2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
mommy's bliss gripe water doktorunuza sorabilirsiniz bize cok iyi geliyor🙏🏻 hatta bizde gece gaz problemi oluyodu night olanini kullaniyoruz duzenli cok rahat ve uzun uyuyor tabii yuz ustu yatiyor onunda etkisi oluyodur ama damla da cok ise yaradi. uykudan onceki emmesinde 2.5 ml olarak veriyorum ben normalde 5 ml bu aylara ama 2.5 yeterli geliyor hep gazini kendi cikariyor
Teşekkür ederim ama sanırım bunu eşimde duymuş biyerden doktorumuza sormuştuk bu damlayı kullanması için şuan erken demişti

mommy's bliss gripe water doktorunuza sorabilirsiniz bize cok iyi geliyor🙏🏻 hatta bizde gece gaz problemi oluyodu night olanini kullaniyoruz duzenli cok rahat ve uzun uyuyor tabii yuz ustu yatiyor onunda etkisi oluyodur ama damla da cok ise yaradi. uykudan onceki emmesinde 2.5 ml olarak veriyorum ben normalde 5 ml bu aylara ama 2.5 yeterli geliyor hep gazini kendi cikariyor
Bu markayı araştırdım Trendyol‘da satıcılar sahte satıyormuş özellikle Amerika’dan getiren biri varsa ona getirttirin yazmışlar ya da bazı eczanelerde orijinal satılıyormuş yoksa etkisini göremezsiniz hatta zarar bile verebilir diyorlar siz nereden aldınız?

yok kuzucum kendi tutmuyor tutamıyor biberonunu ona ithafen yazdım yoksa biberonla içiyor :)
Aa ben yanlış anlamışım canım. Biberonun ince tutma sapları olsa tutabilir belki . Alıştırma bardağı veriyorum ben eline bazen kenarlarında kulplar var ince onu tutuyor ağzına götürüyor ama bilinçli değil ağzına bardağın neresi gelirse orasını yalıyor😂

Kameralı telsiz kullanıp her yönüyle memnun olan var mı?

ben bu ürünü doğduğundan beri kullanıyorum. inanılmaz bir gece görüşü var. ses geliyor, ses istersen gönderebiliyorsun.
hareket sensörü de varmış ama ben kullanmadım henüz.
WiFi bağlantısı gerekiyor, 1den fazla cihazdan kullanılabiliyor. ben şifre de koydum İnternete bağlı olduğu için.
by fiyata bu performans için çok ama çok memnunum. eğer evde WiFi varsa

Selam kızlar bebeğim 4 aydır hep 9-10 civarı uyur gece üç dört kez emmeye kalkar sabah da 8 gibi falan tamamen uyanırdı. Bi kaç gündür saat 8 de uyumak için ağlıyor yastığa koyduğum gibi de uyuyor maşallah ama sorun şu ki gece 4 te uyanıp tüm enerjisiyle bir iki saat uyumuyor geri. Ben de karanlıkta öylece oturduğum için uykum geliyor daha da kötü oluyorum. Hani içeri gideyim tv falan açayım desem bu sefer hep o saatte uyanmaya alışır gece gündüzü karıştırır diye gitmiyorum yatak odasında kalıyorum. Bugün doktor dişleri çıkmaya başlıyor dedi biraz huysuz bu ara. Sizce gece saat kaçta uyutayım ağlasa da uyutmayayım mı yoksa saat 8 de uyuması iyi mi ? Gece uyandığında siz ne yapıyorsunuz öylece bekliyor musunuz yoksa içeri mi gidiyorsunuz bebekle ? Bu günler geçecek mi 🥹

