2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Drlar veriyor raporu da 1 sene de maşallah. Ben 1 sene ayrı kalsam şirket güle güle der herhalde 🤣
Ben kamuda olduğum halde rapor kullanmamıza izin vermiyorlar valla acayip sıkıntı çıkarıyorlar ki ben sadece 40 gün olan rapor hakkımı kullanmak istiyorum. İnsanlar özelde bile kullanıyormuş demek🥲

Meme reddi yaşıyoruz bugün itibariyle. Biberonu alıyor memeyi kabul etmiyor. Çokta uğraşmıcam önce memeyi teklif ederim baktım almıyor sağar veririm. Anne sütü alsında ister emsin ister biberonla alsın
1 haftadır benim bebeğim de öyle. Her acıkmada göğsümü veriyorum kabul etmezde sağıp veriyorum. Bazen anlamıyor emiyor. Daha 1 aylık. İlk doğduğundan beri memeyle sorunumuz var zaten

Ben kamuda olduğum halde rapor kullanmamıza izin vermiyorlar valla acayip sıkıntı çıkarıyorlar ki ben sadece 40 gün olan rapor hakkımı kullanmak istiyorum. İnsanlar özelde bile kullanıyormuş demek🥲
Ben rapor olayına hiç girismeyebilirim zorda kalmadıkça inşallah bakiciyi buluruz hemen 🥴

Mavi070707 Mavi070707 canım pompam geldi. Bugün deniyim dedim meme ucum cok acıdı sanşyesinde geri çıkardım sende öyle oluyor mu normal mi bu. Masaj ayarında bide ve 1 kademede. Niye böyle oldu. Manuel bile böyle acıtmadı. Takmamla makinayı çıkamam bir oldu
Ben de aldım benim de öyle oldu ama bekleyince geçiyor ilk 20 sn zor oluyor hangi marka?

Kizlar kakasi mukuslu olanlar rota aşisi yaptiracak mi ? Benim bebeğin kakasi mukuslu . Bu dört gündür kakasini yapmiyor. Zeytinyaği verdim yine yapmadi .doktora getirmem gerekiyor mu

Bence öyle yapma. Gündüz olduğunu bebeğine ogretmelisin, yoksa uzun sürer bu durum. Gece uykusu bitince sabah bebeğin üzerini değiştiriyorum, günaydın diye bir şarkı uyduruyorum, perdeleri açıp odanın ışık almasını sağlıyorum. Gece uykusuna geçmeden evvel de banyo, masaj, uyku şeklinde ilerliyoruz. Rutinler ne olursa olsun devam etmeli 🌟
Evet evet ben de rutine alıştırmaya çalışıyorum 2. Ay itibariyle akşam 8’de uyutmaya başlıcam artık yavaş yavaş alışır

Belli zaten bi sıkıntı olduğu çocuğun rahatlamasi gerekirken götürmek istemiyoruz eşimle bir daha acaba kaç dk yuzdurulmesi gerekiyo
Ben 3.goturdugum yerde öğrendim. Herkes bebek spa merkezi açtığı için bilinçsiz çalışan çokmus. İlk olarak görevli bebegi izlemeli hangi kaslari calisiyorsa masaji ona göre yaptırmalı standart birmasaj olmamalı. Dakika olarak tam hatırlamıyorum ama 30 dakika çok fazla demişti. Sanırım 2 aylık bebek 10-15 dakika olmalı. fazlasi ağrı yaparmış. Spor yapıyor sonuçta bebek. Bir de masaji anneye yaptiriyordu. Bebeg8n vücuduna bakim veren dışında kimse dokunmamali demişti.

Kizlar kakasi mukuslu olanlar rota aşisi yaptiracak mi ? Benim bebeğin kakasi mukuslu . Bu dört gündür kakasini yapmiyor. Zeytinyaği verdim yine yapmadi .doktora getirmem gerekiyor mu
Benimde bebeğimin mukuslu ve yeşil. Bugün akşam doktora gidicez bugün ki son kakasinda biraz köpükte vardı. Gittiğimde sormayi düşünüyorum rota aşısını

Aynen ben martta çıktım nisanın sonunda doğurdum zaten. Direk doğum sonrasına döndü iş. Haziranı alcam sanırım temmuz vurmucak. Raporla götürebildiğim kadar götürürüm işi. Şirket sıkıntı çıkarınca da bırakırım. Benim arkadaş öyle 1 sene raporlu gezdi valla nasıl yaptı bilmiyorum ama
Kız sen çalışıyo muydun

Ben 3.goturdugum yerde öğrendim. Herkes bebek spa merkezi açtığı için bilinçsiz çalışan çokmus. İlk olarak görevli bebegi izlemeli hangi kaslari calisiyorsa masaji ona göre yaptırmalı standart birmasaj olmamalı. Dakika olarak tam hatırlamıyorum ama 30 dakika çok fazla demişti. Sanırım 2 aylık bebek 10-15 dakika olmalı. fazlasi ağrı yaparmış. Spor yapıyor sonuçta bebek. Bir de masaji anneye yaptiriyordu. Bebeg8n vücuduna bakim veren dışında kimse dokunmamali demişti.
Ohooo komple yanlış iş olmuş 😔 Mavi070707 Mavi070707

Mavi070707 Mavi070707 canım pompam geldi. Bugün deniyim dedim meme ucum cok acıdı sanşyesinde geri çıkardım sende öyle oluyor mu normal mi bu. Masaj ayarında bide ve 1 kademede. Niye böyle oldu. Manuel bile böyle acıtmadı. Takmamla makinayı çıkamam bir oldu
Canim meme ucu olcun farklidir.pompalar standartta 24 yada 25 mm cikisli yapiliyor benim mesela meme ucu olcum 22.pompaya kucuk geldigi icin cekince fazla cekiyor..flanş almak gerekiyor meme ucuna uyumlu...her markanin kendine ozel flanslari oluyor.bir bakin

Kızlar benim gibi probiyotik damla kullanmayan var mi bebisine doktora bir soru sordum bebegin kakasiyla ilgili yeni önerdi
Ne önerdi. Bize de relactaz önermiş ilk ay enzim. Bu kaka mevzusu sonrası. Diyet 2 hafta olmak üzere ama kakada değişim olmadı. Bende onu mu alıp kullansam diyorum.

Ben yaptırdım geçen hafta. Bir sıkıntı olmadı.

Ne önerdi. Bize de relactaz önermiş ilk ay enzim. Bu kaka mevzusu sonrası. Diyet 2 hafta olmak üzere ama kakada değişim olmadı. Bende onu mu alıp kullansam diyorum.
Diyet ne önerdi? Ben mukus azalsın diye süt ürünlerini yemiyorum bir kaç gündür ve inanılmaz zor :KK43:

X