2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimde doktor 4.500 olmasını beklerdim dedi enfeksiyon çıktı o yüzden alamıyormuş güya bakalım enfeksiyon geçse de bir mucize olmıcak sonuçta ama en azından olması gereken kiloya ulaşsın isteğim şuan, reflü maması ne oluyor, kaç cc veriyorsun mamayı , ben de emzirmek istiyorum yapıyorum da ama misafir geldiğinde ya da biz gittiğimizde düzen şaşıyor mama veriyorum mecbur
Enfeksiyon kilo almasını engelliyormuş gerçekten bizim de tahlil yapıldı temiz çıktı şükür. Reflü maması anti reflü mama diye geçiyor aslında diğer mamalardan daha koyu kıvamlı,çok sıvı olmadığı için kusmuyor onu. Günde 2 kez 120 cc veriyorum. Ben emzirme örtüsü ile her yerde emziriyorum canım mama hazırlamak daha zor geliyor bana misafirlikte dışarıda falan emzirmek daha kolay
Acaba sağımı baştan yüksek mi açıyorsun. Ben sagmaya baslayinca az az geliyordu sonra süt indi tazyikli gelmeye başladı epeyi. Süt azalınca acımaya basliyor. Süt inmeden makineyi mi kapattın acaba. Bir de düşük dereceden başlatıp yükseltiyorum sonra tekrar dusuruyorum. Benimki de öyle genzine kaçtı bir kac kez sonra o memeyi tutmadı diğerine geçtim :KK43: böyle olunca tek memeyle doymuyor o meme tam dolamadi herhalde ama en azından genzine kaçmıyor şükür 🙏🏻
Yok en düşük seviyede açtım aslında 5 dk sağdım 20 cc çıktı anca sonra kapattım belki sağsam gelirdi dayanamadım acısına 🙈 benim yeni yeni iyileşti göğüs uçlarım ve hala gümüş kapak takıyorum korkumdan bir daha olursa diye 🥲 cesaret edersem bir daha deneyeyim 😀

kizlar selam, gece cok boluk porcuk uyuduk,uyandiginda aglamakliydi, gaz diye dusunduk gazi da vardi hep alttan cikardi bastirinca. kafasi biraz sicakti, bacaklar serin diye onemsemedim ama sabah kulaktan olctuk 37.7 idi. kulaktan 37.5 uzerinde calpol demisti doktor asi oldugumuzda. acaba klimadan mi usuttu dedik ama 2 aydir bu sekilde zaten, sonra disine bakayim dedim alt ceneye hafif bastirdigimda agliyor, ust tarafta bisey olmuyor. doktor da disten olabilir calpol verip takip edin demis. 3 ay haftaya bitiyor, bukadar erken dis duydunuz mu hic, 4 aydan once olmaz diye biliyordum. bi de nekadar gec okadar iyi derler aslinda dis icin:KK43:
Oğlum 2 mayıs doğumlu 10 gün önce ilk dışı cikti biz de çok şaşırdık ama olabiliyormus

Kızlar idrar tahlili yaptırdım idrar yolu enfeksiyonu cıktı. Gecen ayda yaptırmıştım orda da cıkmıstı doktor suda eriyen ilac vermıstı tek kullanımlık. Ama gecirmemıs sanırım yine cıkmıs tahlılde. Sezeryanla doğum yapmıştım. Sizde de oldu mu ne yapmam gerek
Kız bebek mi? Altını temizlerken dikkat etmek gerekiyor sanırım kızlar hassas oluyor

Bugün doğum iznim bitti iş başı günüm. İzin yazdım. El kadar bebeği bırakıp nasıl işe gidecek bu anneler düşünen yok. Şu izin uzatma mevzusu da havada kaldı.
Sorma canım sorma benim iznim de bitti 23 eylülde başlıyor üniversite o zaman ücretsize çıkacağım şimdi yıllık izinleri kullanıyorum. Tek maaşla nasıl geçineceğiz bakalım bu ekonomide 🥲 o kanundan umutluydum ama olmadı bize yetişmedi

Kızlar idrar tahlili yaptırdım idrar yolu enfeksiyonu cıktı. Gecen ayda yaptırmıştım orda da cıkmıstı doktor suda eriyen ilac vermıstı tek kullanımlık. Ama gecirmemıs sanırım yine cıkmıs tahlılde. Sezeryanla doğum yapmıştım. Sizde de oldu mu ne yapmam gerek
Benimde aşırı kasık agrım var idrar yaparken agrıdan ölüyorum galiba benimde geçmedi yine gidecegim tek kullanımlık ilacı iç canım

