2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim korse evet boğucu ama jelibon yumuşaklığındaki karnım daha boğucu geldi ondan daralsamda takıyorum
Valla ben de aldım ama kullanamadım bir kaç kere taktım darlandım bir de sıcakta hiç çekilmiyor valla şuan dertlerim güzelliğimden önce geliyor
Ahh ahh zamanında ergenken teyzelerime çok büyük konuşmuştum, siz de çocuk yaptınız saldınız kendinizi iyice, bir kendinize bakın, zaman ayırın her şey çocuk değil, hem bakımlı hem iyi bir anne olabilirsiniz falan filan şimdi recep ivedik gibi geziyorum, arada bir eşime yükseliyorum sonra amaan kim uğraşcak duşa gir bir daha gir yorul falan onu da bıraktım
Anneler depresyona girmesin de kim girsin?
2 saat çocuğu alıyorlar sonra ben kafası kesilmiş tavuk gibi sağa sola koşturuyorum sjsjdjdjd sonra eee ama aldık çocuğu yetmedi mii dinlenemedin miii

Eklentiler

• 1000010934.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 21
Aynen öyle benimde tek yaptığım şey korse takmak onun dışında tipsel çok fenalardayım

Valla ben gittim uyku eğitimi aldım 4 ay öncesi için eğitim olmuyo tabi ama uyku ve beslenme düzeni olmaliymis gündüz uyanıklık süresi 70 _90 dak olmalı bunu geçerse çocuk adrenalin salgiliyor ve uyuması guclesiyormus ve her gündüz uykusu en fazla 2 saat olmaliymis akşam da 6dan sonra uyutmamak lazım ki akşam uykusuna gecebilsin uygulayabilen olursa tebrik ederim bir de beslenme araları 2 saat olmalı sık emzirince de çok gaz yaparmış

Bu günde 70 90 dk uyanık kalma olayı neredeyse imkansız bütün gün uyanık

Bunu yapmak çok zor çocuğun içi geçiyo resmen nasıl uyandırıcaz memeden çıkarmamız lazım o zamanda ağlıyo
Emerken sürekli uyarmak gerekiyo elleri ayakları falan bende her zaman yapamiyorum bazen kolayına geliyo aman uyusun diyorum ama bu şekilde uyumayı öğrendiğinde 4 ay sonrası asıl sıkıntılar basliycak her uyandığında meme desteğini istiycek o yüzden en hafif destekle uyumaya alıştırmak lazım ben başucuna haksız bi telefon koyuyorum sürekli çalan bi pis pis sesi uyuturken de pispis yapiuorum poposuna o şekilde daha uzun uyuyo hersey 4 ay sonrası için:)

Valla sizi tebrik ederim siz uyku eğitimine çok önem veriyorsunuz belli ki
Benim gündüzleri yüz kez bin kez yatağına koyup çığlık çığlığa uyanmasından artık feleğim şaştığından gündüz uyusa bile max 10 dk süreceğini bildiğimden hiç yatağına koymuyorum artık
Gece 00.00 01.00 gibi kendisi derin uykuya geçip gece bir kere beslenerek 09.00 10.00 a kadar uyuyor
Kendi kendine böyle bir uyku düzeni geliştirdi, bebişimi saygıyla selamlıyor bu kararına uyuyorum

Benim eve gelen giden de olmuyor ne zaman uyku sinyallerini alsam uyutuyorum yatağına yatırıyodum ama gündüz asla uyumadığı için artık ben umudumu kaybettim, uyusa bile sanki biri uyandırıyor çocuğu, en fazla 2 saat demişsiniz benimki en fazla 20 dk uyur

Başta emzirmek zordu emzirme danışmanına falan gittim onu aştık sıra uykuda ama uyku inanılmaz zor bir olay çünkü yatağına yatırdığım an uyanıyo kucakta uyumak istiyo sürekli onu da çözücez bakalım:)

Günde 10 kere üst değiştiriyoduk kusma yüzünden şimdi bi de aşırı tükürük akıtması başladı her gün bütün kıyafetlerini giyiyo resmen

Aa bu senin için çok iyi değil mi ? Tabii gündüz sakinse

Günde 10 kere üst değiştiriyoduk kusma yüzünden şimdi bi de aşırı tükürük akıtması başladı her gün bütün kıyafetlerini giyiyo resmen
Bende de başladı tükürük, kusma benimkinde de çok var hatta kilosu alt sınırda, onun için emzirme arası gaz çıkartıyorum işe yaradı gibi, bi de biliyosundur ama sonrasında yine gaz çıkarmak ve biraz dik tutmak, gerçekten zor ama kusması beni çok üzüyor o yüzden değer

Aa bu senin için çok iyi değil mi ? Tabii gündüz sakinse
Çok iyi tabii 10 gündür falan böyle, gece uykusu alıyorum artık kimseye yalvarmama gerek kalmadı nolur beni uyutun diye, gündüz sakin ama uyumuyor tabii ya memede ya kucakta gezinmeyi seviyor sadece işlerimi yapamıyorum

Kızlar bebişle ilgilenirken tv seyrediyor musunuz? Ben mağlum doğru dürüst ne kahvaltı hazırlayabiliyorum ne başka bir şey sürekli yapışık gezdiğimiz için tek aktivitem netflixden dizi izlemek, bebişle ilgilenirken tv ye bakmaya başladı gibi bazen kafasını çevirip izliyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bende çok uygulayamiyorum zaten tek başına gercekten zor ama anneme gittiğimde çok iyidik aa oluyomus dedim sizinki de gece çok iyimis her çocuk kendine bir düzen kuruyo tabi ama bu bilgiler bana biraz ışık oldu sizde faydalanın isterim sadece asla bilmişlik yapmak istemem yanlış anlamayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…