ben bu ürünü doğduğundan beri kullanıyorum. inanılmaz bir gece görüşü var. ses geliyor, ses istersen gönderebiliyorsun.
hareket sensörü de varmış ama ben kullanmadım henüz.
WiFi bağlantısı gerekiyor, 1den fazla cihazdan kullanılabiliyor. ben şifre de koydum İnternete bağlı olduğu için.
by fiyata bu performans için çok ama çok memnunum. eğer evde WiFi varsa
Ben bunu araştırdım emin olamadım telefondan kontrol etmek yerine kendi monitörü olandan mı alsam diye kararsız kaldım. Aslında çok pratik bi kamera. Ancak Wifi zorunlulugu kötü çünkü bebeği sürekli radyasyona maruz bırakma olayı oluyor. Wifi evimizde var ama geceleri kapatıyoruz ve gün içinde her zaman açmıyoruz. Bunu alırsam mecburen açacağım. Ama bişey bulamazsam sanırım ilk alacağım ürün de bu. Teşekkür ederim cevap verdiğin için 💕

Selam kızlar bebeğim 4 aydır hep 9-10 civarı uyur gece üç dört kez emmeye kalkar sabah da 8 gibi falan tamamen uyanırdı. Bi kaç gündür saat 8 de uyumak için ağlıyor yastığa koyduğum gibi de uyuyor maşallah ama sorun şu ki gece 4 te uyanıp tüm enerjisiyle bir iki saat uyumuyor geri. Ben de karanlıkta öylece oturduğum için uykum geliyor daha da kötü oluyorum. Hani içeri gideyim tv falan açayım desem bu sefer hep o saatte uyanmaya alışır gece gündüzü karıştırır diye gitmiyorum yatak odasında kalıyorum. Bugün doktor dişleri çıkmaya başlıyor dedi biraz huysuz bu ara. Sizce gece saat kaçta uyutayım ağlasa da uyutmayayım mı yoksa saat 8 de uyuması iyi mi ? Gece uyandığında siz ne yapıyorsunuz öylece bekliyor musunuz yoksa içeri mi gidiyorsunuz bebekle ? Bu günler geçecek mi 🥹

uykusu geliyor, ağlıyor ve hemen uykuya geçiyorsa kesinlikle bekletmeyin yatırın.
eğer uykusu geldiğinde uyumazsa vücut adrenalin salgılıyor bu sefer hiç uykuya geçemez tamamen bozulur düzen.

evet biz de uyanıyoruz malesef gece ve 1.5-2 saat uyanık. odada bekliyorum aynı şekilde. bazen ben uyuyakalıyorum onun karnı toksa o da kendi kendine uyuyor sonrasında.

yani geçecek ama başka bir şey başlayacak, çocuk yetiştirmek böyle bir şeymiş

Bu markayı araştırdım Trendyol‘da satıcılar sahte satıyormuş özellikle Amerika’dan getiren biri varsa ona getirttirin yazmışlar ya da bazı eczanelerde orijinal satılıyormuş yoksa etkisini göremezsiniz hatta zarar bile verebilir diyorlar siz nereden aldınız?
ben amerikada yasiyorum eger orjinalini bulabilirseniz gercekten etkisini cok gordugum bi damla ki ben yediklerime dikkat etmiyorum🙏🏻 ama dediginiz gibi trendyoldan guvenilmez bence de eczanelerden bulursaniz sahte olma ihtimali daha dusuktur

Ben derin uyusun diye mama veriyorum uykusu açılınca, sonra kendi kendine mecburen uyuyor çünkü tek derdi mama oluyor genelde geceleri. Allah yardımcınız olsun atak döneminde ise bir şekilde eski düzene döner diye düşünüyorum. Gündüz en son ki uyku saati biraz daha geç yaparsanız belki akşam da daha geç yatar

Ben bunu araştırdım emin olamadım telefondan kontrol etmek yerine kendi monitörü olandan mı alsam diye kararsız kaldım. Aslında çok pratik bi kamera. Ancak Wifi zorunlulugu kötü çünkü bebeği sürekli radyasyona maruz bırakma olayı oluyor. Wifi evimizde var ama geceleri kapatıyoruz ve gün içinde her zaman açmıyoruz. Bunu alırsam mecburen açacağım. Ama bişey bulamazsam sanırım ilk alacağım ürün de bu. Teşekkür ederim cevap verdiğin için 💕

evet radyasyon konusunda haklısın, biz tepeye taktık, zaten aslında ses duymak yeterli oluyor eskiden sadece ses telsizleri kullanılıyordu hatta, gece de yanındayım zaten. ama WiFi aktif kullanmıyorsanız sizin için çok kullanışlı değil tabi. ne demek rica ederim ❤️

