2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben hepsini yaptırıyorum. Rota tek doz oldu, 5. Ayda ikinciyi olacak. Menenjiti da yarın sorucam, yarın 4. Ay aşıları var. Ben bu defa gelir gelmez vericem ağrı kesiciyi, akşamı beklemicem. Ona karar verdim.
Bende mecbur yaptırıyorum canım şuana kadar 10 aşıı olmuşuz doğumdan beri
2 hepatit
1 K vitam
2 rota
2 menenjit A ve B
Verem zatüre boğmaca
4. Ayın sonundada menenjitlerin 2. Dozları var
Ve zatüre boğmaca var
Sonra uzun süree aşı yok sanırım
Şifaa olsun diyoruz artık
Ben calpol vermiiştim nolur nolmaz die menenjit bexeroda hafif ateş olduu 38 gördük
Sonra her saatt takiple ilerledim diğer gün Olmadı Hamdolsun
Calpolu bexero da veririm genee diğerlerinde vermem die düşünüyorum
Menenjit nimerix hafif olan onda sorun olmuyor pek
Ben menen jitleri bilerek 3 gün arayla yaptırıyorum canımm ağır gelmesin diee ama aynıı günde yaptırılabiliyor
Şifaa olsun tüm bebişlere 🙏🐬

Sizce uyku gerilemesi başlamış olabilir mi 3 ay 11 gün. Aşırı isyan her uykumuz olay, gece 12-3-5-6-7 uyandı yoruldum

Sizce uyku gerilemesi başlamış olabilir mi 3 ay 11 gün. Aşırı isyan her uykumuz olay, gece 12-3-5-6-7 uyandı yoruldum
3 ay 9 günlüğüz ilk uykusu güzel oluyor gece 2yw kadar sonra saat başı uyanıyor 4. Ay uyku gerilemesi mi oluyor ki erken değil mi daha

Bende mecbur yaptırıyorum canım şuana kadar 10 aşıı olmuşuz doğumdan beri
2 hepatit
1 K vitam
2 rota
2 menenjit A ve B
Verem zatüre boğmaca
4. Ayın sonundada menenjitlerin 2. Dozları var
Ve zatüre boğmaca var
Sonra uzun süree aşı yok sanırım
Şifaa olsun diyoruz artık
Ben calpol vermiiştim nolur nolmaz die menenjit bexeroda hafif ateş olduu 38 gördük
Sonra her saatt takiple ilerledim diğer gün Olmadı Hamdolsun
Calpolu bexero da veririm genee diğerlerinde vermem die düşünüyorum
Menenjit nimerix hafif olan onda sorun olmuyor pek
Ben menen jitleri bilerek 3 gün arayla yaptırıyorum canımm ağır gelmesin diee ama aynıı günde yaptırılabiliyor
Şifaa olsun tüm bebişlere 🙏🐬
Canım bize menenjit sadece bexero vurdurdu doktor diğeri de mi var nimerüx yoksa doktor protokolüne göre değişiyor mu bunlar

Hepimiz benzersek o sıkıntılı döneme yavaştan giriyoruz demektir 😖

Peki her uyandığında emziriyo musunuz kısa 1 saat uyansa bile benimki emmeden susmuyo ağlıyo ya🤯

Canım bize menenjit sadece bexero vurdurdu doktor diğeri de mi var nimerüx yoksa doktor protokolüne göre değişiyor mu bunlar
Ben 2 sinide birinci dozlarını vurdurdum arkadaşlarımda vurdurdu canımm
Ama doktor protokolüne göree değişiyor olabilir bilmiyorumki gereksizmi nimerix acaba bir aşıda 1700 1800 ikisi 3500 azda değil bebek sağlığı içinn değerde
Sizinki nie vurdurmadı acaba
2. Dozda bende düşüneim öğrenebilirmisin canımm

Kizlar bu arada calpolun bi saklama suresi varmis bize doktorumuz 1 ayı gectiyse yenisini yazayim dedi.. ben dolaba koymuyordum hic. Meger dolaba koymak gerekmis.
Buzdolabına konmuyor calpol, ama açıldıktan sonra nerede tutarsanız tutun etkisi azalıyor max 3 ay kullanmak lazım

classy classy kusmalarınız nasıl oldu? Biz motis diye bir ilaca başladık şimdi prospektüsü okuyunca hiç içime sinmedi ama kilo alımı az ve hala kustuğu için mecburen veriyorum ☹️

