2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aynen ben martta çıktım nisanın sonunda doğurdum zaten. Direk doğum sonrasına döndü iş. Haziranı alcam sanırım temmuz vurmucak. Raporla götürebildiğim kadar götürürüm işi. Şirket sıkıntı çıkarınca da bırakırım. Benim arkadaş öyle 1 sene raporlu gezdi valla nasıl yaptı bilmiyorum ama
Drlar veriyor raporu da 1 sene de maşallah. Ben 1 sene ayrı kalsam şirket güle güle der herhalde 🤣

Meme reddi yaşıyoruz bugün itibariyle. Biberonu alıyor memeyi kabul etmiyor. Çokta uğraşmıcam önce memeyi teklif ederim baktım almıyor sağar veririm. Anne sütü alsında ister emsin ister biberonla alsın
Meme reddi atak haftasında oluyormuş sanırım bizimki de memeye gelince ağliyordu ben hiç biberon olayına girişmedim istemiyorsa vermedim evi gezdik sakinleşti sonra tekrar uyudu. Uyanınca tekrar emmeye başladı. İstemiyorsa zorlamadim sonradan aldı

Drlar veriyor raporu da 1 sene de maşallah. Ben 1 sene ayrı kalsam şirket güle güle der herhalde 🤣
İyi dayandı valla şirket 1 sene sonra evden devam etti 2 sene daha geçirdi çocuğu 3 yaşındayken yine doğum yaptı 1 sene daha rapor aldı en sonunda şirket bay bay dedi 🤣🤣 bizde nerde o şans

Benim bildiğim kadarıyla da su an farkı bilmiyorlar canım, gece uyanır gibi olunca ben beşiğini sallıyorum devam ediyor uykusuna geçen 3:30da mizirdandi pispislayarak salladım beşiği sonra benim de gozum kapanmış tekrar mizildamaya uyandım 4:30 olmuş ikimiz de uyumusuz 😅
Ya bizim bebe 37de doğunca atak haftası 8 mi 12 mi tam emin değilim😅
Simdi geceyle gündüz uykuları karıstıgı icin gündüz cok uyuyo gece uyandıgında o sekil bi pıspıslamayla uykuya dönemiyo😂 geri düzelir insallah
Aaa evet ya o zaman topikce biz 8.ataktayız 😂

Meme reddi atak haftasında oluyormuş sanırım bizimki de memeye gelince ağliyordu ben hiç biberon olayına girişmedim istemiyorsa vermedim evi gezdik sakinleşti sonra tekrar uyudu. Uyanınca tekrar emmeye başladı. İstemiyorsa zorlamadim sonradan aldı
Asla durmuyor morarıyor ağlarken açlıktan ama yine de tutmuyor

İyi dayandı valla şirket 1 sene sonra evden devam etti 2 sene daha geçirdi çocuğu 3 yaşındayken yine doğum yaptı 1 sene daha rapor aldı en sonunda şirket bay bay dedi 🤣🤣 bizde nerde o şans
Ee sınırları zorlamış ama 🤣🤣 ben şurada bana teklif edilen 1 aylık toplu mu kullanacaksin haftada 1 gün mü sorusuna bile 1 ay kullansam sıkıntı olur mu acaba diye bakıyorum😅 bakicimiz yok napcaz bilmiyom 🤣

Simdi geceyle gündüz uykuları karıstıgı icin gündüz cok uyuyo gece uyandıgında o sekil bi pıspıslamayla uykuya dönemiyo😂 geri düzelir insallah
Aaa evet ya o zaman topikce biz 8.ataktayız 😂
Ben gündüz farklı yerde gece farklı yerde şeklinde ilelriyorum sen de öyle yapıyor musun

Kızlar benim bebiş emince dudak çevresi morariyor sanki, bıyık ve ceninin hemen üzerindeki kısım gibi 🙄 sizinkinde de böyle mi

Aynen ben martta çıktım nisanın sonunda doğurdum zaten. Direk doğum sonrasına döndü iş. Haziranı alcam sanırım temmuz vurmucak. Raporla götürebildiğim kadar götürürüm işi. Şirket sıkıntı çıkarınca da bırakırım. Benim arkadaş öyle 1 sene raporlu gezdi valla nasıl yaptı bilmiyorum ama
Rapor nasıl alıyorsunuz acaba

Evet fizyolojik reflü deniyormuş zaten 6. ayda düzelir diye o yüzden dedi ama benimki her emzirme sonrası mutlaka kusuyor miktar olarak da çok kusuyor. 2 günde bir makina çalıştırıyorum kıyafet yetmiyor günde 7-8 kez üst değişiyoruz kusmadan dolayı 🥲 inşallah düzelir ya hedef 3 aydı şimdi 6 ay oldu 😀
Inanamiyorum Allah kolaylık versin😔 inşallah düzelir

Kızlar benim gibi probiyotik damla kullanmayan var mi bebisine doktora bir soru sordum bebegin kakasiyla ilgili yeni önerdi

Offf iki göğsümde nedense bugün süt yok buzluktaki sütü nasıl verebilirim nasıl isitcam

Ya ben nerde yanlış yapıyorum bebegim boynunu kaldırmıyor yatiyo çoğunlukla 😅 elleri mi yanlış konumda altına yastık mi atmam lazim melegim can melegim can
Elleri dogru konumda canım benimkide öyle duruyor ama benimki yerinde durmuyor çok hareketli ondan olabilir uyurken bile kafasını çeviriyor uyanıkken zaten alın beni diyor kafa yukarda

Mavi070707 Mavi070707 canım pompam geldi. Bugün deniyim dedim meme ucum cok acıdı sanşyesinde geri çıkardım sende öyle oluyor mu normal mi bu. Masaj ayarında bide ve 1 kademede. Niye böyle oldu. Manuel bile böyle acıtmadı. Takmamla makinayı çıkamam bir oldu

Canım bırak evine geri dön inan ben bak esime verdigimde bakmasi icin bebek ağladı mi acaba diye düşünmeden yarim saat gecirdigimde rahatlıyorum
Ahh kafamı toparlasam önce. Bi kendime gelsem. Bebekten hariç başka sıkıntılarda işin içine girdim mi hepten heves kaçıyor toparlanıcam inşallaj

X