2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimki tam kucak bebesi çünkü bütün gün kucağımda akşamda pertim çıkmış bi şekilde hayatı sorgularken buluyorum kendimi 😀 seninki uyumuyo mu
Saat başı uyanıyor pertim çıktı 😭 benimkide 3 gündür evin her yanına kucakta bakmak istiyor malesef bende de durumlar aynı hemen hemen

@sulti tutti ayy bende baktım maya diye bi kız var aynı benim gibi soru sormus bir anda ahahhaha böyle herkesi görmüş oldum çok garip değil mi ya 🥹 duygulandim
Evet ya süreçler hep aynı ben de notlarıma baktım yumurta takibi vs vaaayy be dedim

Bende tam 6 ay dolunca başlamıştım. Oğlanda 5.ayda ufak tadımlara başlarım diye düşünüyorum ama yine tam ek gıda geçiş 6.ayda olacak. Doktorda 6 ay denmesinin bi sebebi var bebeğin bağırsakları henüz buna hazır değil ek gıdayı sindirebilecek gelişmişlikte değil demişti. Kv annemler filan aman biz size verdik herkes erken veriyor bişey olmuyor filan dediler. Valla dedim kimsede bi sorun olmaz kalkar bende olacağı tutar ben o riski alamam heleki prematüre bebekte. Ama doktor bana 3 gün kuralı uygulatmadı sebze meyve aynı anda vermeye başladım önce sebzeleri tattırayım durumum olmadı. Şuan ne bulsa yiyor ot sebze et meyve herşeyi yiyor. Bizde baba yemek seçici sadece. Umarım oğlumda kızıma benzer
Ay prematüre olsa ben 1 yaşında falan başlardım korkudan sen yine cesursun maşallah. Benim oğlan boğazına çok kaçırıyordu aklım gidiyordu. Kızım da hem sütü genzine kaçırıyor yemek yerken de öyle olmaz umarım 😄
Ben doktor tavsiyesi ile değil kafama göre yaptım ilkinde blw kitabını alıp ona göre yapmıştım. Her doktor farklı bir şey öneriyor insanın kafası karışıyo
Kendi termosu içme suyu. Odadaki kettle kullanmadım. Sıcak suyu yemek alanındaki çay bölümünden aldım ama kendi ısıtıcınıda götürebilirsin
Nasıl yaptın ya tam olarak anlamadım 😄 ben normalde su kaynatıp soğutup cam şişeye koyuyorum mama yapacağım zaman o suyu cezvede biraz ısıtıp yapıyorum

gulumsebebek gulumsebebek cam rendenin özelliği ne canım tam olarak sen bilirsin. Gerekli bi şey mi
Normal rendede besin değeri ölüyor diyorlar mesela elmayı normal rendede yapınca hemen kararıyor cam rendede kararmıyordu bi de cam rende daha püre gibi yapıyor

Kızlar benim bugün doğum günümdü fndjdjdjdj kaynanam doğum günümü 3 yıldır kutluyordu bu yıl kutlamadı birde hikayelerimi görüyor gerçekten insanda az barışma niyeti olsa ucundan da olsa doğum günün kutlu olsun der... Benimkinde nerdeeee.. lohusalikta ettiği laftan beri konuşmuyoruz kadınla eşim yanlışını anladı diyo ama yanlışını anlayan insan zaten böyle mi olur hiç işte😅🤣

C Chen31 canım ben ebebeğin termosunu aldım harika bi termos 12 saate kadar el yakacak sıcaklıkta tutuyo suyu. Ona kaynamış suyu koyuyorum. Kaynatıp soğuttuğum suyu da su şişeme koyuyorum. Biberona çok az termostaki sıcak sudan gerisini de şişedeki sudan koyup hazırlıyorum geceleri başucuma böyle götürüyorum artık. Gülümsenin dediği gibi ya kendi ısıtıcını götür ya da otelin mutfağından sıcak su iste bu şekilde yap bence

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar benim bugün doğum günümdü fndjdjdjdj kaynanam doğum günümü 3 yıldır kutluyordu bu yıl kutlamadı birde hikayelerimi görüyor gerçekten insanda az barışma niyeti olsa ucundan da olsa doğum günün kutlu olsun der... Benimkinde nerdeeee.. lohusalikta ettiği laftan beri konuşmuyoruz kadınla eşim yanlışını anladı diyo ama yanlışını anlayan insan zaten böyle mi olur hiç işte😅🤣
Doğum günün kutlu olsuuuun♥️ sen çok güzel bi annesin♥️

