2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
İyi şükür canım resim attım bak bi öncekinde. Baya baya geçti yani biz düşsek filan hala ilk günkü gibi gezerdik bebekler çok mucizevi canlılar hücreleri çok çabuk yeniliyor kendini çok şükür
Ooy kıyamam ben ona 🥺 çok şükür iyi gözüküyor annesi hemencecik toparlayacak inşallah 🙏🏻 Allah beterlerinden korusun🙏🏻

Ya gerçekten nazarın etkisi çok büyük nereye gitsek oğlum odak oluyor tanımadığımız insanlarda bile. Kızım bebekken böyle olmamıştı hiç oğlum dikkat çekiyor nedense yıldızı mı yüksek acaba.
Dünde geçmiş olsuna geldiler baya kalabalıktı ev millet gidince kızımın krizleri başladı azılar arka arkaya geliyor. Yani artık gerçekten sıtkım sıyrıldı çok bunaldım. Hep aynı insanlar hep aynı yerler hep aynı şeyler. Allahım günah yazmasın bi hastalık bi ölüm bişey girse insanın hayatı tepetaklak olsa bu rutinleri bile özler duruma geliyor. Nankörlük yapmak istemiyorum ama çok herşey üst üste geliyor vallahi boğuldum
Olabilir canım yıldız meseleside doğru birşey inşallah yıldızı düşük olmasından iyidir yüksek olması bol bol oku sen ne kadar kendi cekırdek aılen o kadar huzurda uzak duramıyoruz maalesef cocuklarda o kalabalığı seviyorlar ne yapcaz bilmiyorum ☹️

Ben kucağımda gezdirerek çözdüm canım o işi, bileğim kopuyor ama öyle emdi. Memeyi tutunca gezmeyi bırakıp hafif hafif hoplama moduna geçiyorum. Bugün de yine memeden çekilip çekilip yüzüme bakmaya başladı. Yatarak emzirdim. Dün gece ilk defa denemiştim epeyi emdi öyle biberon tutar gibi memeye sarılıyor 🤣 sabah da emzirdim bir türlü uyumadi emmek de istemedi daha fazla, yine yatirdim öyle emdi uyuyakaldi
Bende gezdirerek emzırıyorum yatarken denemedım bı denıycem şimdi şaştım kaldım bi müzik var bebeklerı susturuyor hatta güldürüyor onunla emzırıyorum oda kanarsa tabi adı the happy song cok komık bunu duyunca ağlamayı kesıyor memeyı ağzına alıyor ama cekmıyor zar zor sukredıyorum agzınsa tuttuguna

Neden mama veriliyor bir de günde kaç saat ayrı kalacaksınız?
Canım Normalde sadece anne sütüyle ilerleyecektik ama Oğlum bu ay 550 gram almış Normalde her ay 1 kilo ve üzerine alıyordu Doktor sütünün kalitesinin düşebileceğini o yüzden günde 2 kere mama vermem gerektiğini söyledi. 6 saat ayrı kalacağız.

Amin canım Rabbim kimseye yaşatmasın vallahi çok zor. İyi Kaan şükür bebeklerin kendilerini toparlama iyileşme hızı gerçekten hayranlık verici. Bu sabah çektim bu resmi epey geçti yüzü gözü morlukları hafifledi baya
Oy kurban olurum verene geçmiş annesi geçmiş çok şükür🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bende gezdirerek emzırıyorum yatarken denemedım bı denıycem şimdi şaştım kaldım bi müzik var bebeklerı susturuyor hatta güldürüyor onunla emzırıyorum oda kanarsa tabi adı the happy song cok komık bunu duyunca ağlamayı kesıyor memeyı ağzına alıyor ama cekmıyor zar zor sukredıyorum agzınsa tuttuguna
Ben de bir deneyeyim o şarkıyı. Dün gece gezerek emzirdim ama yine yeterli emmedi uyuyamadi da zaten. Ben de yatağa aldım yatırdim arkasına yastık destekledim yan döndürdüm öyle epeyi emdi

