2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
merhaba arkadaşlar demir ilacı kullanmaya başladığımızdan beri kabızlık sorunu yaşıyoruz. En son geçen pazar yaptı kakasını. Çok rahatsız oluyo sancılanıyo yavrum. Doktoru fitil önerdi. Daha önce hiç fitil kullanmadım. Bi zararı olur mu bilemiyorum. Daha önce fitil kullananan yada daha basit kolay yöntem önerecek olan var mı

Öncelikle devletin verdiğini kullanmayın eczacıya en güzel olanı sorun. Bazı demir ilaclarinin içeriklerinden dolayı kabızlık daha fazla oluyor. Ben bir çay kaşığı zeytinyagi içiriyordum bir de popoya kulak çubuğuyla zeytinyagi ile dürtüyordum.

Devletin verdiğini kullanmıyorum bestiron marka benimki. Teşekkür ederim zeytinyağını içirmeyi düşündüm ama henüz 4 aylık. Bi sakıncası olur mu tereddüt ettim.

Devletin verdiğini kullanmıyorum bestiron marka benimki. Teşekkür ederim zeytinyağını içirmeyi düşündüm ama henüz 4 aylık. Bi sakıncası olur mu tereddüt ettim.
Ben 3 aylıkken verdim minik minik yaladı yuttu. Sıkıntı olmuyor hakiki olursa hele çok daha iyi. Mamasına da katıyorum arada bir. Su içiriyor musunuz? Su çok içiyor benimki ve maşallah haftada 1 kere yapan bebek şimdi 2 günde bir yapıyor belki suyla ilgisi yoktur ama ben öyle tahmin ettim

Yok henüz suya başlamadım. 4 aylık olsak 8 ağustosta. Doktoru 4 aylık olunca su işini konuşuruz demişti. Benim bebeğim demire başlayana kadar düzenli yapardı. Demirden sonra düzeni bozuldu. Bi yanı yaparken bi yanı bozuyomuşum gibi hissediyorum

Cnm her bebek farklı
Bnım bebegım benımle yatıyor, gce 2 kez emmeye kalkıyor fakat uyanmıyor hiç sabahta bırlıkte kalkıyoruz

Fitil ben kullandım kabızlık sorunumuz vardı. Fitil iyice inceltip zeytinyağı sürerek kullandım . Kakası sertleşmediyse problem etmeyin diyor doktorlar. Az kaka da yapsa kakası yumuşaksa bişey olmaz

Merhaba bebegin kac aylık ne zamandan beri demir ilaci kullanıyorsun. Bide bu ilaç d vitamin demi. Benim bebegim 9 mart doğumlu Dr d vitamin yazmadı bende kendim aldım yarın kullanmaya başliyacaz. Kaç damla veriyorsun. Benim bebegim de 40 çiktiktan sonra kabız oldu 4 aylık olana kadar fitil kullandım. Şimdi yine başladı galiba 5 günde 6 günde 1 haftada kendi yapıyor. Zorlanıyor ilk yaptığı kakasida da sert sonra biraz yapikça yumuşuyor. Eczacı d vitamini o şişe bitene kadar 2 damla versin demiş.

Mamayı zaten çok nadir veriyorsan meme reddi olmaması için bu gibi durumlarda eds ile vermeyi deneyebilirsin, memeyi emerken aynı zamanda mamayı da içmiş oluyor böylelikle meme reddi olmuyor hiç. Ben mamayı nadiren değil öğlen öğününden akşama kadar her öğünde veriyorum, sütüm gündüz çok az bebeğim memede ağlıyor bu yüzden. Sadece gece emzirmelerimde ve bazen sabah ilk emzirmede mama vermeme gerek kalmıyor. 1. Ayından beri eds ile veriyorum sabırla, bazı zorlukları oldu ama şükrediyorum bugünkü halimize çünkü eds ile vermesem biberona alışıp memeyi bırakacak ve sütüm toptan azalıp bitecekti. Şimdi beni emerken süt çok az olup sadece mama içiyor olsa bile hem ben hem bebeğim manevi olarak doyuyoruz.
Ama bir sorunum var uykuya geçmeden önce illa emmek ve emerek uyumak istiyor bu aralar, uyku rutini oluşturmam lazım acilen ama nasıl olacak bakalım.

Cnm her bebek farklı
Bnım bebegım benımle yatıyor, gce 2 kez emmeye kalkıyor fakat uyanmıyor hiç sabahta bırlıkte kalkıyoruz
Biz gece sadece 1 kez kalkıyoruz yetiyor gibi ama böyle çoğu kişide 2-3 kez görünce acaba aç mı bırakıyorum bebeğimi diye düşünmeye başladım. Akşam 8 buçuk 9 gibi emiyor ama o saatte süt çok az kaldığı için eds ile 90 cc de mama veriyorum. Sonra 9 buçuk gibi uyutuyorum. Gece 3-4 arasında bir kez kalkıyoruz, bebeğim hiç uyanmadan emiyor yatırıyorum sonrasında sabah 7-9 arasında kalkıyor. Ama özellikle sabaha karşı çok hareket ediyor uykusunda resmen yatağı dövüyor gibi kolunu veya bacaklarını kaldırıp pat pat indiriyor geri, arada da dönmeye çalışır gibi yapıyor. Hiç rahat uyuyamıyorum bu yüzden ben de. Acaba aç mı kalıyor anlamıyorum ama sabah kalktığında öyle çok da aç kalkmıyor, altını değiştirip yüzünü ellerini silip biraz oynadıktan sonra emziriyorum hiç ağlamıyor o zamana kadar.

Kızlar çoğunuzun bebeği dönmeye başlamıştır, hem sağına hem de soluna dönebiliyor mu bebişleriniz? Benim bebeğim de 3 buçuk aylık olduğundan beri dönüyor ama sadece tek tarafa soluna dönebiliyor. 26 temmuz da 4 ayı doldurduk, doktorumuz 1 haftadır tatilde olduğundan daha kontrole gidemedik pazartesi gittiğimizde sorucam ama birçok doktorun videosundan gördüğüm bebeklerin yaptıkları hareketleri simetrik yapabiliyor olması önemli demişler. İnşallah bir sorunumuz yoktur

Fitil ben kullandım kabızlık sorunumuz vardı. Fitil iyice inceltip zeytinyağı sürerek kullandım . Kakası sertleşmediyse problem etmeyin diyor doktorlar. Az kaka da yapsa kakası yumuşaksa bişey olmaz
Teşekkür ederim iyi ki sormuşum yoksa koca fitili sokardım canı yanardı. İyi ki bu gruplar var

Benim bebeğim 8 nisan doğumlu d vitamini ayrı demir ilacı ayrı kullanıyorum. Demire 3 aylıktan sonra başladı doktorumuz. Ondan beridir de kabızlık sorunu var. D vitaminini ise doğduğundan beri 4 damla olarak kullanıyorum. Doktorunuz varsa doktorunuza danışın tabi öncelikle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…