2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bugün 2aylik oldu oğlum. Kontrolumuz vardı, aşılarını da oldu 3 aşı bir de rota ilk doz. Oyy canı öyle çok acıdı ki aşıdan sonra memeyi bile almadı yavrum. Gözünden yaşlar süzüldü hemen. Allahtan 3.ayda aşı yok.
Boy kilo epey önde gidiyor. Ama doktor bisi demedi. Zaten tetkikleri yapilmisti. Sarılık hala tamamen geçmedi. Önemsemedi doktorumuz. Haftaya da ayarlarsak sünnet işini halledelim dedik.
Görüşü artıyor bu ay emerken etrafı izlemek isteyebilir dedi.
Rota 3. ayda değil miydi

Kızlar bebeğim 5 saate yakındır uyuyo uykusunda verdim mamasını hiç kalkmadı uyumaya devam etti ateşi falan da yok bu kadar uyuması normal mi gündüz hiç uyumaz normalde
Gece uyumadıysa onu telafi ediyordur belki

Kız benim 2 yaşındaki bebem günde 2 saat uyuyor 2 aylık bebek nasıl 4 saat uykuyla duracak imkansız. Üstelik yenidoğan günde 18 saate kadar uyur aylar geçtikçe kademeli azalır uyku süreleri. Beyin gelişimlerini uykuyla tamamlıyorlar kimmiş o doktor çok merak ettim bakcam 🤣
O doktoru mart annelerinde mi Nisan annelerinde mi ne gördüm bende sürekli ondan bahsediyorlardı şimdi takibe aldım ama daha inceleyemedim 😄
Kıızz ben oğlumda 6.5 aylıkken işe başladım o zaman hiç unutmam iki kez gündüz uykusu yapardı ikisi de yarım saat 🤦🏼‍♀️ gündüz 1 saat uyuyordu yani. Gece de 12 de yatardı sabah 7-8 gibi kalkardı, 2 saatte bi de emmeye kalkardı. 2 yaşında da gündüz uykusunu bırakmıştı zaten. Saçlarım boşuna ağarmadı ah ah inşallah bu kez uykudan yana yüzüm güler 😅

O doktoru mart annelerinde mi Nisan annelerinde mi ne gördüm bende sürekli ondan bahsediyorlardı şimdi takibe aldım ama daha inceleyemedim 😄
Kıızz ben oğlumda 6.5 aylıkken işe başladım o zaman hiç unutmam iki kez gündüz uykusu yapardı ikisi de yarım saat 🤦🏼‍♀️ gündüz 1 saat uyuyordu yani. Gece de 12 de yatardı sabah 7-8 gibi kalkardı, 2 saatte bi de emmeye kalkardı. 2 yaşında da gündüz uykusunu bırakmıştı zaten. Saçlarım boşuna ağarmadı ah ah inşallah bu kez uykudan yana yüzüm güler 😅
Seninki çok ekstrem durummuş normal değil oğlan bezdirmiş seni🤣🤣 6bucuk aylık bebekte 4 saat gündüz uykusuna varım. 2-3 uyku şeklinde olur sonrada gece uykusuna geçer 8 gibi filan desek normal. Ama 2 aylık bebeğe sadece 4 saat gündüz uykusu az değilmi 🤣 benim kızım günde 3 uyku yapıyordu 7 aylıkken. sonra 2 uykuya düştü şuan günde 1. Gündüz uykusu öğlen 12:30 da uyku moduna geçip 14:00 - 14.30 civarı uyanıyor. akşam 10 civarı da gece uykusuna geçiyor

Bizimde boyleydi kuzum doktor kortizonlu bi krem verdi uc gun icinde gecti sonrasinda devamli nemlendirici kullandim suan isilik olmuyor ama yuzu icin egzamaya cevirmis demisti doktorum bide alerjiden de suphelenmislerdi.
İlk doktor kontrolümde bende göstereyim o zaman

Kızlar bebeğim 23 gündür emmiyor 50 günlük tekrardan emsin istiyorum sütümü çoğaltıp duşta emzirmek pilates topunda emzirmeyi demeyeceğim tekrar memeyi tutar mı sizce

X