Ya sürekli okuyoruz bir de çok korkuyorum pek dışarı çıkaramıyorum. Hemen etkileniyor yavrum saatlerce ağlıyor kendinden geçiyor 😔
Nazardan çok korkarım ben canım allahım esirgesin çıkarma mecbur kalmadıkça benim ikinci bebegimde çok topluydu çok hastalanırdı hep hastanede yattık

Aslında annem falan bakabilecek olsa bu kadar üzülüp düşünmem maalesef farklı şehirlerdeyiz. Annesi yanında olup bebeğine bakanlar çok şanslı.
Aynen canım benim de annem ya da kv bakabilecek olsa başlardım gerçi yine bi 6 ayı beklerdim ek gıdaya geçerdi şu an çok küçükler düşünsene emmek istiyor anne teması istiyor ama annesi işte 😢 zor gerçekten. Çalışmak zorunda olanlara Allah yardım etsin

Maşallah canım sağlık sorunu olmasın da varsın kilolu olsun 🧿 benim oğlum 1 yaşında 10 kiloydu kolun kopuyordur taşırken Allah kolaylık versin 🙏🏻 4,5 kilo kızımı taşırken sırtım ağrıyor demeye utandım bak şimdi 😅
Benim büyük kızda 1 yaşındayken 9 kiloydu bildigin çitlembik gibiydi 😂😂

Canım çalışma odam üst katta bakıcı ve çocuk genelde alt katta olurlar. Ben toplantidayken ruhum duymaz ne olduğuna dair. Eve temizliğe kadın geldiğinde bile evde olmama ragmen yarım yamalak oluyor kahve molamda görüyorum. Özellikle toplantı zamanları masadan ayrilamiyorum kötü bir insana denk gelmem insallah
Kamera alırsın canım xiaomi’nin kameraları var prize takılıyor direkt ekstra bir şeye gerek olmadan, oradan izlersin canlı da ara ara. Evdeyken bir şey yapmaya cesaret edemez bakıcı da zaten. Ama zor gerçekten ben de 1 sene ücretsiz alacağım sonra iyi bi bakıcı bulmak istiyorum hepimize merhametli iyi insanlar denk gelir inşallah

Sorma canım sorma benim iznim de bitti 23 eylülde başlıyor üniversite o zaman ücretsize çıkacağım şimdi yıllık izinleri kullanıyorum. Tek maaşla nasıl geçineceğiz bakalım bu ekonomide 🥲 o kanundan umutluydum ama olmadı bize yetişmedi
Çıkarsa doğum izni bitmiş olanları da kapsar bence. Benim meclisin açılması ile birlikte çıkacağına dair hala umudum var🥲
Aynen canım benim de annem ya da kv bakabilecek olsa başlardım gerçi yine bi 6 ayı beklerdim ek gıdaya geçerdi şu an çok küçükler düşünsene emmek istiyor anne teması istiyor ama annesi işte 😢 zor gerçekten. Çalışmak zorunda olanlara Allah yardım etsin
Amin canım amin. Şartlar neye nasıl el veriyorsa o şekilde hareket ediyoruz. Çalışan anne olmak çok zor çook 😞

Çıkarsa doğum izni bitmiş olanları da kapsar bence. Benim meclisin açılması ile birlikte çıkacağına dair hala umudum var🥲

Amin canım amin. Şartlar neye nasıl el veriyorsa o şekilde hareket ediyoruz. Çalışan anne olmak çok zor çook 😞
Ay hadi inşallah ya çıksın bizi de kapsasın çok isterim 🙏🏻
Ben oğlumda 6.5 aylıkken başladım babaannesi bize geldi bizimle kaldı o baktı gözüm arkada kalmadı bi de dersim azdı yarım gün gidiyordum. Ama bir aile büyüğü ile yaşamak zor ya karı koca hayatın kalmıyo ki kv iyidir bi sorunumuz yoktur. Dediğin gibi gurbette olmayıp aynı şehirde yaşasak gündüz baksalar akşam herkes evine gitse süper olurdu. Kısmet 🥹

Enfeksiyon kilo almasını engelliyormuş gerçekten bizim de tahlil yapıldı temiz çıktı şükür. Reflü maması anti reflü mama diye geçiyor aslında diğer mamalardan daha koyu kıvamlı,çok sıvı olmadığı için kusmuyor onu. Günde 2 kez 120 cc veriyorum. Ben emzirme örtüsü ile her yerde emziriyorum canım mama hazırlamak daha zor geliyor bana misafirlikte dışarıda falan emzirmek daha kolay

Yok en düşük seviyede açtım aslında 5 dk sağdım 20 cc çıktı anca sonra kapattım belki sağsam gelirdi dayanamadım acısına 🙈 benim yeni yeni iyileşti göğüs uçlarım ve hala gümüş kapak takıyorum korkumdan bir daha olursa diye 🥲 cesaret edersem bir daha deneyeyim 😀
Biraz arttiriyorum ben dereceyi o zaman süt tetikleniyor sanırım gelmeye başlıyor bir de öyle dene istersen:)

