2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kafaya bana her yere😂 yeni moda bu ve yere atmak
Dayak yiyerek seviyoruz küçük hanımı, benimki de öyle. Kaşıkların hepsi yerde yemek yerken, püreler parmak gıdalar da atılıyor🤣🤣

Birisi sormuş, ben kuzu kıyme verdim bu arada. Suda az suyda haşlayıp verdim.

Sebzeler de şunlar:Kabak, havuç, tatlı patates, balkabağı ve brokoli. Sonra yoğurt ve kıyma verdim, kıymayı sebzelerle karıştırdım, tek vermedim. Şimdi kış sebzeleri pırasa ve kereviz vercem. Sonra da pirinç ve irmik falan. Ondan sonra yumurta, peynir kahvaltıyı eklicem. Doktor öyle anlattı.

evet evet gunduzle cok baglantili bence. dun mesela gunduz uykularini uzun uyudu saatleri cok kacti gece zor uykuya daldi ve surekli ayaktaydik 3-4 kere uyandi
Uyutma saatini ayarlarım ama bazı günler 1 saat uyuyosa bazı günler 15 dk uyuyo onu ayarlayanıyorum tabi

Kızlar sebzelerden nerelwri tadım yaptınız yaa. Pure falan bi yazar mısınız classy classy Mor yazma Mor yazma Hali Hali G goknilay P pelinn Ve diğer arkadaşlarım unuttum rumuzlarinizi kusura bakmayinnn
Kuzucum pattis havuc yesilkabak balkabagi pirasa ıspanak brokoli karnabahar kereviz avokado muz elma armut şeftali cennet hurmasi eşlikciler yulaf irmik şehriye pirinç unu bide ıspanaklı tarhana yaptık yoğurtsuz o var

Kızlar sebzelerden nerelwri tadım yaptınız yaa. Pure falan bi yazar mısınız classy classy Mor yazma Mor yazma Hali Hali G goknilay P pelinn Ve diğer arkadaşlarım unuttum rumuzlarinizi kusura bakmayinnn
Kabak, havuç, patates, yeşil fasülye anca bunları tattırıp çorbasını yaptım bunların et suyuyla. Bezelye, ıspanak, brokoli avakado tattırcam önümüzdeki günlerde

Dayak yiyerek seviyoruz küçük hanımı, benimki de öyle. Kaşıkların hepsi yerde yemek yerken, püreler parmak gıdalar da atılıyor🤣🤣

Birisi sormuş, ben kuzu kıyme verdim bu arada. Suda az suyda haşlayıp verdim.

Sebzeler de şunlar:Kabak, havuç, tatlı patates, balkabağı ve brokoli. Sonra yoğurt ve kıyma verdim, kıymayı sebzelerle karıştırdım, tek vermedim. Şimdi kış sebzeleri pırasa ve kereviz vercem. Sonra da pirinç ve irmik falan. Ondan sonra yumurta, peynir kahvaltıyı eklicem. Doktor öyle anlattı.
Afiyet şeker olsun ben şimdilik kahvaltı vermiyorum 2 öğün veriyorum 4 ve 8 gibi ardından yarım saat 1 saat sonra emziriyorum kahvaltıyı vermiyorum çünkü sütün en verimli zamanı sabah oluyor. Verirsem 11 gibi vermeliyim diye düşünüyorum.

Havuc kabak patates tatlı patates avokado kereviz brokoli , bunları elimde olanları karıştırarak sürekli püreler yapıyorum, lor yapıyorum ondan artan peynir altı suyunu kullanıyorum hep. Bir de ben tarhana aldım aşçı anneden onu da tek sevmedi bebişim çok tatsız onu da sebzelerle karıştırıp yapıyorum

Aslında bütün yiyecekler ağır gelir şimdi onlara sadece süt içtiler bu zamana kadar yavaş yavaş alısacaklar
Galiba evet doğru, en cok yumurtaya tepki verdi yani, bi de işte kaka sonrası poposu hafif pişik oluyo kremle geçiyor bakalım

Benım yogurdun dün öğlen oldu tattırdım bugun 2. Gundu o yogurdu yarında kullanabılırım dı mı yarından sonrakı gun ıcın yenısını yapıcam zaten

Kucuk kavanozlarda yogurt makınesıyle yapıyorum

Benım yogurdun dün öğlen oldu tattırdım bugun 2. Gundu o yogurdu yarında kullanabılırım dı mı yarından sonrakı gun ıcın yenısını yapıcam zaten

Kucuk kavanozlarda yogurt makınesıyle yapıyorum
Ekşitmeden kullanırsın canım tadına bak tatlı oluyo diye hergun mayalayin diyorlardi eskiden

Afiyet şeker olsun ben şimdilik kahvaltı vermiyorum 2 öğün veriyorum 4 ve 8 gibi ardından yarım saat 1 saat sonra emziriyorum kahvaltıyı vermiyorum çünkü sütün en verimli zamanı sabah oluyor. Verirsem 11 gibi vermeliyim diye düşünüyorum.
Bizim doktor kahvaltıyı 7.30-8 gibi önerdi. O saate alıştırın ileride okul için dedi. 11’i öğle yemeği dedi, sonra öğle uykusu. Akşam da 18-18.30 arasında. Aralarda 2 ara öğün. Emzirmeyi yemekten 1 saat sonra yapıyorum. Zaten tadıyor ancak az yiyor. Kahvaltı verip 1 saate emziririm diye düşündüm.

X