2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Yaz günü bu hastalık nerden çıktı bilmiyorum ama bebişleriniz için evde mutlaka bulundurmanız gerekenler:
1- nebulizatör (kompresörlü öneriliyor)
2- mustela göğüs balsamı
Bunlar öksürük için

Burun tıkanıklığı için litrelik serum aldım asla yapamam dediğim burun temizliğini 2 saatte bir yapıyorum😣

3- nasatol damla (burun için)
4- cold mix damla (yakasına koyuyoruz rahatlatıcı vicks gibi kokusu)

Hepsi doktor önerisi. Umarım ihtiyaç olmaz ama ne yazık ki oluyor, bulunsun ..

Kızlar bebeğim gece 1 den önce uyumuyor nasıl 9-10 a alabilirim uyuma saatini? Sabah erken mi kaldırmam lazım

Kızlar bebeğim gece 1 den önce uyumuyor nasıl 9-10 a alabilirim uyuma saatini? Sabah erken mi kaldırmam lazım
Evet sabah erken uyanmalı ve akşam 7 den sonra uyumamalı. Benim oğlum akşam 9-9 buçuk arası uyuyor sabah 7 buçukta tamamen uyanmış oluyor. Gece 2 kez uyanıyor emip uyuyor tekrar. Gündüz bir uzun uykusu var diğerleri yarım saat kırk dakika falan. Bir de uykusu gelince uyutmak lazım yoksa daha çok açılıyor uyku araları bebekler hemen alışıyor.

Evet sabah erken uyanmalı ve akşam 7 den sonra uyumamalı. Benim oğlum akşam 9-9 buçuk arası uyuyor sabah 7 buçukta tamamen uyanmış oluyor. Gece 2 kez uyanıyor emip uyuyor tekrar. Gündüz bir uzun uykusu var diğerleri yarım saat kırk dakika falan. Bir de uykusu gelince uyutmak lazım yoksa daha çok açılıyor uyku araları bebekler hemen alışıyor.
Kurmaya calısacagım bu rutini bende. Teşekkürler

4.ay kontrolünden geliyoruz kızlar bu ay kilo alımı sınırın altında kaldı 340 gram almış sadece doktor sütü ürünleri diyetimden kaynaklı olabiliceğini söyledi pişmiş şekilde tüket hepsini dedi ama boyu 4 cm birden atmış 1 ayda ondan mı alamadı kilo acaba
Merhaba ben Mayıs 2024 annesiyim🙌🏻 benim bebeğim de alerjik ve bu ay kilo alamadı ben habire tartiyorum çocuğu ama kilo almıyor üstelik çok sık emziriyorum 😞 diyetten kaynaklı mi sizce? Ben çoklu besin alerjisi diyeti yapıyorum ama proteini balık kuzu eti ve hindiden almaya çalışıyorum ayrıca multivitaminde kullanıyorum ama bebişim bu ay kilo alamadı. Alerji ilk basladiginda bile haftada 200 gram kesin alıyordu :KK43:

merhaba hanımlar hipp mamayı nasıl hazırlıyosunuz kolay yolu var mı? talimata göre yapınca çok uzun zaman geçiyor bebeğim çok ağlıyor
Hipp mama kullanıyordum değiştirdim fazla gaz yaptığı için önceden suyu kaynatıyorum daha sonra istediğim kıvam yani 40-50 dereceye falan gelince ki az çok onu elimle anlar oldum termosa koyuyorum. O ısıyı koruyor. Mama kabı almıştım. Önceden onun içine günlük ne kadar veriyorsam ölçüp koyuyorum. E bebekte satılıyor kaplar. Saati gelince Suyu hemen biberona aktarıp mamayı döküyorum çalkala ver ısı konusuna çok takılmıyorum artık. Soğuk olup midesini üşütmesin yeter diyorum. Ama kaplar çok işime yaradı ağız kısmı biberona denk gelenlerden al pat döküyorsun. Elbet ağlıyorlar ama bu biraz pratik oluyor

Merhaba ben Mayıs 2024 annesiyim🙌🏻 benim bebeğim de alerjik ve bu ay kilo alamadı ben habire tartiyorum çocuğu ama kilo almıyor üstelik çok sık emziriyorum 😞 diyetten kaynaklı mi sizce? Ben çoklu besin alerjisi diyeti yapıyorum ama proteini balık kuzu eti ve hindiden almaya çalışıyorum ayrıca multivitaminde kullanıyorum ama bebişim bu ay kilo alamadı. Alerji ilk basladiginda bile haftada 200 gram kesin alıyordu :KK43:
Benim doktorum süt ve süt ürünlerinden aldığınız protein etten alınandan daha fazladır o yüzden kilo almamış olabilir diyetten dolayı dedi. Mesela süt içmeyin ama peyniri ve yoğurdu pişmiş ye dedi. Böreğin içinde peynir yada yoğurt çorbası gibi. Cuma tartı kontrolü var inşallah o zamana kadar alır kilo dediği şekilde yiyorum ama sanırım alerjik bebeklerde kilo alımı sıkıntılı☹️ persentil değerine göre kilosu nasıl sizinkinin?