Doğum günün kutlu olsun bebişinle nice sağlıklı mutlu yılların olsun inşallah 🙏 ❤️❤️

C Chen31 canım ben ebebeğin termosunu aldım harika bi termos 12 saate kadar el yakacak sıcaklıkta tutuyo suyu. Ona kaynamış suyu koyuyorum. Kaynatıp soğuttuğum suyu da su şişeme koyuyorum. Biberona çok az termostaki sıcak sudan gerisini de şişedeki sudan koyup hazırlıyorum geceleri başucuma böyle götürüyorum artık. Gülümsenin dediği gibi ya kendi ısıtıcını götür ya da otelin mutfağından sıcak su iste bu şekilde yap bence
İnstagramda bi hemşirede dinlemiştim. Mama yaparken kaynatıp yapmak gerekiyor mamalardaki bakteri varsa ölmüyor. Isıttıgınız su veya bazı çaycıların mama özelli olan 40 derecelik ısı yeterli gelmiyor. Her seferinde kaynatın diyordu. Ben kaynatmaya özen gösteriyorum ama bazen acıkmış oluyor bi yandan susturup bi yandan soğuyamıyor kaynamış suyla yaptığım mamayı. Ama içimde hiç rahat değil ısıtıp veya termosa koyup yaptığım mamada

İnstagramda bi hemşirede dinlemiştim. Mama yaparken kaynatıp yapmak gerekiyor mamalardaki bakteri varsa ölmüyor. Isıttıgınız su veya bazı çaycıların mama özelli olan 40 derecelik ısı yeterli gelmiyor. Her seferinde kaynatın diyordu. Ben kaynatmaya özen gösteriyorum ama bazen acıkmış oluyor bi yandan susturup bi yandan soğuyamıyor kaynamış suyla yaptığım mamayı. Ama içimde hiç rahat değil ısıtıp veya termosa koyup yaptığım mamada
Ben de tam tersi mamayı kaynamış suya direkt atmamak gerek diye okumuştum. Biraz sıcak biraz ılık su ile orta karar bi sıcaklığa getirip atıyorum o yüzden. Zaten doğrusu senin dediğin gibiyse bile uygulayamam valla günde.8 kez mama veriyorum çoğu zaman çocuk açlıktan bas bas bağırırken tek elimle onu tutarken yapıyorum bi de soğumasını bekleyemem

Ben de tam tersi mamayı kaynamış suya direkt atmamak gerek diye okumuştum. Biraz sıcak biraz ılık su ile orta karar bi sıcaklığa getirip atıyorum o yüzden. Zaten doğrusu senin dediğin gibiyse bile uygulayamam valla günde.8 kez mama veriyorum çoğu zaman çocuk açlıktan bas bas bağırırken tek elimle onu tutarken yapıyorum bi de soğumasını bekleyemem
Yani evet çok zor oluyor soğutması.ama hangisi doğru bende karar veremiyorum ikisi de mantıklı geliyor

Yoğurt yiyince tadı güzel olduğu için diğer şeyleri yemez diyorlardı önce kotulerden baslayin falan diyorlar 😅 ben de sırayla havuç kabak gibi deneyerek mı gitsem diyordum ama öyle yapmicam galiba ya anam babam usul yemek sularından vs gitmeyi düşünüyorum. Bir dahaki ay Dr anlatcam dedi bakalım ne dicek
Yogurtun tadını begenmiyorlar canım emin olabilirsin 😂😂 ben yemek dışında her şeyi tattırdım nutella reçel çay yaş pasta aklına ne geliyorsa 🤗🤗🤗🤗

Doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere oğluşun ve kocanla birlikte 😍🤗🌸

Evet şimdi anladım 😂 teşekkür ederim canım 🥰😘

Yogurtun tadını begenmiyorlar canım emin olabilirsin 😂😂 ben yemek dışında her şeyi tattırdım nutella reçel çay yaş pasta aklına ne geliyorsa 🤗🤗🤗🤗
Aa nasıl tattırdın kız yedi mi baya 😂 benimki d vitaminini bile yemiyor diliyle kaşığı itiyo 😄

X