2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Mrb canim. Cok sevindim bebegin adina. Yuz ustu kaldiriyor basini ama kollarindan tutup kaldirmaya calistigimda asla kaldramiyor basi sirtina degecek nerdeyse. Alt ekstremitelerde bir sıkıntı yok ama omuz boyun bas zayif. Basi buyuk biraz. Sma testi bils verdik dün biz. Sma düşünmüyorum pek dedi. Metabolizma testleeine de bakalim dedi doktor ama inanilmaz üzgünüm
Acikcasi bebeğin bingildak kismina bakti ama hiç iki elini tutup kaldirmayi denemedi doktor. Ama yüzüstü yatirinca filan başini dik tutuyor bizimki . Sadece ellerimden tutunca geriye düşüyor . Anormal mi acaba

Aay benim 20 yaşlarındayken köpeğim vardı 😂 ona sarılıp uyurdum küçüklükten de değil yani sonradan oldu o pelusum😂 eşim hala yastığa sarılıp yatar 😂 ben de bir denemek istiyorum en azından bizsiz onunla uykuya dalsin oynarken diye. Gündüz uykusu 2 hafta önce bizde de çok fenaydı. Hatta o gün birisi bebeğiniz gündüz kaç saat uyuyor kaç saatte bir uyutmaya çalışıyorsunuz diye sormustu. Ben o sorudan sonra özellikle bir takip edeyim dedim. Sabah 9da oturma odasına geldik akşam 5e kadar toplam 1 saat 45 dk uyudu. 5te artık yeter diyip bir cesaret kendi başıma küvete soktum oynadı orada epeyi sonra uyuttum 2 saat falan uyudu o şekilde. Şimdi çok şükür düzeldi uyku düzeni ama çok kısa uyuyor en fazla 45 dk 1 saat. Ataktandir bence atlatinca oh diyosun😂
Bizim ev öğrenci evine döndü ya gece 2 gibi yatıyoruz öğlen 12 ye kadar, o sürede emzirip uyutuyorum çok uyanık kalmıyor maşallah diyim ama bi 7-8 defa uyanıyor emmeye 🥲 12 den sonra 6-7 ye kadar sadece meme emerken göğsümde uyuyor başka uyumuyor 7-8 gibi dışarı çıkıyoruz pusette uyuyor biraz 12 de eve dönüyoruz. Çok saçma bi hayatımız oldu yazlıkçı modundayız 😄 atak zamanı dışında da 30 dk uyuyordu iki üç kez gündüz şimdi onlar kayboldu. Sizin yine bi tık uzun uykuları maşallah 😄

Dene bakalım uyku arkadaşı bize de haber et 😀

Avrupa birliğinin başlattığı baskıcı desteğine başvuran var mı aranızda. Ben biraz önce arandım. Onaylanmış bakıcı desteğim. Sizler başvurdunuz mu çalışan anneler
İlk defa duyuyorum,öyle bir destek mi varmış,memeur için de geçerli mi

Bizim ev öğrenci evine döndü ya gece 2 gibi yatıyoruz öğlen 12 ye kadar, o sürede emzirip uyutuyorum çok uyanık kalmıyor maşallah diyim ama bi 7-8 defa uyanıyor emmeye 🥲 12 den sonra 6-7 ye kadar sadece meme emerken göğsümde uyuyor başka uyumuyor 7-8 gibi dışarı çıkıyoruz pusette uyuyor biraz 12 de eve dönüyoruz. Çok saçma bi hayatımız oldu yazlıkçı modundayız 😄 atak zamanı dışında da 30 dk uyuyordu iki üç kez gündüz şimdi onlar kayboldu. Sizin yine bi tık uzun uykuları maşallah 😄

Dene bakalım uyku arkadaşı bize de haber et 😀
Ben bir gün akşam fazla uyuttum 6da uyudu 7de uyandı ben de uyumuşum hiç kalkasam gelmedi pispisladim 8e kadar uyudu tabii uyku falan kalmadı beyefendi de gece sürekli uyandı sabaha kadar o günden sonra akşamüzeri çok uyutmaya tovbeliyim uyandiysa uyutmaya çalışmıyorum 9-9:30 gibi uyuycak nasıl olsa diye 😂 dışarıya bir cikabilsek düzenimiz belki sabah daha iyi olur ama hava aşırı sıcak :KK43:
Haber ederim canım 😁

