğini pasiflestirmis, bişey mi oldu acaba, bebeği de kendi de iyidir umarım. Nasıl ulaşabiliriz ki, üyelik pasifken özelden yazılan mesajlar gidiyor mu. Hiç bişey demeden gidince endişe ettim iyidir inşallah sağlığı ikisinin de.

Benim kimseyle bir polemiğim olmadi ama açikcasi gittikten sonra bile bu gurup hakkinda kötü yorum yapanlara sinir olmadım degil çünkü bu gurupta tartisanlarin hepsi gittigi halde gurubu kötülemeye ve dalga geçmeye devam ettiler. Yani haksiz yere hepimiz gurupça kötü olduk. :) eeee etme bulma dünyasi hormonlarimdan mi yoksa kötü kalpli miyim bilmem ama ben keyif aldim :KK53::KK70:
Kız az değilsin sen de 🤣🤣 gidenlere bazı konularda haksızlık yapılmıştı açıkçası. Ama tamamen bi grubu kötülemek de haksızlık tabi. Bikaç kişi arasında olan polemiklerdi sonuçta. Neyse bizim gruptan geçti gitti bunlar artık 😍

Özel sektörde çalışıp 32.ci haftada çalışabilir raporu alanlardan başka hastalık için rapor alan varmı acaba? İzinden mi düşüyor

Kız az değilsin sen de 🤣🤣 gidenlere bazı konularda haksızlık yapılmıştı açıkçası. Ama tamamen bi grubu kötülemek de haksızlık tabi. Bikaç kişi arasında olan polemiklerdi sonuçta. Neyse bizim gruptan geçti gitti bunlar artık 😍
1 kişi haricinde başka kimseye haksızlık yapılmamıştı aslında ama gidenler aralarında hiç polemik olmayan insanların bile lafını etmişlerdi. Burada geçen bazı tartışmaları orada anlatarak uzun uzadıya alay malzemesi yaptıklarını okudum ben. Neyse ilahi adalet tecelli edermiş sanalda da olsa bunu da tecrübe ettik nihayetinde 😁

Kızlar akşamki çanta konusuna bakacaktim geri gittim konusmalarda, baktım Mavisaclikadin Mavisaclikadin üyeliğini pasiflestirmis, bişey mi oldu acaba, bebeği de kendi de iyidir umarım. Nasıl ulaşabiliriz ki, üyelik pasifken özelden yazılan mesajlar gidiyor mu. Hiç bişey demeden gidince endişe ettim iyidir inşallah sağlığı ikisinin de.
AA inşallah bişey yoktur. Kanamam olduğunda ben de girememiştim kkya. Elim gitmemişti. Öyle bişey değildir inşallah.

Oo süper bence 33te 10 kilo :)) esas olay emzirirken ya, ye allah ye moduna giriyor insan tabi emzirmek de kalori kaybettiriyor. inşallah şıp diye gider kilolar sütlerimizle birlikte bebişe kilo olur😅
kız ben daha emzirmeden ye babam modundayım bir kaç haftadır. Öyle böyle bir iştah açılması yaşamadım ve canım srtık hep abur cubur tarzı şeyler istiyor fast food olsun , bisküvi , çikolata olsun. Aylardır yesiğim yumurtaların acısı çıkıyor galiba 🤣🤣🤣🤣

Kızlarrrrr olaylar olaylar.. çok fena ağrılandım ve kasıldım hemen hastaneye koştum. Açılmam yok çok şükür, serviks iyi ama nstde ki ağrı durumuna göre bu akşam yatış yapabilirmiş şuan ölçümdeyim. Dua 🙏
Ah çok geçmiş olsun, çabucak normale döner agrilarin inşallah 🙏 nst de sancin normal Aralıkta çıkar umarım. Haberdar et bizi de

Kilo rekoru bende sanırım. 25 kilo aldım 30 haftada. 53 ile hamile kaldım 78 kiloyum şuan. Doğuma tahmini tam 2 ay var daha kaç kilo alırım muamma 🤦 bı de ben doğumdan sonra da ilk 1 sene almaya devam ediyorum, süt yapıcı şeyler özellikle de bol su içiren tatlı türü şeyler de yediğim için lohusayken daha da sisiyorum. Oğlumda doğumdan sonra da 10 kilo daha almıştım
Sende o kiloların hepsini verecek güç var görmesem de hissediyorum 😂😂😂
ayy çok merak ettim şimdi. İnşallah iyidir hiç bir şeyleri yoktur.
Kızlarrrrr olaylar olaylar.. çok fena ağrılandım ve kasıldım hemen hastaneye koştum. Açılmam yok çok şükür, serviks iyi ama nstde ki ağrı durumuna göre bu akşam yatış yapabilirmiş şuan ölçümdeyim. Dua 🙏
Canım geçmiş olsun mutlaka haber et bize de . Umarım bir şeyin çıkmaz

X