2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Herkes biberon tutuyor yazmıs 12 mart doğumluyuz. Dönüyor her yöne biberon tutmuyor ağzıyla köpurcuk yapmıyor. Herkesın yapıyor sanıtım
Herkesinki bir değil ki canım bak seninki dönüyormuş benimki daha tam dönmüyor diğerlerini yapıyor.Her hafta farklı bir şeyler kapıyolar.

Evet genelde gece uyumadan mama veriyorum o baya bi tutuyor. Biberonun akış hızı da az oldugu için meme reddi yaşamıyorum. Dr browns kullanıyorum ve çok memnunum. Yalnız üç gün önce hastalandım 8 saate yakın emziremedim hastanede serum yedim röntgen falan da çektirdim mecburen sütü sağıp döktüm. Gün boyunca su bile canım istemedi ve sütüm azaldı. Meme reddi gibi bişey yaşadık ancak bu ret değildi bence. Basbaya sütüm gelmedi ve bebek krize girdi mecburen gün içinde bi kaç kez mama yapmaya başladım. Sütümü tekrar artırmam lazım 🥹
Sonuç olarak sütünüz olduğu sürece bebek memeyi daha çok seviyor genelde. Sütün tadı zaten daha güzel. Yeterki olsun içmez mi yavrular 🫠

bizim de avent ve başlığı büyütmedim hızlı akmasın diye asdfg.
di mi ya sütümün tadına baktım nihayet ve çok güzelmiş.

valla öyle korkutuyor ki herkes meme reddi olur diye kendimi de parçaladım sütüm az, yetmiyor, çocuk doymuyor, sütüm bitiyor diye.
bir de çok direndim mama vermemek için ve sürekli sağma halindeyim ya gece yetmezse diye. şu meme reddi baskısı beni mahvediyor, emmeyi bırakacak korkusu ile okdr stresteyim ki.

eskiden ne saçma mama versenize aman meme reddi neymiş emmezse emmesin biberondan içsin diye atıp tutan ben kendimi gereksiz çok hırpalıyorum.

bira mayası tableti sipariş verdim bir emzirme danışmanının kendi markası bakalım gelsin bir bakacağım ne olacak işe yararsa haber veririm :)

bizim de avent ve başlığı büyütmedim hızlı akmasın diye asdfg.
di mi ya sütümün tadına baktım nihayet ve çok güzelmiş.

valla öyle korkutuyor ki herkes meme reddi olur diye kendimi de parçaladım sütüm az, yetmiyor, çocuk doymuyor, sütüm bitiyor diye.
bir de çok direndim mama vermemek için ve sürekli sağma halindeyim ya gece yetmezse diye. şu meme reddi baskısı beni mahvediyor, emmeyi bırakacak korkusu ile okdr stresteyim ki.

eskiden ne saçma mama versenize aman meme reddi neymiş emmezse emmesin biberondan içsin diye atıp tutan ben kendimi gereksiz çok hırpalıyorum.

bira mayası tableti sipariş verdim bir emzirme danışmanının kendi markası bakalım gelsin bir bakacağım ne olacak işe yararsa haber veririm :)
Aynen ben de başlığı büyütmüyorum bilerek. Yigenim 3 yaşına kadar aynı başlıkla mama içmişti 😂 o meme de emmemişti ama sütü yoktu annesinin.
Bende de solgarın b12 si var bira mayasıymış o da. Kullanmayı unutuyorum ya da ihtiyaç duydukça içiyorum aslında yine başlasam iyi olacak.
Mama versen de bişey olmaz bu kadar stres yapma. İlk çocuguma zorla mama versem de alışmadı. 2 yıl emdi ve zor ayırdım 😂 tadına baktım baya tatlıydı ondan bırakmıyormıs sıpa 😂 bir de ek gıdaya geçmek üzereler o zaman mama yerine meme +ek gıda olacak nasılsa. Ek gıda alan çocugun da memeyi bıraktıgını pek duymadım. Meme sigara gibi bağımlılık yapıyor bebeklere 😂😂

Aynen ben de başlığı büyütmüyorum bilerek. Yigenim 3 yaşına kadar aynı başlıkla mama içmişti 😂 o meme de emmemişti ama sütü yoktu annesinin.
Bende de solgarın b12 si var bira mayasıymış o da. Kullanmayı unutuyorum ya da ihtiyaç duydukça içiyorum aslında yine başlasam iyi olacak.
Mama versen de bişey olmaz bu kadar stres yapma. İlk çocuguma zorla mama versem de alışmadı. 2 yıl emdi ve zor ayırdım 😂 tadına baktım baya tatlıydı ondan bırakmıyormıs sıpa 😂 bir de ek gıdaya geçmek üzereler o zaman mama yerine meme +ek gıda olacak nasılsa. Ek gıda alan çocugun da memeyi bıraktıgını pek duymadım. Meme sigara gibi bağımlılık yapıyor bebeklere 😂😂

ya evet genelde ek gıda da bebek memeye sarılır derler ama çok yakın bir arkadaşımın bebeği ek gıda ile birlikte hem memeyi hem sütü bıraktı komple istemedi. değişik değişik hepsi. bakalım hayırlısı 😅
evet ya süt buarada baya şekerli bişimiş 😂