Hala arada emmek istemiyor ama ben sabahları arayı kısa tutuyormusum Dr öyle dedi. 2 uykuda bir gibi emince sıkıntı olmuyor. Bir de etrafı kesfediyorlarmis o yüzden emmede sıkıntı olabiliyormuş farklı pozisyonlarda deniyorum ben de. Yakında amuda kalkcam🤣 dün emdi sonra hep yüzüme bakmak istedi ama ben pes etmedim 🤣 ayakta denedim biraz emdi yine elini emmeye başladı gezerek denedim yine öyle ev son yanıma yatirdim öyle güzel emdi meme resmen yumuşadı bitirdi gibi oldu. Gece de sabaha kadar uyudu maşallah🧿 şimdi etrafı izlemek istediğinde farklı stillerde emziriyorum. Onun haricinde biz çok farklılık yaşamadık sendrom olarak
Ya benim bebek yeni huy edindi.emerken kafa bir saga bir sol, bir saga bir sola.devamli ama...varmi bunu yasayan.yani etrafa merakindan sanirim ama bu durum meme almasini etkiliyor nu sefer soyle oluyor meme 2 firt cekiyor birakip kafayi.oteki yana ceviriyor.birdaha meme aliyor 2.firt birak oteki yana bak...vallahi cok yorucu oluyor.biberonla hadi elimle takip ediyorum kafasini ama memede bana gına geliyor😔🥴

Alla Allahh benim karnıma neden basılmadıki o zaman. Hani usg ile baktılar karnıma falan ama elle bastırma hiç olmadı. Gerçi benim ameliyat ağırdı belki ondan bastırmadılar. Previa totalis vardı bnde. Kz sen kum saati gibi duruyosundur :) ben beğeniyorum o fiziği . Benim memeleren biri biri kücük kaldı yaa
evet kum saati ya da armut vucut 😅 benim hep sag memem daha buyuktu hala
da oyle gidiyo, sen birini daha fazla mi emzirdin acaba
bu karna bastirma yapilinca alttan akan kan artiyodu, sana bilerek bastirmayip ultrasonla kontrol etmisler ozaman ☺️

Kızlar doktor kontrolünden geldik şimdi işe başlayacağım dedim günde 2 kere mama takviyesi verelim o zaman dedi. Çoklu besin alerjisi olduğu için raporlu mama çıkartacakmış 😭
Ben yazmistim daha once.benim doktorum icine 1 damla vanilya ozu eklettiriyor.tadi nedeni ile..o zaman bebik iciyor zevkle

Vanilya şurubuyla tatlandırıyorlar genelde deneyin bı biraz olsun sever belki tadını. Genel olarak alerji mamasinin tatları ve kokuları çok kötüymüş. Neocate verdi bize de doktor ama kullanmadık hiç onun nasıldır bilmiyorum
Aptamili denedim içmedi evolvia rp1 önerdi doktor şimdi onu alıp deneyeceğiz inşallah onu içer 😥😭

Ya benim bebek yeni huy edindi.emerken kafa bir saga bir sol, bir saga bir sola.devamli ama...varmi bunu yasayan.yani etrafa merakindan sanirim ama bu durum meme almasini etkiliyor nu sefer soyle oluyor meme 2 firt cekiyor birakip kafayi.oteki yana ceviriyor.birdaha meme aliyor 2.firt birak oteki yana bak...vallahi cok yorucu oluyor.biberonla hadi elimle takip ediyorum kafasini ama memede bana gına geliyor😔🥴
3 haftadır yapiyo o hareketi gıcık oluyorum 🤣 her zaman yapmasada bir günde mutlaka yapiyor

Hangisini içiyor seninki canım?
Bebelac junior pepti biz cnm sut alerjisi icin..biz biraktik ama mamayi.sut alerjisi mi bidaha gozlem yapacagiz dedi doktor.mukus ve gaz nedeni ile baslamistik.sonra hastalandi ishal ates hastaneydik.doktor onun on belirtisi olabilir mukus ve gaz.bosuna sizede cocugada diyet vermeyelim.eski mamaya ve sut urunlerine donun tekrar gozlem yapalim dedi.suan bir huzursuzluk yok.1.hafta oldu eski mamasina ve sut urunlerine doneli.

Son düzenleme:
X