2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar merhaba, ben de mayıs annesiyim, sizi hep uzaktan takipteydim. Şimdi kafama takılan bir şeyi sormak istedim. Sütüm yeterli değil zaten de soldan daha az geliyo sağa göre. Böyle bir şey yaşayan var mı? Çözüm bulan ?

Benimde dedigin gibi sutum az diye doktor mama destegi baslatti.sagimi birakmayin bebek emse bile.her emme sonrasi bebek uyuyunca sagim yapin cunku sut ancak bu sekilde artiyor. Bebek emdikce yoruluyor bu nedenle 15 dk dan fazla bir memede tutmayin.mama verin sonrasinsa sagim yapin.vucut boylece bebegin daha fazla sute ihtiyac duydugunu kavrayip sut uretimini arttiracak.sagip ayirdiginiz sutuse bir sonraki emzirmesen sonra icirin.ardindan mama verin.boylece mamadan sute gecersiniz zamanla moral bozmayin.bircok anne yasiyor bunu.mama da dunyanin sonu degil.yeni bebek mama icerikleri malum cok besleyicieskisi gibi sadece doyurmaya yonelik basit icerikler degiller

Bendede boyle.cok fazla fibrik kistim var sol mememde.ben ondan olabilecegini dusunuyorum.

Bu gastrotusu doktoruna bi sor bence gerçekten bebişlerimiz rahatlıyor, en azından herhalde dik durana kadar biraz böyle devam edicek bu durum, bizimkilerin reflüsü daha bi farklı herhalde

Ben bir şey sormak istiyorum...
Şimdi biz daha adet olmadık ya ilişkiye girdigimizde hamile kalmayız daha dimi? Hani bi kere yumurtlamamiz mi lazım nasılsın oluyo? Birde korunma yöntemi emziren anneler için doğum kontrol olmaz galiba spiral yada prezervatifle mi koruncaz şu kola takılan şeyi ben yaptırmam da elim gidip durur oraya benim mesela C Chen31 sen 6 sene nasıl korundun canım şimdi ben bu zamana kadar çocuğum olsun diye hiç korunmamistim bir sürpriz olmasın sezaryen oldum o yüzden boşa kürtaj vs olmasın vebalini veremem ben vicdan olarakta aklım karışık kızlar anlayın beni nolur yanlış konustuysam

Canim dogum kontrol icebiliyorsun .emzirenlere ozel.doktor bana yazdi..

Saglik ocagindaki ebe bana adet olmadim diye hamile kalmam diye dusunme korun demisti. Ben cocuk isteyene kadar hep kondom ile korundum bundan sonra da muhtemelen o sekilde korunurum

Benim de soldan daha az geliyor çözüm bulamadım zaten ikisinden de çok az geliyor

Saglik ocagindaki ebe bana adet olmadim diye hamile kalmam diye dusunme korun demisti. Ben cocuk isteyene kadar hep kondom ile korundum bundan sonra da muhtemelen o sekilde korunurum
Kondom garip şekilde bana enfeksiyon yapmıştı en başlarda korunmak istemiştim sonra öyle bi durum yaşayınca zaten cocuk istiyoruz diyip korunmadim

Ben İtalya'da yaşıyorum. Burada hemen damla olarak başlattılar D vitaminine ve iki yıl boyunca kullanacakmışız bebiş için. Bence kullanmak gerek.

D vitaminine hemen baslandi.demir verilmedi benim bebekte.diger arkadaslari bilemiyorum.doktoru veren varmi.

Ya bize baslarmadilar,bizim küvoz sürecimiz olsu doğumdan hemen sonra 11 gün küvozde kaldık,tüm ilk asilarimiz orda olduğu için sağlık ocağına ugramadik,1.ayinda gidecez asi için..kuvozden taburcu olurken d vitamini ve demir ile ilgili bilgi verilmedi.Saglik ocağı hemşiresi ile de irtibat halindeyim o da hiç bahsetmedi... Pazartesi gidip görüşeceğim de yine de merak ettim niye bana bilgi verilmedi diye

Kızlar cocuklariniza d vitamini ve demir ilacı veriyor musunuz,veriyorsanız ne zaman başladiniz...Bizim daha ilk ay kontrolümüz olmadı hiçbir şey kullanmıyoruz biz daha
D vitaminine 30 günlükken başladık demir için erken daha 4. Ayda filan başlanıyor sanırım 1 yaş kontrollerinde kan değerlerine de bakılıp eğer demir yeterliyse kesiyor eksiklik varsa devam ediyor kullanmaya

Valla bende illaki birkez regl olmak gerek diye biliyorum ama ayse vera arkadaşının yumurtasının çatlayıp regl olacağı ay hiç regl olamadan hamile kaldığını söyledi. O yüzden korkuyorum

Cesur sen spiral düşünüyor musun. Ben 2. Bebeği düşünüyorum Allah nasip ederse ama tabiki 2-3 yıl sonra. Spiral mi hap mı çok kararsızım
Ay sen hemen bebek mi istiyorsun ilkini tuvalete alıştırmadan ikinciyi yapma. Evde heryerden kakalı bez çıkma potansiyeli var günlük koca poşet bez çöpü atıyoruz kızımın minik bez çöpü kovası yetmiyor koca kova aldım hergün doluyor ve oda bez stoğundan geçilmiyor bezden kurtar bez önemli

2-3 yıl sonra kızzz
32 yaşındayım ben öyle 5-6 yıl bekleyemem

2-3 yıl sonra kızzz
32 yaşındayım ben öyle 5-6 yıl bekleyemem
2 yıl sonra henüz tuvalet eğitimini almamış olur büyük ihtimalle söyleyim sen gebeliği 2buçuk yaşa ayarla kesin olsun bezden kurtuluş doğuma kadar da pekiştirir tuvalete gitmeyi rahat edersin araları 3 yaş oluyo tabi. Ne güzel ısmarlama planladım dimi 6 ay sonra hamileyim diyormuşsun

Canım ben hap kullanıyordum, dr'um emzirme dönemi için kullanılan hapların olduğunu soyledi. Kullandığımız Yasmin vs şu an kullanılmiyormus ama emzirme dönemi için de böyle haplar varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…