2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ayy sorma dr un bebek için yazdığı ateş düşürücüyüde kafasına göre veriyordu ki çemkirdim aynı şeyi bana da yaptınız diye. Ben doktorum ne yazıyorsa onu versinler istiyorum bizim böyle bi hakkımız var diyo 🤦🏻‍♀️ İnşallah ilacın işe yarar canım. Doktor bana fertamir vermişti 1 bardak suya karıştırıp içiliyo tadı vişne suyu gibi. Güzel bi ilaç iyi toparlıyo ama bebekliyken uğraşılmıyor tablet formu olması daha rahat. Senin ilaç kanı iyi toparlıyor mu ? daha önce de sanki bu ilacı kullandığını yazmıştın hamileyken

Canım hayırlı olsun damatlığını da görün inşallah 🥰

Amin canım Rabbim hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin ara ara uğra buraya :)

Canım kusura bakma gec gördüm neyseki gülümse yardımcı olmuş. Nasıl şimdi daha iyi mi?
Yine biraz kızarıklık var canım, şimdi h.sonu eşim de evde olunca daha düzenli surebilirim. Bugün kucagimdan inmek istemedi krem aklıma gelmedi gün içinde. Akşam surdum mecbur. Ptesiye kadar düzenli sürüp çözmüş oluruz sanırım

Canım benim bebeğimde öyle , hep kucakta ayakta onu gezdireyim istiyor. Ana kucaginda felanda hiç durmuyor. Bende bu istek şuan 2 aylık olmasından kaynaklı 2-3 aya azalacak diye motive olmaya çalışıyorum 🙈
Benimki ayın 26 sına 3 aylık olacak ben hala ayakta gezdiriyorum kolum ayaklarım iptal 🤭🤭 belim aynı keza egilip kalkmakta zorlanıyorum hiç kucagımdan inmediginde diger günü topallıyarak yürüyorum

İki emzigi de kullanıyoruz ama bugün benim de o aklıma geldi ne zaman değişmeli diye. Degisimli kullandigimiz için hiç yıpranmadi daha 🤔
6. Aya kadar götürür canım o emzikler zaten defore olan birşey degil diş felan olmadıgı için ısırmıyor 6. Ayda mecbur degişecek emzik kısmı büyüdügü için

Kızlar Süt artırmak için brewers yeast kullanıyorum arttı gerçekten gün içinde kendiliğinden süt akıyor genc-anne genc-anne canım sen mi demiştin hatırlayamadım işe yararsa haber et diye.
Bende kullanıyorum bir haftadır,ben de çok etkisini gördüm, memnunum şimdilik... günde kaç tane alıyorsun?ben burdaki yorumlara bakarak günde 6 tane alıyorum,sabah , öğle ve akşam 2 şer tane... bilmiyorum az mı,çok mu?

Kızlar yastık kullanıyor musunuz bebekler için,ben ince bir yastık kullanayım diyorum kafasının arka tarafı biraz uzun hala,yastiksiz yatınca kafasını mutlaka ya sağa ya sola çevirip yatıyor,yastık kullandığında düz duruyor kafası...2 yaşına kadar kullanılmaz deniliyor ama yastiksiz da kafa düzelmiyor sanki...

Ayy sorma dr un bebek için yazdığı ateş düşürücüyüde kafasına göre veriyordu ki çemkirdim aynı şeyi bana da yaptınız diye. Ben doktorum ne yazıyorsa onu versinler istiyorum bizim böyle bi hakkımız var diyo 🤦🏻‍♀️ İnşallah ilacın işe yarar canım. Doktor bana fertamir vermişti 1 bardak suya karıştırıp içiliyo tadı vişne suyu gibi. Güzel bi ilaç iyi toparlıyo ama bebekliyken uğraşılmıyor tablet formu olması daha rahat. Senin ilaç kanı iyi toparlıyor mu ? daha önce de sanki bu ilacı kullandığını yazmıştın hamileyken
Hamileyken verdi ama içmedm kuzum.
Kan değerm 11.5 ama ferritin düşük bakalım daha yeni başladım 2 hafta sonra yine kan verip bakıcam yükselmiş mi diye

Kızlar yastık kullanıyor musunuz bebekler için,ben ince bir yastık kullanayım diyorum kafasının arka tarafı biraz uzun hala,yastiksiz yatınca kafasını mutlaka ya sağa ya sola çevirip yatıyor,yastık kullandığında düz duruyor kafası...2 yaşına kadar kullanılmaz deniliyor ama yastiksiz da kafa düzelmiyor sanki...
Ben çok ince kullanıyorum canım

Kızlar bebeklerinşz gece nasıl uyanıyor yani kaç saatte bşr emziriyorsunuz mesela bizimki 9 da gece uykusuna yatıyor 3 aylık uyandırdım emmedi yeniden uyudu

