2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kasılma benim de dönem dönem çok sık oluyor, bir saat içinde 6-7-8 süreğen şekilde oluyor ama sancı eşlik etmediği için çok kafama takıyorum. Eğer bebek normalden hareketsiz ve sancin da varsa bı doktoruna haber ver istersen..umarım her şey yolundadır
Teşekkür ederim inşallah

Bende bu hafta başlayacağım, bebek çantamızı vs aldım onu bekliyorum o arada Yıkama ütüleme Faslını bitiririm inşallah. Birde iç çamaşırları, terlik eksiğim kaldı. Bebeğinde daha bebek arabası yok abla abiden kalanlar perte çıktı, küvetini de çocuklar kırdı küveti de yok henüz. Bezi yok, ıslak mendili yok, şampuan setini favladım ama daha almadım. Tırnak makası vs yok. Anam baya eksiğim varmış ha 😅 kartlar patladı son 2 ayda asıldım herşeye neyse aslan kocacıığğğmmmm, paşa kocacığğğmm halleder 😅😂
Bende bu ay patlatcam ama hala beklemedeyim benimde ufak tefek eksikler var büyük gereçler kızımdan duruyor tekstil vs alicam kendi ihtiyaclarm birde Rabbim yardım etsin herşey 4 4luk olmasada olur mükemmel olamıyoruz bazen ✌️😄

Ben de çiftli pompayi tekli kullanıyordum, çekim gücü bölünmedigi için daha güzel sağım yapıyordu. Bu sefer direk tekli aldım hatta. Çiftliye gerek yok bence. Yalnız bu sefer kiwi marka aldım deneyince gorucem ama sanki çok vasat geldi bana, ya da sağım esnasında mi belli olur bilemedim. Ama vakum neredeyse yok gibi. Doğumdan sonra deneyip olmadı lansinoh alırım cekemezse. Bı de o kadar çok olumlama yapıp beynimi çok süt hormonu üretmeye teşvik ediyorum ki gittim mochi aldım, şarıl şarıl sütüm gelecek ben bı göğüsten emzirirken ötekinden çeşme gibi akacak mochi de o sütleri toplayacak 😁
O kiwi marka güzel çekiyor kendisi küçük ama etkisi büyük bak görürsün kullanınca 😅 benim oğlumda hayatımızı o minicik alet kurtardı çantama atmışım allahtan, erken doğunca süt gerekti. Hastane tipi kocaman makine getirdiler bi gram süt çıkmadı ama onunla hemen 2 enjektör çekebildim ve sütüm gelmeye başladı. Bunda da ilk onu aldım koydum kenara 😅

Bende bu ay patlatcam ama hala beklemedeyim benimde ufak tefek eksikler var büyük gereçler kızımdan duruyor tekstil vs alicam kendi ihtiyaclarm birde Rabbim yardım etsin herşey 4 4luk olmasada olur mükemmel olamıyoruz bazen ✌️😄
Suwe çok güzel indirime girmişti ordan aldım tüm pijamalarımı. Kumaşlarını çok seviyorum hem görüntü olarak güzeller hem içinde kendimi çok konforlu hissediyorum. Ben 3 çocukla dışarı çıkamam artık dolabımda 2024 pijama kreasyonuna yer açıyorum görüşürüz 2025 de cici kıyafetler 😂

Ay inşallah bir sorunsuz sonuna kadar geliriz her doktor farklı söylüyor gibime geliyor benim doktorumda 29 hafta da toplanıyor bir yere yumruk gibi dediğimde normal demişti mesela
Evet bi tık daha büyüdukce daha farklilasiyor durumlar sağlıkla gelsinler

O kiwi marka güzel çekiyor kendisi küçük ama etkisi büyük bak görürsün kullanınca 😅 benim oğlumda hayatımızı o minicik alet kurtardı çantama atmışım allahtan, erken doğunca süt gerekti. Hastane tipi kocaman makine getirdiler bi gram süt çıkmadı ama onunla hemen 2 enjektör çekebildim ve sütüm gelmeye başladı. Bunda da ilk onu aldım koydum kenara 😅
Umarım işe yarar bendeki de arızalı filan değilse. Vakumu az gibi geldi ama sağım yaparken belli olur gerçi verimi.

