2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Şimdi boza içtim, hafiften hareketlendi yemekte yiyeceğim birazdan ama kasılmalarım aşırı devam ediyor bir yere toplanıyor çok sık oldu bugün
Al benden de o kadar. Yüreğim ağzımda eyvah geliyor mu diyip duruyorum. Birde bende 2 çocuk daha var kafayı yemek üzereyim. İnşallah vakitlice doğarlar

Kizlar hastane cantami hazırlamaya calisiyorum ama heyecandan isin icinden cikamadim neyden ne kadar koycam diye kafam cok karıştı 😂 elim ayagim titredi resmen ya sanki cok yaklasti gibi hissedince panik oldum

Bana da oluyor o , onu da koyayım bunu da koyayım derken çok fazla şey koymuşum gibi geliyor başa dönüyorum sonra eksilttiğim her şey ihtiyacım olacakmış gibi bir his geliyor , listeler falan yalan oldu 😅

Al benden de o kadar. Yüreğim ağzımda eyvah geliyor mu diyip duruyorum. Birde bende 2 çocuk daha var kafayı yemek üzereyim. İnşallah vakitlice doğarlar

Napacağız böyle Kasım annelerini falan okuyorum dikiş derdi , sezeryan derdi , emdi mi emmedi mi beni bir korku alıyor sanki doğurmak en kolay kısmıymış gibi ne kadar hazırlanırsam hazırlamayı sonrasına asla hazır olmayacağım :KK43:

Kizlar hastane cantami hazırlamaya calisiyorum ama heyecandan isin icinden cikamadim neyden ne kadar koycam diye kafam cok karıştı 😂 elim ayagim titredi resmen ya sanki cok yaklasti gibi hissedince panik oldum
Bende bu hafta başlayacağım, bebek çantamızı vs aldım onu bekliyorum o arada Yıkama ütüleme Faslını bitiririm inşallah. Birde iç çamaşırları, terlik eksiğim kaldı. Bebeğinde daha bebek arabası yok abla abiden kalanlar perte çıktı, küvetini de çocuklar kırdı küveti de yok henüz. Bezi yok, ıslak mendili yok, şampuan setini favladım ama daha almadım. Tırnak makası vs yok. Anam baya eksiğim varmış ha 😅 kartlar patladı son 2 ayda asıldım herşeye neyse aslan kocacıığğğmmmm, paşa kocacığğğmm halleder 😅😂

Napacağız böyle Kasım annelerini falan okuyorum dikiş derdi , sezeryan derdi , emdi mi emmedi mi beni bir korku alıyor sanki doğurmak en kolay kısmıymış gibi ne kadar hazırlanırsam hazırlamayı sonrasına asla hazır olmayacağım :KK43:
Hiç okuma, her doğum ve her bebek bakma süreci kişiye özeldir. Ben normal doğum yaptım sezaryanı bilmiyorum ama ablam sezaryan yaptı haftası gelmeden ev süpürüyordu kolay geçti yani. Seninde kolay geçer öyle bile olsa. İçini ferah tut

Tatlim bi liste yap ihtiyaclarini yaz. Cantaya koydugunu listeden cikar. Öyle iyi oluyo acaba bir sey unuttum mu derdin olmuyo.
Hatta listeyi burada paylaşsın biz de faydalanalim 😁 ben daha hazirlamadim ama benim de kafam Çarşamba pazari gibi valla, bu kafayla çanta hazirlarsam gereksiz her şey valizde mevcut olur gibi.

Şimdi boza içtim, hafiften hareketlendi yemekte yiyeceğim birazdan ama kasılmalarım aşırı devam ediyor bir yere toplanıyor çok sık oldu bugün
Bı doktora görünsen iyi olur bence. Kasılmayala birlikte sancı olabilir. Hissetmiyor olabilirsin.

Bende bu hafta başlayacağım, bebek çantamızı vs aldım onu bekliyorum o arada Yıkama ütüleme Faslını bitiririm inşallah. Birde iç çamaşırları, terlik eksiğim kaldı. Bebeğinde daha bebek arabası yok abla abiden kalanlar perte çıktı, küvetini de çocuklar kırdı küveti de yok henüz. Bezi yok, ıslak mendili yok, şampuan setini favladım ama daha almadım. Tırnak makası vs yok. Anam baya eksiğim varmış ha 😅 kartlar patladı son 2 ayda asıldım herşeye neyse aslan kocacıığğğmmmm, paşa kocacığğğmm halleder 😅😂
Bebek arabasını ikinci el letgodan aldım ama neredeyse hiç kullanılmamış. Oğlumdan kalan daha vasat haldedir eminimki. Küvet ile maşrapayi bugün a101 den aldım küvet sevibebe modeli 130 liraydı. Ebebekte baktım tam hatırlamıyorum ama 200 kusurlerdeydi sanki..ıslak mendil de civilde kasa onu indirim ürünlerinde vardi oradan aldım. A101 le civile bakabilirsin uygun ürünler vardı Kasım indirimlerinde. Geri kalan eksikler için haftaya cumayı bekle bence, en güzel indirimler son cuma oluyor genelde

Canım hiç kasma kendini. Götürdüğün birçok seyi kullanmayacaksın zaten.