Kamera alırsın canım xiaomi’nin kameraları var prize takılıyor direkt ekstra bir şeye gerek olmadan, oradan izlersin canlı da ara ara. Evdeyken bir şey yapmaya cesaret edemez bakıcı da zaten. Ama zor gerçekten ben de 1 sene ücretsiz alacağım sonra iyi bi bakıcı bulmak istiyorum hepimize merhametli iyi insanlar denk gelir inşallah
Kameramiz var canım oturma odasına onu kurarız dediğin gibi. Ne güzel ya ben de rapor falan alabilirim de özel sektör olunca insan kendini frenliyor abartmiyim diye 🥺

Ay hadi inşallah ya çıksın bizi de kapsasın çok isterim 🙏🏻
Ben oğlumda 6.5 aylıkken başladım babaannesi bize geldi bizimle kaldı o baktı gözüm arkada kalmadı bi de dersim azdı yarım gün gidiyordum. Ama bir aile büyüğü ile yaşamak zor ya karı koca hayatın kalmıyo ki kv iyidir bi sorunumuz yoktur. Dediğin gibi gurbette olmayıp aynı şehirde yaşasak gündüz baksalar akşam herkes evine gitse süper olurdu. Kısmet 🥹
Ben aynı evde kendi annem dahil 1 aydan fazla kalamıyorum bunalıyorum🙈 düzenim bozuluyormuş gibi oluyor. Dediğin gibi karı koca hayatı kalmıyor. İlk oğlumda 6 yaşına kadar evdeydim kendim büyüttüm. Bu minnoş o kadar şanslı olmayacak🥺

Sen kendin farketmedin mi solak olacagını 😂😂😂benimkide solak büyük ihtimal sol elini agzına götürüyor sol eliyle gözünü ovalıyor sol elini uzatıyor tutmak için bizim baba ve büyük abla solak 😂😂😂
Yoo çünkü hem sağ hem sol kullanıyor kızımda hala öyle hem sağ hem sol kullanıyor baskın taraf şuan belli olmaz ki. Ayrıca bizde sol kullanan bitek babam var 😂

Oğlum 2 mayıs doğumlu 10 gün önce ilk dışı cikti biz de çok şaşırdık ama olabiliyormus
Belirtileri neydi acaba? Bizimki sürekli parmağı ağzında, dis kaşıyıcı aldım ağzına uyacak şekilde bu sefer uyutcam diye aldığım için ağladı elleriyle devam etmeye çalıştı. Elleri bir de şu ara hep kulaklarında ama dişe dair bir kabartı yok diş etinde

Ben aynı evde kendi annem dahil 1 aydan fazla kalamıyorum bunalıyorum🙈 düzenim bozuluyormuş gibi oluyor. Dediğin gibi karı koca hayatı kalmıyor. İlk oğlumda 6 yaşına kadar evdeydim kendim büyüttüm. Bu minnoş o kadar şanslı olmayacak🥺
Ben de kendi annemle daha çok tartışıyorum zaten 🙈 kv ile daha mesafeliyiz ondan sorun yaşamıyoruz ama yine de zor..Hayat şartları işte her zaman eşit olmuyor napalım 🥲

Kameramiz var canım oturma odasına onu kurarız dediğin gibi. Ne güzel ya ben de rapor falan alabilirim de özel sektör olunca insan kendini frenliyor abartmiyim diye 🥺
Ben kamuda olduğum halde rapora sıcak bakmıyorlar maalesef sorun çıkarıyorlar. Korona olmuştum pandemi zamanı 14 gün zorunlu rapor verildi ona bile laf ettiler o yüzden rapor alamayacağım ben de 🥲 Allah tek maaşımıza bereket versin diyelim 😁

Belirtileri neydi acaba? Bizimki sürekli parmağı ağzında, dis kaşıyıcı aldım ağzına uyacak şekilde bu sefer uyutcam diye aldığım için ağladı elleriyle devam etmeye çalıştı. Elleri bir de şu ara hep kulaklarında ama dişe dair bir kabartı yok diş etinde
Bir buçuk aylık gibi salyaları başladı. Elleri agizda ama kaşımayı da bilmiyor yavrm. Huysuzluk uykudan ağlayarak uyanma (normalde konuşarak, kımıldanarak uyanir) 37 civarı ates vardi. Ben atak haftasi diye düşünürken benim elimi ağzına götürdü dişi gösterdi 😃şimdi büyüdü bile fotoğrafta belli oluyo disi 😁 kızımda 6 aylik çıkmıştı oğlum şaşırttı bizi

X