2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Çok pahalı değil mi ya 🙄
evet bizim beklenti sunnet herhalde 10 bindir seklindeydi😅 dogumun tamami ikimzin isten olan ozel sigortalariyla karsilaninca bunu boyle verelim bari dedik, biz bastan beri ilk 1 hafta olsun diye dusunuyoduk sormustuk bikac tanidik doktora ilk 6’ay olsun demislerdi hep, oyuzden baska yer aramaya usenip yaptirdik

Kızlaaar anne sütü arttırıcının babasını buldum şimdiye kadar hiç bir şey bu kadar işe yaramamıştı bebem acayip doyuyor dolaba bile atıyorum aç mı sorusu 2 günde kalktı aklımdan 🥰 milkin aldım trendyoldan acayip iyi 😍

evet bizim beklenti sunnet herhalde 10 bindir seklindeydi😅 dogumun tamami ikimzin isten olan ozel sigortalariyla karsilaninca bunu boyle verelim bari dedik, biz bastan beri ilk 1 hafta olsun diye dusunuyoduk sormustuk bikac tanidik doktora ilk 6’ay olsun demislerdi hep, oyuzden baska yer aramaya usenip yaptirdik
İyi yapmışsıniz canım, benim gebelik-dogum sınırlıydı sağlık sigortası paketimde Haziran'da yenileniyordu Mayıs'ta doğum olunca kontrollerle bitti zaten paket, doğumu kendimiz ödedik bir de şimdi sünnet çıktı bitmiyor asla 😅 neyse sağlık olsun sıkıntı çıkmasın da

Nasıl anlaşıldı çoklu besin alerjisi çok geçmiş olsun kuzum
Canım kakada kan vardı doktor süt ve süt ürünlerini kesti. Hiçbir şekilde paketli gıda tüketme çoğunda peynir altı suyu vs. Var dedi. Et yedim ertesi gün tekrar kakada kan gördün. Tavuk yedim tekrar. Şimdi bacaklarında kızarıklık oldu doktoru ile görüştüm çoklu besin alerjisi olabilir dedi. Domatesi eti yumurtayı tavuğu da çıkartalım diyetten dedi 😥

İyi yapmışsıniz canım, benim gebelik-dogum sınırlıydı sağlık sigortası paketimde Haziran'da yenileniyordu Mayıs'ta doğum olunca kontrollerle bitti zaten paket, doğumu kendimiz ödedik bir de şimdi sünnet çıktı bitmiyor asla 😅 neyse sağlık olsun sıkıntı çıkmasın da
benimki tam onceki ay yenilenmisti sansima artis oldu 🥲 ay valla iyi dusunmek lazim dedigin gibi, omur boyu surecek bir etkisi var sunnetin😁 biyandan da eskiler kasap gibi yontemlerle evde yapiyormus yine de bisey olmuyomus ( bildigimiz kadariyla😆)

benimki tam onceki ay yenilenmisti sansima artis oldu 🥲 ay valla iyi dusunmek lazim dedigin gibi, omur boyu surecek bir etkisi var sunnetin😁 biyandan da eskiler kasap gibi yontemlerle evde yapiyormus yine de bisey olmuyomus ( bildigimiz kadariyla😆)
Aay evet ben kuzenlerim hatırlıyorum yani eve sünnetçi gelmişti 😅 iyi bişey olmamış ya valla sıkıntılı bir şey çünkü 😅

Canım kakada kan vardı doktor süt ve süt ürünlerini kesti. Hiçbir şekilde paketli gıda tüketme çoğunda peynir altı suyu vs. Var dedi. Et yedim ertesi gün tekrar kakada kan gördün. Tavuk yedim tekrar. Şimdi bacaklarında kızarıklık oldu doktoru ile görüştüm çoklu besin alerjisi olabilir dedi. Domatesi eti yumurtayı tavuğu da çıkartalım diyetten dedi 😥
Ay yazmışsın bosuna uğrastırmayım seni? Test falan bisey yapmadan mı teshis koyuyolar peki

Ne yiyeceğini söylese daha kolay olurmuş salcada yemeğe koyamazsın o zaman dimi? Gerçekten Allah kolaylık versin inşallah hemen geçer alerjik durumu

Canım bebeklerde yanılma payı çok olduğu için doktorumuz test önermedi
Anladım canım acaba bi diyetisyenle mi görüşsen mesela yumurtada proteini başka neyden takviye edebilirsin falan sana yol gösterir

Canım galiba sadece sebze ve meyve tüketebileceğim 😥😥 İnşallah bir an önce geçer canım benim için çok zor oluyor Hiçbir şey yiyemiyorum
Tabiki canım çok üzüldüm ya bende kaka da kan görmüştüm ama anusu çatlamış benimkinin ishalden ötürü kremle geçmişti sen detaylı baktın dimi poposunda yok bir şey bazende içerden catliyormus 🥲 ya birde bu zamana kadar olmayıp bu zamandan sonra besin alerjisi neden cikiyo dimi 😔

X