Umarım işe yarar bendeki de arızalı filan değilse. Vakumu az gibi geldi ama sağım yaparken belli olur gerçi verimi.
Ben öyle çok sütlü biri değilim ama yinede hayatımızı kurtardı ve hiç süt problemi yaşamadım. Gece boyu 2 saatte bir kalkıp sağım yaptım yarım saat çok istikrarlı bi şekilde 3-4 hafta. Sonra sütüm yerleşti zaten artık bi daha öyle düzenli sağmaya ihtiyaç çok duymadım. Bu kiwinin en sevdiğim yanı arabada usg girişine takarak çalıştırabiliyor olmaktı. Yolda sağım yapabiliyordum 😅

İyi akşamlar , süt sağma makinesi alan yada kullanan var mı? Şu giyilebilir olanlar çok konforlu geliyor bana :KK43: Nisan gibi işe döneceğim amazonda da fiyatlar düşmüş baya ne alsam ne yapsam bilemedim
Ben onu araştırdım canım biraz, benimde ilgimi çekiyordu. Ama vardığım sonuç şu oldu;
Cihazı yıkarken motoru çok çabuk yanıyormuş çünkü tüm elektrik aksanı o göğsüne yerleştirdiğin parçanın içinde. Temizlerken bozan, motoru yanan, çöpe atılan çok makine olmuş. Pek biz Türklere gibi değil öyle kırklamayı falan seven milletiz bi ıslak bezle silip geçemeyiz bence 😅

Pıhtılaşma olup olmadığını bilmiyorum. Tüp bebek tedavisiyle olduğu için rutin veriyorlar iğne ve hapı. Öncekinde 32 de sancım gelene kadar kullanmiştım coraspin. İğneye doğuma kadar devam etmiştik. O da bir hafta sonra oldu zaten. Şimdi de 31 dolunca bırak dedi coraspin. Ama hiç birakasım gelmiyor😕Bana da ikisine birden gerek yok ama onlar o şekilde bir protokol basladıysa devam edeceğiz diyordu gittiğim bütün doktorlar.
Benim de tüp bebek . Artık sonlara yaklastigimiz için hapı kesmek istemeleri normal .İğne zaten etkili ,korkmani gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum 🙏 Aklına kötü şeyler getirme ☺️

1 saat kadar uyudum hareketleri normale döndü aslında içim rahatladı ama evet bı kontrol gerekiyor bencede
Canım yukarıda okudum da ilk yazdığını. Benimkinin zaten hiç hareketini duymadığım için geceleri 7-8 saat hareketsizlik normal geliyor bana. Hatta geçen gün uyanınca da çok uzun süre hareketsiz kalıp korkutmuştu beni. Bence sen uykunda duymamışsındır kesin hareket etmiştir. Kontrole git tabiki ama korkacağın bişey yok bence ☺️

Canım yukarıda okudum da ilk yazdığını. Benimkinin zaten hiç hareketini duymadığım için geceleri 7-8 saat hareketsizlik normal geliyor bana. Hatta geçen gün uyanınca da çok uzun süre hareketsiz kalıp korkutmuştu beni. Bence sen uykunda duymamışsındır kesin hareket etmiştir. Kontrole git tabiki ama korkacağın bişey yok bence ☺️
Evet evet hemen paniğe kapılmak çokta faydalı değil, dün gece biraz hareketlendi bu sabah ta yine biraz biraz hissettim. Dün tüm gün hissetmeyince paniklemiştim aslında üstüne kasılmalarda eklenince. Cumartesi kontrolüm, detaylıca sorar öğrenirim doktorumdan. Teşekkür ederim 🥰

Kız nolmusss kacirmisimmmm aaa kaos mu var
Grubumuz ne kadar minnoş ya dedikodu bile yapmıyor kimse 🤣 ben bayadır girmemiştim oraya. Geçen buradan giden kızların halini hatrını sorayım diye yazdım. Doğum yapanları tebrik ettim falan. Sonra da bakmaya başladım kim doğurdu naptı diye. Son on gündür mesajları azalmış ama ben farketmedim hiç demekki o kadar çok yazıyorlar normalde 🤣

Benim de tüp bebek . Artık sonlara yaklastigimiz için hapı kesmek istemeleri normal .İğne zaten etkili ,korkmani gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum 🙏 Aklına kötü şeyler getirme ☺️
Çok teşekkür ederim. Bugün kullanmam artık. En azından vitaminleri daha düzenli kullanırım bu sayede🌸

Evet evet hemen paniğe kapılmak çokta faydalı değil, dün gece biraz hareketlendi bu sabah ta yine biraz biraz hissettim. Dün tüm gün hissetmeyince paniklemiştim aslında üstüne kasılmalarda eklenince. Cumartesi kontrolüm, detaylıca sorar öğrenirim doktorumdan. Teşekkür ederim 🥰
Gece 2den 8e kadar yazmıştın sanki öyle anladım ben canım ☺️çok şükür hareketlenmiş yine. Cumartesi güzel haberler getireceksin bize inşallah 🥰🙏🏻

X