Protein olarak hindi ve kuzu eti ve baklagilleri tüketiyorum. Bol sebze tüketiyorum.
Sabah kahvaltısında yulaf sütü ile yulaf yiyorum içine kuru meyve atıyorum 😅
Atıştırmalik olarak humm diye bir marka var onun pancarlı zeytinyağlı galetasi var. Karabuğday patlağı yiyorum, içinde sadece karabuğday var. Hurma ve kuru meyveler tüketiyorum.
Ben ilk başta sadece kuruyemiş ve süt diyeti yapıyordum ama geçmedi mukus. Yumurtayı, susamı da kestim şuan daha iyiyiz. Bebeğin probiyotiğinin içinde de ayçiçek yağı varmıştı onu da sonradan farkettim onu da değiştirdik. Kakasını önceden 4-5 kere yapardı artik günde 1 veya 2 kez yapıyor az mukusl
Allah kolaylık versin öncelikle bize😅
Yemeklerde ayçiçek yağı kullanmıyosun o zaman?
Banada fikir oldu tesekkür ederim hiçbir şey bulamadım yiyecek😇

Nasıl oluyor canım benim bilgim yoktu?

Canım İstanbul Ankara ve İzmir için diye biliyorum ben.

İlk defa duyuyorum,öyle bir destek mi varmış,memeur için de geçerli mi
Ben izmirde özel sektörde çalıyorum. Bebek doğduğunda eşim başvurmuştu. 20 gün sonra işe başlıycam. SGK dan arandım başvurunuz onaylandı. 1 balığı bulmanız gerekiyor. Mailinize link attım ordan bakıcıya online sertifika alacaksınız dedi.2 güne alınıyormuş. Ayrıca benim annem de bebek bakıcılığı yaptı. 2015 yılında bu şekilde sertifika aldı. Ama annaane babaanne olmuyor. Başka biri olması gerekiyor. Ona 30 günlük sigorta yapıcam. Belgesini aldırıcam. Sonrasında sgk ya gidip başvurumu yapıcam. Tabi ne kadar sürede onaylanır para yatmaya başlar tam bilmiyorum. O şekilde baskıcının hesabına aylık 325 Euro yatıcak. 36 aylık olana kadar alabiliyorum diye biliyorum

Ya sanırım görsel zekası daha baskın gibi çünkü en başından beri evi gezip etrafı incelemek istiyor, evdeki tabloları inceliyor buzdolabı süslerine bakıyor kitap gösteriyorum hep oradaki şekillere bakıyor, ben kucağıma aldığımda hiç bakmazdi eşimin kucagindaysa bana bakardı bugün bakınca çok mutlu oldum bir de ağzımı inceleyince daha bir heyecanlandim 😍 o kadar çok konuştum ki ben de bir de heceleri düzgün görsün diye ağzımı daha yavaş oynattim 🤣 insan yoruluyor tabii🤣
Aynı valla. Eşim eksik kalmasın diye kaldırıp göremediği yerleri gösteriyor geçen kaldırmış mutfağın üst dolaplarının içini gösteriyor gözlerini aça aça bakıyor o da😍😃

Mrb canim. Cok sevindim bebegin adina. Yuz ustu kaldiriyor basini ama kollarindan tutup kaldirmaya calistigimda asla kaldramiyor basi sirtina degecek nerdeyse. Alt ekstremitelerde bir sıkıntı yok ama omuz boyun bas zayif. Basi buyuk biraz. Sma testi bils verdik dün biz. Sma düşünmüyorum pek dedi. Metabolizma testleeine de bakalim dedi doktor ama inanilmaz üzgünüm
Boyun için egzersizler yapıyor musun arkadaşımın kızına doktor boyun kasları zayıf egzersiz yaptır demişti 3 aylıktı

Ben izmirde özel sektörde çalıyorum. Bebek doğduğunda eşim başvurmuştu. 20 gün sonra işe başlıycam. SGK dan arandım başvurunuz onaylandı. 1 balığı bulmanız gerekiyor. Mailinize link attım ordan bakıcıya online sertifika alacaksınız dedi.2 güne alınıyormuş. Ayrıca benim annem de bebek bakıcılığı yaptı. 2015 yılında bu şekilde sertifika aldı. Ama annaane babaanne olmuyor. Başka biri olması gerekiyor. Ona 30 günlük sigorta yapıcam. Belgesini aldırıcam. Sonrasında sgk ya gidip başvurumu yapıcam. Tabi ne kadar sürede onaylanır para yatmaya başlar tam bilmiyorum. O şekilde baskıcının hesabına aylık 325 Euro yatıcak. 36 aylık olana kadar alabiliyorum diye biliyorum
İyiymiş canım ama prosedürleri vardır mutlaka ben devlette çalışıyorum bize olmuyordur heralde bi de büyükşehirde değilim. Ama güzelmiş uygulama 🥰

X