6. Aya kadar götürür canım o emzikler zaten defore olan birşey degil diş felan olmadıgı için ısırmıyor 6. Ayda mecbur degişecek emzik kısmı büyüdügü için
Geçen eşimin arkadasına gittik çocuk 16 aylık ve hala yenidoğan da aldığı emziği kullanıyormuş şaka gibi diğerinide kaldırmış ikinci çocuğa

Kızlar bebeklerinşz gece nasıl uyanıyor yani kaç saatte bşr emziriyorsunuz mesela bizimki 9 da gece uykusuna yatıyor 3 aylık uyandırdım emmedi yeniden uyudu
Valla ben de 3 saate bir uyandırıyordum,emziriyodum.2.ayimiza girmek üzereyim artik uyandirmayayim dedim yaklaşık 5 saat uyanmadı,ağzını sapirdatarak uyandı açlıktan...yine uyandırmayi dusunuyorum en azından iyi bir kiloya gelene kadar...

Valla ben de 3 saate bir uyandırıyordum,emziriyodum.2.ayimiza girmek üzereyim artik uyandirmayayim dedim yaklaşık 5 saat uyanmadı,ağzını sapirdatarak uyandı açlıktan...yine uyandırmayi dusunuyorum en azından iyi bir kiloya gelene kadar...
Benim kızımda zayıf aslında çünkü prematüre ama şaşırdım bu kadar uyumasına sütümün azalmasından da korkuyorum açıkcası sanırım kalkıp sağacağım 🙄

Kendi ne zaman uyanırsa ozaman emziriyorum canım. Genelde 2 3 kere kalkıyor bazen 3 saat bazen 4 5 saat sonra uyanıyor. Artık çok önemli değil bence kilo almaz diye korkmamak lazım gündüz kapatılır o gece emmediği süreç diye düşünüyorum. Annelerin de uyumaya enerjiye ihtiyacı var. Aç olunca kalkıyorlar zaten.
Eğer 3 saate bir uyandırmaya hala devam edersen öyle alışır ve gece emmesi büyüyünce de alışkanlık haline gelir. 3 çocuk tecrübesi bak sonra zorlanırsın

Kendi ne zaman uyanırsa ozaman emziriyorum canım. Genelde 2 3 kere kalkıyor bazen 3 saat bazen 4 5 saat sonra uyanıyor. Artık çok önemli değil bence kilo almaz diye korkmamak lazım gündüz kapatılır o gece emmediği süreç diye düşünüyorum. Annelerin de uyumaya enerjiye ihtiyacı var. Aç olunca kalkıyorlar zaten.
Eğer 3 saate bir uyandırmaya hala devam edersen öyle alışır ve gece emmesi büyüyünce de alışkanlık haline gelir. 3 çocuk tecrübesi bak sonra zorlanırsın
Canım 6 saat oldu uyuyalı o yüzden telaşlandım açıkcası haklısın bende 3 4 saat olunca uyandığı için kaygısız uyuyordum ama şuan oturup başında süt sağıyorum 😅anne olmak çılgınlık ya üf yarında nazar ederim hiç uyumaz bakın görün😂😂

Canım 6 saat oldu uyuyalı o yüzden telaşlandım açıkcası haklısın bende 3 4 saat olunca uyandığı için kaygısız uyuyordum ama şuan oturup başında süt sağıyorum 😅anne olmak çılgınlık ya üf yarında nazar ederim hiç uyumaz bakın görün😂😂
🤣🤣 maşaAllah miniğe 😂 birazdan kalkar bence ve sen şuan sütleri boşaltıyosun ne emecek bu bebe ?

Ben uyandırmıyorum ama kendisi max 2 saatte uyanıyo. Önceden 4-5 saat uyuduğu olurdu şimdi öyle uyumuyo mama da içse.
Yastık konusunda da benimki ya kolumda ya üstümde uyuyo yatak yüzü görmedi çocuk nasıl bi kafası olacak merak ediyorum

Onu bilmiyorum canım bi arkadaşıma benim dediğimi vermiş doktor sütü artsın diye
Baktım şimdi yan etki olmicaksa bi ihtimal onu alırım diye ama yok yaa hiç riske alınacak işler değil canım. Süte geçiyormuş ve bebekte beklenmeyen yan etki olabiliyormuş emziriyorsanız kullanmayın yazmışlar. Doktor hangi akla hizmet sütü artsın diye bu riski göze almış anlamıyorum. İyi artmış mı bari sütü ? Öteki bahsettiklerimi kullanan biri sağsığımda 20-30 cc çıkan sütüm ilaç sayesinde 120-150 cc arası çıkıyor yazmıştı

X