2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bebekleriniz uyuyor mu nasıl uyuyorlar benimki sürekli ağlıyor. Gözlerini ovuşturuyor ala uyumuyor. Gaz olayını geçtim. Bu ara yeni bir versiyon geldi gibi hissediyorum. Gece uyanıyor sanırsın gün başlamış uykusunu almış hadi oyun oynayalım der gibi. Gündüz uykuları da huzursuz ve kısa çok yorucu

Kızlar hepinize iyi akşamlar bugün 5 aylık kontrolüne gittik 8400 kilo /70 cm boy ölçümlerimiz doktorumuz ek gıdaya 3 gün kuralını uygulayarak başla dedi ama ben tedirginim vermeli miyim ya da nasıl yapmalıyım bilmiyorum aramızda başlayanımız var mı varsa neler yaptı yardımcı olun lütfen

Kızlar hepinize iyi akşamlar bugün 5 aylık kontrolüne gittik 8400 kilo /70 cm boy ölçümlerimiz doktorumuz ek gıdaya 3 gün kuralını uygulayarak başla dedi ama ben tedirginim vermeli miyim ya da nasıl yapmalıyım bilmiyorum aramızda başlayanımız var mı varsa neler yaptı yardımcı olun lütfen
Bence başla valla boyu kilosu çok iyi maşallah
Bizim de 5 eylül de 5 ay olacak doktor geçen ay başlayacağız demişti bize de yavaştan

Çok geçmiş olsun inşallah hepiniz iyisinizdir kendimizinki neyse de bebelerin hasta olması zor☹️ bizde aynı uyutma çabaları herkeste aynı problem😄
Mesaideyiz yine zaten 😀 bu ay uyku ile alakalı içimizden geçti ya.. ama bi düzen de kuramadım yani hala kucakta bi oraya bi buraya pff

Bence başla valla boyu kilosu çok iyi maşallah
Bizim de 5 eylül de 5 ay olacak doktor geçen ay başlayacağız demişti bize de yavaştan
Ya aslında bende başlamak istiyorum ama kabızlıktır gazdır uykudur bu tarz problemleri aşamadık bir de alerjik bir bebeğim var o yüzden biraz tedirginim ama bakalım artık Allah yardımcımız olsun öyle böyle başlayacağız artık yavaştan

Mesaideyiz yine zaten 😀 bu ay uyku ile alakalı içimizden geçti ya.. ama bi düzen de kuramadım yani hala kucakta bi oraya bi buraya pff
Valla şu uyku eğitimini bi verebilsek rahatlıcaz gibi. Kmse benim gibi uğraşmamış kimle konuşsam ben öyle bakamazdım diyo. ben gece gündüz kucağımda uyutuyom. Bazen diyorum nerde hata yapıyorum. Bu millet bunu nasıl yapıyo anlamıyom. Anlasam uyguluycam

Valla şu uyku eğitimini bi verebilsek rahatlıcaz gibi. Kmse benim gibi uğraşmamış kimle konuşsam ben öyle bakamazdım diyo. ben gece gündüz kucağımda uyutuyom. Bazen diyorum nerde hata yapıyorum. Bu millet bunu nasıl yapıyo anlamıyom. Anlasam uyguluycam
İlk doğduğundan beri ben kucağımda uyutuyorum ama hep yatağına yatırdım, yan yatak yapışık yani ama kendi yeri. Şuan bile çoğu zaman yatırır yatırmaz uyanıyo hemen tekrar kucak pşş pşş yapıyorum geri yatırıyorum. Yani asla hata değil alışkanlık. 3-4 gün yadırgar ama mutlaka yatağına alışır. Uyku eğitimi daha cesaret edemedim 6. Ayda bakacağım

İlk doğduğundan beri ben kucağımda uyutuyorum ama hep yatağına yatırdım, yan yatak yapışık yani ama kendi yeri. Şuan bile çoğu zaman yatırır yatırmaz uyanıyo hemen tekrar kucak pşş pşş yapıyorum geri yatırıyorum. Yani asla hata değil alışkanlık. 3-4 gün yadırgar ama mutlaka yatağına alışır. Uyku eğitimi daha cesaret edemedim 6. Ayda bakacağım
Benimde cesaretim yok henüz.

Benimde cesaretim yok henüz.

Bu konuyla alakalı güzel bir yaklaşım
IMG_3054.png

Kızlar niye 5. Ayda tekrar yeni doğan hallerine girdik yaa anlamıyorum
Sinir krizlerine giriyor ağlıyor sırtında sensör var sanki koyar koymaz başlıyor ağlamaya kollarım koptu artık, yine yapışık yaşamaya başladık

Sinir krizlerine giriyor ağlıyor sırtında sensör var sanki koyar koymaz başlıyor ağlamaya kollarım koptu artık, yine yapışık yaşamaya başladık
Bizde bugün sanki hiç olmamış gibi krizler yaşıyoruz. Pardon bugün değil günlerdir. Adamın istediği olmayınca canı yanar gibi iç çeke çeke agliyorbyaa. Bide minik gözlerden yaş gelmesin mi. Allahimmm. Neye ağladığı da belirsiz dicem de günde 30 dk uyursam bende yikardim ortalığı yavrum ağla kuşum ağla annem

Aynı cümleyi bende duyuyorum ayyy yok ben böyle olsa bakamazdım işlerimi kim yapıcaktı diyolar. Bunu diyenler ne yaptı nasıl halleti bu işleri bilmiyorum benimkisi kucaktan inmiyo nerdeyse bütün gün kucakta gezmek istiyo. Ben emzirdim yatırdım öyle durdu diyolar çıldırcam nasıl durdu yaa

Benimkide öyle mesela uykudan ağlayarak uyanıyo sürekli. Gözleri kapalı ama ağlıyo ve asla susturamıyorum meme haricinde susmuyo. Yapışık yaşıyoruz artık

X