2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Sünnet için de kafanıza takmayın her türlü hissedecek evet küçükken yapınca daha hızlı iyileşiyor ama sonra da yapılsa zaten 1 haftada normale dönüyor ilaçlara kremlere dikkat ederseniz enfeksiyon kapmazsa , genel anestezi yaparsınız güzelce cocuğu ikna edip konusup travmatize olmaz . Hayırlısı o yaşta olması olacak demekki… sorunsuz zararsız olup bitsin de 5-6 yaş yaptırmak çok kötü değil
Hayırlısı dediğiniz gibi sadece insan neden diyor sonra da sağlıklı olsun yeter diyorum

Bugün rota ve menenjit aşılarını oldu kerem beyler azıcık ateşi var gibi calpol ne ölçekle veriyoduk kızlar 1 çay kaşığı mı tatlı kaşığı mı
Bizde dün rota aşısını yaptırdık ama menenjit olmadı yapılmasımı gerekiyor? Sizin ilk dozunuz mu benim bebeğim 3 ay 8 günlük kaçırmamışımdır inşallah

Bizde dün rota aşısını yaptırdık ama menenjit olmadı yapılmasımı gerekiyor? Sizin ilk dozunuz mu benim bebeğim 3 ay 8 günlük kaçırmamışımdır inşallah
Tercihe bağlı 3.ve 5.aylarda yapılabiliyomuş anneler 2 aşı birden yaptırmak istemiyo bazen dedi doktorumuz rotayı yaptırıp menenjiti sonraya bırakıyolqr ben 3.ayda yapılmasını öneriyorum dedi her doktorun bu aşının zamanına bağlı fkri farklıymış doktorunuza bir sor istersen. İlk doz bizimde 3 ay 4 günlük

Tercihe bağlı 3.ve 5.aylarda yapılabiliyomuş anneler 2 aşı birden yaptırmak istemiyo bazen dedi doktorumuz rotayı yaptırıp menenjiti sonraya bırakıyolqr ben 3.ayda yapılmasını öneriyorum dedi her doktorun bu aşının zamanına bağlı fkri farklıymış doktorunuza bir sor istersen. İlk doz bizimde 3 ay 4 günlük
Evet görüştüm doktorla sonraya bırakmış korktum bi an :)

Kızlar aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz
Doğumdan berii
Hepatit b 2 doz
K vitamini
Rota 2 doz
Menenjit a ve b
Verem zatüre boğmaca olduu
Şimdi 4. Ayınn içindeyiz genee aşılar olucak ay sonuu yaptırma konusunda kararsızım sizce
Sizler ne yaptınız
Ben hepsini yaptırıyorum. Rota tek doz oldu, 5. Ayda ikinciyi olacak. Menenjiti da yarın sorucam, yarın 4. Ay aşıları var. Ben bu defa gelir gelmez vericem ağrı kesiciyi, akşamı beklemicem. Ona karar verdim.

Calpol’ı ben şırıngayla veriyorum. En kolayı o. 5’lik şırınga aldım, ince ucu. Ona 2.5ml çekiyorum. Ağzının kenarından yavaş yavaş veriyorum. En kolay öyle. Kaşıkla direk itiyor. Emziğe batırıp vermek de iyi fikirmiş. Sütle karıştırıp biberonla veren de varmış, denemedim onu.

Ben hepsini yaptırıyorum. Rota tek doz oldu, 5. Ayda ikinciyi olacak. Menenjiti da yarın sorucam, yarın 4. Ay aşıları var. Ben bu defa gelir gelmez vericem ağrı kesiciyi, akşamı beklemicem. Ona karar verdim.
Rota 1 doz olduk bizde. 1700 küsürdü. 2. Doz ıcın de aynı ücretle alıyoruz sanırım dimi?

Kızlar şu moro refleksi denen şey sizde tamamen bitti mi? Uyurken hala sıçrıyo benimkisi ne zaman biticek acaba

Calpol’ı ben şırıngayla veriyorum. En kolayı o. 5’lik şırınga aldım, ince ucu. Ona 2.5ml çekiyorum. Ağzının kenarından yavaş yavaş veriyorum. En kolay öyle. Kaşıkla direk itiyor. Emziğe batırıp vermek de iyi fikirmiş. Sütle karıştırıp biberonla veren de varmış, denemedim onu.
Bende şırıngayla verdim dün yine de ağzından çıkardı gaz ilacını severek yalıyodu kaşıktan aslında bunu niye çıkardı anlamadım. Bi ara sütle karıştırıp kaşıkla veriyim diye düşündüm bilemedim etkinliğini azaltır mıyım ilacın diye yapmadım. Biberon da almıyo hiçbir türlü veremedim yani

Rota 1 doz olduk bizde. 1700 küsürdü. 2. Doz ıcın de aynı ücretle alıyoruz sanırım dimi?
Ben hastanede yaptırdım, eczaneden almadım. Ücretini de tam bilmiyorum, kızımın özel sağlık sigortası karşıladı aşıyı hastanede yaptırınca, çok şaşırdım bende. Ben ondan hiçbirini sağlık ocağında yaptırmıyorum. Siz de bence dediğiniz gibi eczaneden alıp onu yaptırırsınız.

Bizim gelinimiz sutuyle seyreltiyor veriyor cok yogun kivamli daha kolay oluyo vermesi diyor.

Kizlar bu arada calpolun bi saklama suresi varmis bize doktorumuz 1 ayı gectiyse yenisini yazayim dedi.. ben dolaba koymuyordum hic. Meger dolaba koymak gerekmis.

Valla hastaliktan korkmasam hic birini yaptirmam ben😀😀 ucretli asilarinda hepsini yaptirdim 3. Ayda saglik ocağının yaptiklarinida yaptiriiyorum ve yaptirmaya devam edicem.. Allah korusun hastalik falan olmasinda. Doktorumuz ne oneriyorsa o... ben sadece canı yaniyor diye cok uzuluyorum.
Anladım canım evett bende haatalıktan korkmasam aslaa yaptırmam bu aşıları kaç tanee yani 3 aylık bebee 4. Ayınn içindeyiz Nasipse 10 tanee aşıı olduu
2 hepatit
1 K vitam
2 rota
2 menenjit a ve b yani
Verem zatüre boğmaca
4. Ayınn sonunda genee zatüre boğmaca
Ve menenjitlerin 2. Dozlarını olucak a ve b
Sağlık olsun bende doktoru dinliyorum canım mecburuz 🙏🐬

İnternetten baktım 4.aydan sonra azalıp 6.ayda tamamen yok oluyo yazıyo inşallah öyle olur uyandırıyo sürekli
Canımm bizdede arada oluyor 3 ay 12 günlüğüz Nasipse gündüzleri tülbentle yarım kundak yapıp öğlee uykusu uyuyor
Geceleri yapmıyorum uyuyor genelde geçsin umarım

X