Ben derin uyusun diye mama veriyorum uykusu açılınca, sonra kendi kendine mecburen uyuyor çünkü tek derdi mama oluyor genelde geceleri. Allah yardımcınız olsun atak döneminde ise bir şekilde eski düzene döner diye düşünüyorum. Gündüz en son ki uyku saati biraz daha geç yaparsanız belki akşam da daha geç yatar

canım sen mama+meme mi yapıyorsun?
gündüz iyiyiz ama geceye sütüm yetmiyor galiba, mama vermeden uyumuyor. çok korkuyorum meme reddi olur diye.
alıştırma bardağı ile veriyorum ama bizim ki ondan daha hızlı çekip içiyor biberona nazaran iyice kafam çorba oldu

Günaydın ☀️ Su ve ek gıdaya başlayanız var mı? Benim bebeğim 2 Mart doğumlu.
Merhaba. 9 mart doğumlu. 4.5 aylikken başladım Tadimlara suyu zaten duzenli veriyordum. Mama verdigim için. 3 gun kuraliyla gidiyorum. Şimdiye kadar elma şeftali yoğurt muz bebe bisküvisi kayısı bizde baya gaz yapti bi daha vermedim. Sütlü pirinç unu vermeye başladım.

Kızlar bebişlerinizin dişleri ne durumda ben biraz önce gözüme beyazlık çarptı elimle bakabildiğim kadar baktım önden 2 tane bembeyaz olmuş diş eti gördüm henüz patlamış ama eli kulağında gibi
Bizimkide oyle kac aylik bebek. Bide sadece bi tanesi çıkacak demi yoksa ikisi birdenmi

evet radyasyon konusunda haklısın, biz tepeye taktık, zaten aslında ses duymak yeterli oluyor eskiden sadece ses telsizleri kullanılıyordu hatta, gece de yanındayım zaten. ama WiFi aktif kullanmıyorsanız sizin için çok kullanışlı değil tabi. ne demek rica
gündüz iyiyiz ama geceye sütüm yetmiyor galiba, mama vermeden uyumuyor. çok korkuyorum meme reddi olur diye.
alıştırma bardağı ile veriyorum ama bizim ki ondan daha hızlı çekip içiyor biberona nazaran iyice kafam çorba oldu

Evet genelde gece uyumadan mama veriyorum o baya bi tutuyor. Biberonun akış hızı da az oldugu için meme reddi yaşamıyorum. Dr browns kullanıyorum ve çok memnunum. Yalnız üç gün önce hastalandım 8 saate yakın emziremedim hastanede serum yedim röntgen falan da çektirdim mecburen sütü sağıp döktüm. Gün boyunca su bile canım istemedi ve sütüm azaldı. Meme reddi gibi bişey yaşadık ancak bu ret değildi bence. Basbaya sütüm gelmedi ve bebek krize girdi mecburen gün içinde bi kaç kez mama yapmaya başladım. Sütümü tekrar artırmam lazım 🥹
Sonuç olarak sütünüz olduğu sürece bebek memeyi daha çok seviyor genelde. Sütün tadı zaten daha güzel. Yeterki olsun içmez mi yavrular 🫠

Bizimkide oyle kac aylik bebek. Bide sadece bi tanesi çıkacak demi yoksa ikisi birdenmi
İkisi birden geliyor gibi baya belirgin sert olmuş bi patlaması kaldı yakın heralde 3 gündür huyu suyu değişti kendi kendine uyuyan bebek gitti yatağa girince çığlık kıyamet oluyo dişine yoruyorum ama içimden geçti yani.

X