Hiç biri zor gelmiyor inan. Bebeğin sevgisi heyecanı sevinci hepsinin önüne geçiyor. Tabi ki her insan aynı sartlarda doğum yapamıyor benim annem yakinimdaydi çok rahat ettirdi bana belki o yüzden benim için lohusalık çok keyifliydi ama tabi ki her şey dört dörtlük olmuyor. Benim sütüm bı turlu gelmek bilmiyordu mesela
Ama nihayetinde doğum yapan her canlı gibi benim de sütüm eninde sonunda geldi, bebekte bı şekilde memeyi tutmayı öğreniyor, hepsi çok zor şeyler gibi geliyor ama tabiatimizda olan şeyler için aslında hiç kafaya takmaya gerek yok. Kodlarimiz eninde sonunda devreye giriyor bizden bağımsız su akip yolunu buluyor.

Kasılma benim de dönem dönem çok sık oluyor, bir saat içinde 6-7-8 süreğen şekilde oluyor ama sancı eşlik etmediği için çok kafama takıyorum. Eğer bebek normalden hareketsiz ve sancin da varsa bı doktoruna haber ver istersen..umarım her şey yolundadır

Ben de aynı durumdayım. Gerçi küveti falan ablam getircek. Kıyafetleri de kısmetse salı gunü alacağim. O zaman baslicam inşallah hazırlamaya. Benimkiler hazır hurcun içinde. Çantaya yerleşcek sadece. Acil bir durum olursa hurcu alirım yanıma😊

pentinin hiç çamaşır var balensiz, onu almayı düşünüyorum ben sütyensiz gezmeyi sevmem şimbil şimbil sallanıyorlar 😂 yada kaplı emzirme sütyenleri var bende hala almadım bakınıyorum işte 😅
Benim de takmam şart. Hatta onladar buyümüştü ki kontrole gidecektim doktora. Göğüslerimi nasıl saklayacağımı şaşırmıştım

Kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullananlar coraspin bırakan oldu mu? Bana coraspin bırak dedi. Ama iğne sonuna kadar kullanacakmışım.

Kızlar anne bebek bakım çantası olarak ne aldınız ne önerirsiniz? Ben Trendyol'dan almıştım ama çok fazla plastik kokusu vardı ve fermuarı bozuktu iade ettim.
Ben de netten bakıyordum. Yorumlarda okudum plastik kokusunu vazgeçtim almaktan. Birçok marka için söylüyorlar bunu. Mağazadan alirım dedim. Eskiden kullandığım bez bir çanta vardı. Fermuarı bozuktu. Yaptırıp onu kallanacağım ilk etapta . Sonra Allah nasip ederse kızımla beraber çıkar alırız bir çanta😊

Kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullananlar coraspin bırakan oldu mu? Bana coraspin bırak dedi. Ama iğne sonuna kadar kullanacakmışım.
Ben en başından beri iğne kullanıyorum . Aslında pıhtılaşma sorunum da yok . Factor 5 heterezigot. Avrupa ırkının yüzde 80 i böyle imiş hangi doktora sorsam gereksiz buluyordu ama geçmişte erken dönem kayiplarim olduğu için önlem olarak kullanıyorum . Herşey yolunda giderse 37 38 e kadar kullanmamı ister sanırım . Senin hangi genlerinde pıhtılaşma var ?

Kızlar anne bebek bakım çantası olarak ne aldınız ne önerirsiniz? Ben Trendyol'dan almıştım ama çok fazla plastik kokusu vardı ve fermuarı bozuktu iade ettim.
Ben smart bags diye bir markadan tercih ettim . Daha önce markayı kullanmıştım cantacidan gidip aldım . Linkini bulursam ekleyeyim.

Ben 1000 TL'ye aldım dükkandan . Skiphop alicaktim aslında ama en çok 2400 e kadar düştü . Artan parayla göğüs pompası alırım diye düşündüm 🤷😂

Ben de Trendyoldan aldım uygun bı marka iş görür mü bilemicem, çok teferruatlı bı çanta değil. Bı sure denicem olmazsa başka bakicam. Oğlumda bakım çantası almamistim sırt çantaları ile idare ettim ama bunda sadece bebek esyalarina ait bı çanta olsun idarelik dedim. Oyhso nun çantaları güzeldi diye hatırlıyorum. Alan vardı sanki grupta

Ben en başından beri iğne kullanıyorum . Aslında pıhtılaşma sorunum da yok . Factor 5 heterezigot. Avrupa ırkının yüzde 80 i böyle imiş hangi doktora sorsam gereksiz buluyordu ama geçmişte erken dönem kayiplarim olduğu için önlem olarak kullanıyorum . Herşey yolunda giderse 37 38 e kadar kullanmamı ister sanırım . Senin hangi genlerinde pıhtılaşma var ?
Pıhtılaşma olup olmadığını bilmiyorum. Tüp bebek tedavisiyle olduğu için rutin veriyorlar iğne ve hapı. Öncekinde 32 de sancım gelene kadar kullanmiştım coraspin. İğneye doğuma kadar devam etmiştik. O da bir hafta sonra oldu zaten. Şimdi de 31 dolunca bırak dedi coraspin. Ama hiç birakasım gelmiyor😕Bana da ikisine birden gerek yok ama onlar o şekilde bir protokol basladıysa devam edeceğiz diyordu gittiğim bütün doktorlar.

X