Benim doktorum süt ve süt ürünlerinden aldığınız protein etten alınandan daha fazladır o yüzden kilo almamış olabilir diyetten dolayı dedi. Mesela süt içmeyin ama peyniri ve yoğurdu pişmiş ye dedi. Böreğin içinde peynir yada yoğurt çorbası gibi. Cuma tartı kontrolü var inşallah o zamana kadar alır kilo dediği şekilde yiyorum ama sanırım alerjik bebeklerde kilo alımı sıkıntılı☹️ persentil değerine göre kilosu nasıl sizinkinin?
Sarı kısımda kalıyor 😞 3 ay 1 haftalık ve kilosu 5500 erkek bebek 😔
Son 3 haftadır kilo alımı durdu resmen. Önceden haftada 200 Gr alırdı ve diyet yapmama rağmen. Yumurtayı kestikten sonra kilo alımı durdu

Sarı kısımda kalıyor 😞 3 ay 1 haftalık ve kilosu 5500 erkek bebek 😔
Son 3 haftadır kilo alımı durdu resmen. Önceden haftada 200 Gr alırdı ve diyet yapmama rağmen. Yumurtayı kestikten sonra kilo alımı durdu
Yumurtanın sarısını kesin ye o alerjik değil zaten dedi bizim doktor. Çok zor gerçekten alerjik bebekler😞 insan üzülüyor kilo alamayınca ama sağlıklı olsunlar da kiloyu bi şekilde aldırırız ne kadar diyete devam ediceksin

Yumurtanın sarısını kesin ye o alerjik değil zaten dedi bizim doktor. Çok zor gerçekten alerjik bebekler😞 insan üzülüyor kilo alamayınca ama sağlıklı olsunlar da kiloyu bi şekilde aldırırız ne kadar diyete devam ediceksin
Doktor 3 ay dedi. Yaparım sorun değil ama gelişim geriliği olmasından korkuyorum

Bende alerjik bebek annesiyim şu sıra kuruyemislrre de sanıyorum alerjisi var. Cildi kızarıyor sutejli ve sönüyor sonrasında ama minik minik bugun yemedim dün de çok az yedim. Yarın bakicam bütün yumurta yedim sadece. Cidden çok sıkıntılı şu alerji mevzusu bi an önce bitsin inşallah. Hem alerji diyetisyeni hem de doktor ile calisiyo4uz ek olarak. Diyete gireli uykuları daha iyi oldu dedim atak vurdu. Ama karın gürültüsü gitti. Huzursuzluk ayni devamke. Uzmanların 6onlendirmesi iyi oluyor. Sonuçta ilk bebek ve tecrübe sıfır. Başkalarından görmekle bebek buyutulmuyor hepsi ayrı model uretim:))) şu uyku konusunu ve yeme konusunu da çözmek inşallah hayırlısı ile

merhaba hanımlar hipp mamayı nasıl hazırlıyosunuz kolay yolu var mı? talimata göre yapınca çok uzun zaman geçiyor bebeğim çok ağlıyor
Ben sürahide kaynamış soğumuş suyu hep hazırda tutuyorum. Termostada hep kaynamış sıcak suyum oluyo. Biraz kaynamış su( termostaki), biraz soğuk su (sürahideki) karıştırıp ılık hale getirip mamayı ekliyorum. İyice katıştırıp ( çalkalamıyorum) silikon kaşıkla falan karıştırıyorum ya da dairesel yavaşça çevirip iyice karışmasını sağlıyorum.

Evet erken kalkmanız lazım. Biz 6-7 arası uyanıyoruz genelde. Akşam 8-9 arası uyumaya çalışıyoruz. Sabah erken uyanmak zor ama akşam erken yatıyoruz bnde yatıyorum valla. Zaten 1 saat memede oyalanıyo uyuyana kadar gece de 2-3 kez uyanıyoruz. Bazen emip geri yatıyo, bazen memede uyuyo. Karışık gidiyoruz

X