2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben mastit oldum hayatımda ilk bu ve aşırı kötü biseymiş
Canım çok geçmiş olsun ben de ilk çocukta olmuştum çok kötü bir şey ateşim 40 ı geçmişti antibiyotik vermişti doktor. Hastane tipi pompa ile sağdım ben anca öyle çıktı. O sütü at bebeğe içirme demişlerdi bana. Lahana da iyi gelir duşta da tarakla tara göğsünü
Eşim de ocean aldı ama ecz belirt bebek için diye demiştim söylememiş. Üzerinde de yazmıyor. Yetişkin ve bebek için olanı farklı mı acaba
400 yazacak üstünde canım bebek için ayrı değil

Bizim ev de 25 derece oluyor balkon kapısı açık uyuyoruz üstüne de altına da uzun giydiriyorum ben üzerine ince müslin örtüyorum , zıbınla yatırınca buz gibi oluyor vücudu. Ben de emzirme atleti ile yatıyorum üzerime pike örtüyorum

Bu ne lüks çok sanslisin biz klimayla anca geliyoz 25e

Ataksa aramızda 3-4 gün var benimkide atakta demektir bitmiyor şu ataklar ya fenalık geldi. Hele iki gündür ne gece ne gündüz uyuyor. Oyun halısı var çıkarıp kuramıyorum kızım rahat vermiyor elektrikli ana kucağı var kızım rahat vermiyor çocuk pusetle benle o odadan öbür odaya geziyor ağlaması susmuyor kulağımı tırmalıyor artık

Kaç derece evsizin
Yattığımız oda 22-26 arası değişiyor canım. İlk yatınca sıcak oluyor klimayı ayarlayıp fanı yükseltiyorum salondan yatak odasına anca vuruyor serinletiyor. Gece boyu da serin oluyor sabaha karşı bi kolları soğuk oluyor müslin sarıyorum

Bakıcınız gitti mi canım? Valla benim 7 yaşındaki bile rahat vermiyor sürekli kucağına alıp sevmek istiyor tamam ilgileniyor sevsin de bebek de azıcık yatsın kendi kendine oyalansın istiyorum. Seni düşünemiyorum valla Allah sabır versin. 2 yaş kızını oyun grubuna falan mı götürsen ki ona da iyi gelirdi.

Ay inanmıyorum çok geçmiş olsun canım demek ki sütü de çok bekletmemek gerekiyor göğüste üzüldüm ya şuan iyi misin
Sağol canım evet sütü göğüste bekletmemek lazım kesinlikle heleki yorgunsan veya stresliysen veya uzun süre emdirmediysen asla bekletilmemeli hem süt memede ekşiyor hem böyle tıkanıyır işte. Annem o süt ekşi sağdığın sütü verme dedi. Zaten atletimdeki o yeşilimsi süt lekesini görünce ıyy dedim bebek yüzünü o yüzden ekşitmiş o yüzden emmemiş . Az daha iyiyim ama tam düzelmedim

O ozgeeeee1 gece boyu aramızda yatırdım bebeği, öyle olunca daha rahat uyudu, reflü yatağını bile koymadım. Normalde reflü yatağı ile aramıza koyuyordum. Emerken de yatarak emzirdim.
Tam olarak aynı şeyleri yapmışız 4’te uyandı mamasını yedirdim direkt yatağa ortamıza koydum elini tuttum uyudu 6 gibi gaz sancısıyla uyandı yatarak emzirdim o halde tekrar uyuyakaldı

Dün oğlu hastaymış gelmedi haftasonu zaten gelmiyor bu bebe de 2 gündür hele hiç durmuyor ve gerçekten uyumuyor. Normalde kızımla çeşitli aktiviteler yapıyolar ama ben çocuğu yatırayım hemen gelip kollarını uzatıyor kucağına almak istiyormuş. Oyun aktivite o an ne varsa hemen bitiriyor. Oğlum çocuk odasında yatıyor salonla yan yana odalar. Ya sesini duyuyor ya görüyor yani. Bitane küçük çamaşır ütü odam var oraya gönderebilirim aktiviteler için ama orası da çok sıcak kıyamıyorum kadına da kızıma da. Anlıcağın yok yani hiç bi türlü olmuyor

Ben de oldum fayda etmiyor bana ne masaj ne duş vs doktora gitcem haftaiçi. Ağrın en çok nerede
Annemin buzluğunda lahana vardı canım ondan getirdiler dün akşam bi parça koydum sabaha kadar o sert yumru hâli biraz yumuşamış gibi. Manuel pompayla sağıyorum keşke elektrikli olandan olsa o daha iyi sağardı. Dün üşüme titreme halsizlik yorgunluk vardı hafif ateşim vardı. sağ göğsümün sağ kenarı, meme ucundan koltuk altıma doğru taş gibiydi o kısımlar komple ağrıyordu koltuk altıma vuruyordu. Bir de zeytinyağıyla iyice ovalasan yukardan aşağı denedin mi hiç ? Senin ağrı nerde oluşuyor

Sağol canım, gerçekten cok beter biseymiş. Benim dün ateşim vardı ama ateş ölçer bozuk muydu bilmiyorum 37 gösterdi. Üşüyodum titriyodum. Bi tane parol içmiştim iyi gelmişti. Sütümü sağıyodum ama hala taş gibiydi Allah razı olsun annemden buzluğunda beyaz lahana vardı ondan gönderdi. Bi parça koymuştum o sert halini azıcık yumuşatmış şimdi bol bol sağmaya çalışıyorum. Eğer düzelmezse bende ya elektrikli pompa alırım ya da hastane tipi kiralarım diye düşündüm. Annemde bebeğe verme o sütü dedii. Ayy kıyamam bilmeden azcık emzirmeye çalıştım yavrum yüzünü buruşturdu bir iki tane emdi sonra bıraktı pis sütü içirmeye çalışmışım ona

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…