2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Asla doymuyor 70 cc süt sağdım üstüne 60 cc mama sonra yine meme hala ağzı açık anlamıyorum sizinkiler bu kadar alıyor mu
Canım ben önce emziriyorum iki memeyide çok degil sütüm ama yinede yutuyor var yani üzerine yarım saat sonra 90 cc veriyorum doyuyor. Mesela hiç emzirmeden 2 saatte bir uyanık olursa meme mama eger hiç emzirmesiysem o iki saat içinde 90 ile doymuyor

Benimki de tam olarak öyle. Akşam 7’de memeyi çok almadı üstüne 90 cc mama verdim hiç uyumadı 2 saat sonunda ağlamaya başladı doymamış demek ki çünkü doyunca 3 saat duruyor artık. O 2 saat arada tek memeden 30 cc süt sağdım saat 9’da hem onu hem 90 cc mamayı verdim anında uyudu şu anda uyuyor. Doktorumuz da zaten ikinci ayın sonuna kadar ortalama 120-150 cc ile doyarlar demişti Nooneathome9

Kızlar başımıza ne geldi...
Bebegi yatırdık uyuyordu nefesi düzgün alıyordu bir anda eşim beni çağırdı cocuk tıkanmış hemen burnunu actim acilde öğrettikleri şekilde size abartiyorsam ne olayım şok içindeyim bir yeşil erik büyüklüğü kadar sümük çıktı ve sarı yesilimsj renk ağzından da artık ne geldi bilmiyorum onu burundan bu kadar çıktı aspiratör giriş kısmı doldu çekmedi koşarak lavaboda yıkayıp geldim kalanını öyle çektim düşünün şaka gibi..
Doğru burun temizlemeyi öğrenin yoksa burun deliklerine bakıyorsunuz bir şey yok düzgün nefes alıyor bakın anlık bi olay..
C Chen31 golden-snitch geçen burda konuştuğumuz şekilde acilde göstermediler bize ben yine acildekini becerememistim videodaki adamın dediği gibi yapmıştım tam çıkmıyor öyle.. işte annelik iç güdusuyle yapamadığım şeyi yaptım acilde gösterileni çocuk bi rahatladı size anlatamam ama hala çıkan sümüğe şok içindeyim.. ağzından da uzayan bir şeyler çıktı eşim sümük dedi ama bilmiyorum onu

Ben hiç sagmadım ama sıksıgımda hemen geliyor sütüm demekki 30cc felan çıkıyor 120cc ile doymuş oluyor meme ile beraber açlık durumumuz arttı zaten uyanıksa 2 saate bir doyurmak zorundayım mama+meme ile

İçim şişti valla süt yetişemiyorum ne ara sağayım şaşırdım

Aynı ya. Şimdi yine suya soktum suda iyi küveti doldurdum baya durdu içinde. Ama uyku aynı 10 dk uyuyor hop bir daha meme sündürdü resmen
Kucağıma aldım emziriyor gibi emzik verdim uyudu koyunca uyanmadı bu sefer. Yine huzursuz uyuyor gibi ama o kadar yoruldu ki uyurken mırıldanarak ses çıkartıyor inşallah hemen uyanmaz yatağına götürmem gerekecek korkuyorum uyanacak diye

Annem geldiğinden beri her gün 2 defa banyo yapıyor. Serum fizyolojik sıkmadan burnunun islakligiyla çekiyorum her seferinde sümük cikiyor. Acilde nasıl öğrettiler canım video vs var mı o şekilde yapalım. Çok geçmiş olsun

Ben bennn ama pazartesi dimi yarın misafirim var son pasta böreğimi de yiyeyim

Sanki sonsuza kadar böyle devam edecek gibi geliyor bana psikolojim kayıyor. Valla aynısı. 10 dk uyuyor onda da konuşa konuşa yatağa koyunca gözler kocaman,

Yenidoğan kataraktı var mı diye bir göstermek gerekiyor Allah korusun ama varsa erken tedavi olması görme açısından çok önemli ben gözde çalışıyordum doğumdan önce öyle diyordu yani

Hadi ya o zaman premium care devam riske atmaya gerek yok çok teşekkür ederim
Ben aktif bebek kullanıyorum memnunum premium care kullanmadığım için karşılaştıramam ama ben bir kez de çiş yapsa hemen değiştirdiğim için öyle sızıntı vs problemi yaşamadım hiç

Sanki sonsuza kadar böyle devam edecek gibi geliyor bana psikolojim kayıyor. Valla aynısı. 10 dk uyuyor onda da konuşa konuşa yatağa koyunca gözler kocaman,
Dondurucudan süt cikardik bitirmedi, istemedi devamını. Memeye gelince emiyor memede uyuyor nasıl olsa takviye süt verdik güzel uyur dedik. Odada klima çalıştırmayı unuttuğum için oturma odasında uyuttum sonra odaya cikarttik yine uyandı yine memede hiç emmemis gibi emiyor hala

Benim bebe sadece tek memeyi emiyor bir seferde özellikle akşamları ikinciyi verdiğimde öğürüyor ağzında oynaşıyor ama emmiyor asla doyuyor diye düşünüyorum kilo da aldı gibi pazartesi gidicez sağlık ocağına ama doyuyor mudur acaba sağınca da çok süt çıkmıyor 80 cc felan çıkıyordur max az önce sağdım mesela 60 cc çıktı tek memeden

Çok şükür zamanında fark etmişsiniz ne kadar rahatsız etmiştir onu kuzum ya rahatlamıştır şimdi Nasıl yapılıyor o zor mu şırıngayla felan fışkırttırıyorlar ya öyleyse yapamam kesin

Canım mesajını görünce ben de deniz suyu damlatıp temizledim normalde sadece aspiratörle alıyorum. İçinden kuru şekilde bir sürü sümük geldi rahatladı gerçekten takipte olmak lazım Allah korusun farkedilmez hiç. ama seninki tabi bambaşka olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…