2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar d vitamini gaz damlası gibi şeyleri buzdolabında mı tutuyorsunuz yoksa dışarda mı birde antibiyotik şurup bilemedim ne yapacağımı
Klimalı odada tutuyorum ben soğuk olur dolaptan verince diye. Sıcak odada unuttuğum da oluyor ama🙄

Natural olanı kullandıkta Bionatural hiç kullanmadım canım . Natural olana göre daha iyidir fiyat farkı da vardı diye biliyorum
Bionatural son olarak üretilen daha geliştirilmiş bir bez diye biliyorum ben de canım, cişi beline çıkıyordu eskiden ama yanlış kapattığım için sanirim. Şu an yoğun kakayi tutabiliyor bez o yüzden memnunum

Valla benimki bana gülüyor benim sesime bakıyor oda da beni takip ediyor hep bizde tuttu gibi 😂
Oyyy yeriiim ya çok tatlı oluyodur ama masum masumm sana bakınca 😍 bu arada benim oğlumda çöp şiş gibi. Boğumlu bebek seviyorum da hiç boğumlanacak gibi durmuyor. 2600 doğdu , ilk ay 3750 oldu, ikinci ay 4400 oldu, üçüncü ay 5250 oldu bu hesaplamaya göre ne kadar alması gerekiyordu aklım karıştıda

Kaç doğmuştu güne böl günde 20-30 gr diyor doktor biz 32 almışız bence az 30 üzeri normal 40 a yakın iyi gibi geliyor çünkü benim bebem o klasik boğumları öpülenlerden olmuyor 32 gr almış bir çöp şiş 😂

En zoru geldi çattı 🤣
Şimdi 3 aylık tam oldu 4ten gün alıyor ya 4 aylık gelişimine mi bakicaz 🤣🤣🤣🤣
Bence 4 ten yeni gün almaya başladıkları için 3. Ay gelişimlerine bakıcaz söylenenleri yapabiliyor mu diye.

Ben sana bişey söyliyim mi. Çocuğu ne zaman anneme bırakıp çıksam ben yokken daha iyi oluyor huyu suyu. Kokumuzu alıp bütün nazlarını bize yapıyolar. annesi yanında olan bütün canlılar anneden kaynaklı güven içinde olur ve istediği kadar naz yapar. Ama anne yoksa mecburen mevcut şartlara adapte olurlar. İçini ferah tut işe gittiğin zaman annenin yanında şimdikinden daha uslu bi bebek olacak canım
Umarım 🙏 doğduğundan beri emme sorunu yaşıyoruz. Biz istesek de istemesek de kucak isteyen bi bebek. Gece uykusunu seviyor ama sabah 6.5 da gün başlıyor onun için gece 11 e kadar uyku sorunu yaşıyoruz özellikle akşam saatleri daha çok. Bunlar birleşince korku başlıyor

Kızlar bugün misafirim vardı bebegim acikti elini uzatmaya calisiyo tam beceremese de hem beni tanıyip hemde kucağıma gelip meme vermemi istedi bir kenarda duygulsndim aglayasim geldi analık ne güzel bir şey ya🥰
Yaa kıyamam ❤️❤️ bizi üzüyorlar ağlayınca uyumayınca ama iyiki varlar 🙏

Oyyy yeriiim ya çok tatlı oluyodur ama masum masumm sana bakınca 😍 bu arada benim oğlumda çöp şiş gibi. Boğumlu bebek seviyorum da hiç boğumlanacak gibi durmuyor. 2600 doğdu , ilk ay 3750 oldu, ikinci ay 4400 oldu, üçüncü ay 5250 oldu bu hesaplamaya göre ne kadar alması gerekiyordu aklım karıştıda

Bence 4 ten yeni gün almaya başladıkları için 3. Ay gelişimlerine bakıcaz söylenenleri yapabiliyor mu diye.
Benimki 2 elini birbirine vurmuyor birde bir nesneyi tuttuğumda uzanıp almıyor kendi isterse alıyor onu da şeyden farkettim oyun halısı var ordaki oyuncakları canı isterse tutup inceliyor

Bionatural son olarak üretilen daha geliştirilmiş bir bez diye biliyorum ben de canım, cişi beline çıkıyordu eskiden ama yanlış kapattığım için sanirim. Şu an yoğun kakayi tutabiliyor bez o yüzden memnunum
O zaman bionatural de deneyebiliriz iyi ki söyledin canım . Ben naturalden sonra bakmamıştım hiç

Umarım 🙏 doğduğundan beri emme sorunu yaşıyoruz. Biz istesek de istemesek de kucak isteyen bi bebek. Gece uykusunu seviyor ama sabah 6.5 da gün başlıyor onun için gece 11 e kadar uyku sorunu yaşıyoruz özellikle akşam saatleri daha çok. Bunlar birleşince korku başlıyor
Korku düşündüğün şeyi daha fazla çeker canım. Akışına bırak. Nasılsa öyle ya da böyle işe başlamican mı ? Madem ki her türlü işe başlıycan şimdiden düşünüp kendine dert etme. Bebeğinle vakit geçirmenin tadını çıkar. Belki de hiç düşündüğün gibi olmicak . Şimdiden düşünüp kendine strese sokmuş olursun. Hee eğer çalıştığın dönemde de sorun yaşanırsa zaten çözümü o zaman düşünürsünüz ☺️ Ama ben inanıyorum işe başladığında daha az yorucu bi bebek olacak. İşe başlamadan bir gün evvelden bebeğinle konuş hislerin geçer ona

Benimki 2 elini birbirine vurmuyor birde bir nesneyi tuttuğumda uzanıp almıyor kendi isterse alıyor onu da şeyden farkettim oyun halısı var ordaki oyuncakları canı isterse tutup inceliyor
Gayet iyi bence canım. Benimki son 1 hafta falan oldu ellerini yönlendirmeye çalışıyor. Oyun halısında tepedeki oyuncağa elini uzatmaya çalışıyo eğer vurabilirse bir daha bir dahaa vuruyor. Ama henüz bişeyi tutup inceleme aşamasına gelmedi . Daha cok dokunma, ve hareket eden biseyse vurma hareketleri var simdilik

Tam kullanmış mıydın? Yani bırakmadan ve günde altı tane? Ben de bir aydan sonrasını merak ediyorum bakalım
Ben günde 3 defa 2+2+2 kullanıyordum. İçindekilerin tamamını kullanamamıştım ama hepsini kullanınca yaklaşık 40 gün gidiyorsa ben 1 ay kadar kullandım diyebilirm. Ama bende böyle oldu diye herkeste öyle olacak diye bisey yok kullanıpta memnun kalmayan duymadım henüz

Direkt altını yıkama olayına benim de alışmam lazım ama bizim duş çok saçma ya su birden isinabiliyor o yüzden ben hep kovasinda hazırlamak zorunda kalıyorum o da uzun sürüyor :KK43:
Bir tane Dr ilaç vs yazmiyormus galiba, diğeri agri kesici şurup ve batikon tarzında krem kullandiriyoruz demiş esime
Siz bence doktora bi sorun beze yapışmaz mı kremsiz diye . Anlaştınız mı sünnette yaptıracak mısınız ?

Ben de gece 12 saat falan değiştirmiyorum hiç taşırmıyor çişi, sabaha taş gibi oluyor bezi 😀 kakayı bazen taşırıyor ama onda da çok yapmış oluyor bezin emecek yeri kalmıyor

X