Ben 2 sinide birinci dozlarını vurdurdum arkadaşlarımda vurdurdu canımm
Ama doktor protokolüne göree değişiyor olabilir bilmiyorumki gereksizmi nimerix acaba bir aşıda 1700 1800 ikisi 3500 azda değil bebek sağlığı içinn değerde
Sizinki nie vurdurmadı acaba
2. Dozda bende düşüneim öğrenebilirmisin canımm
Ben bi doktoruna mesaj atayım canım neden sadece birini vurdurdu diye ama sanırım doktora göre değişiyor ondandır muhtemelen

classy classy kusmalarınız nasıl oldu? Biz motis diye bir ilaca başladık şimdi prospektüsü okuyunca hiç içime sinmedi ama kilo alımı az ve hala kustuğu için mecburen veriyorum ☹️
Mamayı da mı kusuyor? Benimki de kusmaya devam ama mama sayesinde kiloyu toparladık o yüzden artık çok takmıyorum. Motis de işe yaramadı mı?

Sevgili kızkardeşlerim size nasıl yazacağımı bilemedim.cuma günkü detaylı ultrasonumda meleğimin hipoplastik sol kalp sendromu olduğunu ve maalesef gebeliğin sonlandırılması gerektiği söylendi.beni çapaya kurula yönlendirdi.salı günü kurula gireceğim ve maalesef onlarında tavsiyesi sonlandırma ise ki büyük ihtimalle öyle olacak çünkü bu hastalık tanısı çok basit biz bile gördük ekranda sol tarafın bir odacığı yok.beni çok büyük bir acı ve dayanma bekliyor.zaten 1 kere denemek nasip olmuştu onda da maalesef 5.ayda aslında olmadığını öğrendik.hala karnımda hareketleri hissetmek ve salı gününü beklemek benim için çok zor.şuan dünyalara sığamıyorum.allah nasip etmedi kendiliğinden olacaksa olsun dedik hep çünkü ben neyi çok istesem olur ama sonu hayırlı olmazdı bu da öyle oldu. Hayat bana hep bir sınav babamı 21 annemi 29 yaşımda kaybettim hiçbiri mürüvetmi görmedi, eşim 35 inden sonra hızla görme kaybı yaşadığı bir genetik hastalığını öğrendik şuan yüzde 90 görme engelli (bebeğin kordon kanını kök hücre tedavisi için de kullanmak istiyordum) yaptığımız hiçbir iş yolunda gitmedi hep bir geçim sıkıntısı borç vs .yani diyeceğim şu ki benim hayatım sınavlardan ibaret sanırım.şimdi diyeceksiniz ki çıkmadık candan ümit kesilmez doğur.bir sürü kişinin hikayesini okudum maalesef bebeklerin yüzde 25 ilk haftada vefat etmiş hayatları boyunca (en uzun yaşayan 5 yaş) devamlı ameliyat ilaç hastane hatta nakil beklemesi için geçecek.ben bu acıları yavruma yaşatamam anneliğin gereği ben hayallerimden onun kokusundan vazgeçerek ve varsa günahı üstlenerek son görevimi yerine getireceğim.maalesef en zoru da normal doğum ile maalesef doğum yaptıracaklarmış. Dr a sorduk bizle yaşımızla ilgili bir durum mu diye hayır tamamen piyango dedi.hem yaşım gereği hem de artık acı çekmek istemediğimden ben bu sevdadan vazgeçip meleğime kavuşacağım günü bekleyeceğim . sizden ricam @Afratafrac canım beni listeden silebilir misin? Allahım bebeklerinizi sağsağlim kucağınıza almayı nasip etsin.allah isteyen herkese tedavisiz sıkıntısız nasip etsin. Allah'a emanet olun 🙏
Merhabalar çok üzüldüm yaşadıklarınıza merak ettim ne yaptınız gebelik sonlandırıldı mı benim de bebeğim sağ kalp sendromu ile dünyaya geldi şimdi iki buçuk aylık ağır amaliyatlar geçirecek 4 aylıkken bi de 3 yaşında bu durumu yaşayan başkaları var mı acaba çok araştırdım ama genelde sol kalp sendromu sağ kalp sendromu çok nadir lütfen yaşayan varsa yazar mısınız nasıl ilerliyor süreç çok korkuyorum yavruma bişey olacak diye

X