Anneler merhaba 4. Ayda sağlık ocağının verdiği demir damlasını kullanmak istemiyorum doktorunuz sizlere hangisini önerdi. Kendi doktorum izinli olduğu için irtibata geçemedim 🫠

uykusu geliyor, ağlıyor ve hemen uykuya geçiyorsa kesinlikle bekletmeyin yatırın.
eğer uykusu geldiğinde uyumazsa vücut adrenalin salgılıyor bu sefer hiç uykuya geçemez tamamen bozulur düzen.

evet biz de uyanıyoruz malesef gece ve 1.5-2 saat uyanık. odada bekliyorum aynı şekilde. bazen ben uyuyakalıyorum onun karnı toksa o da kendi kendine uyuyor sonrasında.

yani geçecek ama başka bir şey başlayacak, çocuk yetiştirmek böyle bir şeymiş
Ben de uyutuyorum ama uyuduktan sonra da bazen sürekli gözü kapalı ağlıyor ya da kucakta uyumak istiyor. Nedenngecr uyanıyorlar acaba ya

Ben derin uyusun diye mama veriyorum uykusu açılınca, sonra kendi kendine mecburen uyuyor çünkü tek derdi mama oluyor genelde geceleri. Allah yardımcınız olsun atak döneminde ise bir şekilde eski düzene döner diye düşünüyorum. Gündüz en son ki uyku saati biraz daha geç yaparsanız belki akşam da daha geç yatar
Ben bu zamana kadar hiç mama vermedim ama 9 ında 5 aylık olacak başlasam sorun olur mu bünye ters etki eder mi acaba ya

Anneler merhaba 4. Ayda sağlık ocağının verdiği demir damlasını kullanmak istemiyorum doktorunuz sizlere hangisini önerdi. Kendi doktorum izinli olduğu için irtibata
Ben bestiron kullanıyorum . Bi yan etki yapmadı . Temiz içerikliymiş.
Ben bu zamana kadar hiç mama vermedim ama 9 ında 5 aylık olacak başlasam sorun olur mu bünye ters etki eder mi acaba ya
Kilo alımı nasıl ?niye mama vermek istediniz

Uykuda vercekseniz bence sorun olmaz. Ama tabi yanılıyor olabilirim. Çok erken yatan bebekler sık sık uyanıyorsa ve gece boyu emzirdiğimiz için bir süre sonra süt de azalıyor. Bebek de mızmızlanıyor uykusunda. Mama verdiğimde kesintisiz 5 saat uyuyabilen kızım mama vermezsem 2-3 saatte bir emmeye uyanıyor ve emzik de versem kabul etmiyor. İlk çocugumda saat başı emzirmekten gece uykusu nedir bilmezdim. Mamayı o yüzden mecbur verdim. Ek gıdaya geçince de az az yiyecekler yine lazım olacak diye düşünüyorum. Süt içirip yatırmak daha zararlı. Sindiremiyor midemiz sütü. Daha bir sürü zararı var inek sütünün. Yalnız diş konusunu atlamayalım. Gece diş ağrıları da uyandırıyor ve ağrı kesici niyetine anneyi emmek istiyor olabilir bu bebişler ☺️

Anneler merhaba 4. Ayda sağlık ocağının verdiği demir damlasını kullanmak istemiyorum doktorunuz sizlere hangisini önerdi. Kendi doktorum izinli olduğu için irtibata geçemedim 🫠
ya ben vereyim dedim böyle rezillik yok heryer batıyor nasıl birşeymiş o ben de kullanmayacağım

Microfer yazdı doktor
Kaç damla veriyorsunuz kilo başına 1 damla mi veriliyor acaba ?
Ben bestiron kullanıyorum . Bi yan etki yapmadı . Temiz içerikliymiş.

Kilo alımı nasıl ?niye mama vermek istediniz
Teşekkürler kaç damla veriyorsunuz
ya ben vereyim dedim böyle rezillik yok heryer batıyor nasıl birşeymiş o ben de kullanmayacağım
Evet çok batırıyor her yeri ayrıca cocuk gazını bile çıkartırken zorlanmaya başladı ben de vermiyorum.

Sağlık ocağının verdiği bebeklerin ağzını boyuyormuş canım.kabızlık da yapıyormuş bazı bebeklere. İçeriği de temiz değilmiş. Bestiron ya da microfer gibi bi marka al

Sağlık ocağının verdiği bebeklerin ağzını boyuyormuş canım.kabızlık da yapıyormuş bazı bebeklere. İçeriği de temiz değilmiş. Bestiron ya da microfer gibi bi marka al
çok sağol canım🙏❤️ bir de araştırdığım kadarıyla mama içen bebeklere gerek yok deniyor 8. ay da tahlil yaptırıp başlayacağım

X