2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Teşekkür ederim iyi ki sormuşum yoksa koca fitili sokardım canı yanardı. İyi ki bu gruplar var 🙏
Ay canım hayır . O aynı fitilse çok büyük . Gliserinli bi fitil. İncecik yaptım ben kulak çubuğu kadar incelttim . 3-4 defa kullandım. Çok sık kullanma ama bebeğin çok zorlanmadıkça da kullanma.

Ay canım hayır . O aynı fitilse çok büyük . Gliserinli bi fitil. İncecik yaptım ben kulak çubuğu kadar incelttim . 3-4 defa kullandım. Çok sık kullanma ama bebeğin çok zorlanmadıkça da kullanma.
Yok henüz kullanmadım yarına kadar yapmazsa kullanıcam dediğin gibi incelticem. Sonra ne kadar zaman sonra yapar rahatlar yavrum. Gerekmedikçe kullanmak istemiyorum zaten. Yarın 7 gün olcak yapamayalı 🙁

Ne yediriyorsun ilk başta ne vermeliyiz hiçbir şey aklıma gelmiyor yoğurt dışında
Herseyi ver kisitlama yogrt corbasi yap hafif daha sulu tarhana tatli olandan bebe biskuvisi irmikli mamalar muz seftali yogut karisimi hepsinden ver bol meyve ver secme yemek sonra sen zorlanirsin blendirrda tavsiye etmiyorum catalin arkasi iyidir alismasi lazim yoksa hep bogazinda kaliyor mamalar yiyecekler ( tavsiyemdir 3. Cocugum)

Ne yediriyorsun ilk başta ne vermeliyiz hiçbir şey aklıma gelmiyor yoğurt dışında
Ben şeftali elma muz (karpuz ishal yaptı bizde) kayısı da gaz yaptı. Hazır elma püresi yoğurt şimdi de sebzelere basliycam. Video da elmayla havuç suda kaynatti pirinç unu katıp blendrden geçirdi. Elmayla muz o şekilde de yapmak istiyorum. Bal kabağı suda haşlayıp vericem. Ya yoğurt u 1 kerecik verdim. Eksi oldu sevmedi. Yoğurdu inek sütünden yapicaz demi. Yoksa anne sütü ve ya formül sütünden mi.

Yok henüz kullanmadım yarına kadar yapmazsa kullanıcam dediğin gibi incelticem. Sonra ne kadar zaman sonra yapar rahatlar yavrum. Gerekmedikçe kullanmak istemiyorum zaten. Yarın 7 gün olcak yapamayalı 🙁
Ben fitili koyduğumda 3-4 dk içinde yapıyordu. Fitili atmaya çalışırken ıkınıyor o sırada kaka da yapıyordu.

İZmirde yanlış bilmiyorsam bazen deniz soğuk oluyormuş. Ilık ve rüzgarsız anında üstten şemsiyeli bişey ile sokabilirsiniz denize. Ya da kucağınızdayken güneşi arkasına alacak şekilde vücudu da sudakalacak şekilde durabilir. Denizden çıkmadan biri havluyla beklesin Bebekler bi de güneşten rahatsız olabiliyorlar şapka takabilirsiniz. Çok da titizlenmeyin. Biz ikinciyi saldık bakalım biraz rahat büyüsün😅
Aynen doğrudur İzmirde soğuk olabiliyor bazı yerleri. Biz marmarise geçmeyi planlıyoruz da daha ılık hem. Vala ikinci kafasına geçmek istiyorum bnde bian önce yoksa biraz fazla düşünüyorum elimde değil 🙄

Cnm bu sene uzun bi tatıile gtmedik ama 3 ay köydeyim ben yazın. Günü birlik deniz ve havuza gdıyoruz henüz sokmadım daha, bnce bu kadar kasma rahat ol, ne kdr rahat olursan bnce o kdar guzel geçer
Ay umarım öyle olur canım haklısın benim rahat hissetmem bile ona yansıyacak belki de. Başta aileme gelince de düzeni değişti çok scak vs diye çok sıkıntı yaptım bnde yoruldum o da

kuzucum sabah 8 de odadan çıktım gece 12 de odaya girdim ben 🤣 odada ne işim var mis gibi şezlonga yatırdım uyuttum anakucağında oynadı gece canlı müzik kulağını yormasın diye kulaklık taktık uzakta tuttuk havuz kenarında biz çok rahat ettik hiç sorun olmaz merak etme sen zaten temiz hava yoruluyor baygın uyuyor geceleri :)
Yaaa tatil boyunca seninle iletişimde kalabilir miyiz acaba 😂 yoksa ben gidip kendime eziywr edip gelecek gibiydim biraz szlerin yorumları rahatlattı gerçekten. Zaten kolay Bi hamilelik geçirmedim öncesi tüp bebek süreci derken çok ihtiyacım var aslında umarım rahat geçirebilirim. Buarada nerede tatil yapmıştınız?

Aynen doğrudur İzmirde soğuk olabiliyor bazı yerleri. Biz marmarise geçmeyi planlıyoruz da daha ılık hem. Vala ikinci kafasına geçmek istiyorum bnde bian önce yoksa biraz fazla düşünüyorum elimde değil 🙄
İlkin verdiği tecrübe olmadıkça rahat olmaz kafan. Bi de tabi yapı meselesi. Benim gibi detaycıysan takıntılı isen herşeyi zorlaştırırsın hayatında 🫣😅

Ben şeftali elma muz (karpuz ishal yaptı bizde) kayısı da gaz yaptı. Hazır elma püresi yoğurt şimdi de sebzelere basliycam. Video da elmayla havuç suda kaynatti pirinç unu katıp blendrden geçirdi. Elmayla muz o şekilde de yapmak istiyorum. Bal kabağı suda haşlayıp vericem. Ya yoğurt u 1 kerecik verdim. Eksi oldu sevmedi. Yoğurdu inek sütünden yapicaz demi. Yoksa anne sütü ve ya formül sütünden mi.
İnek sütü, bulursan keçi sütü candır. Sen tatlılardan başlamışsın o yüzden yoğurdu benimsememiş olabilir 🤔 bişeylerin tadını karıştırmadan vermek daha iyiymiş bu arada. Sevmez diye düşünmeyelim. Damağı alışmalı. Başta sevmez başka bi an tekrar dene sevebilir. Bebek her an büyüdüğü için fikri değişebilir 😍

Herseyi ver kisitlama yogrt corbasi yap hafif daha sulu tarhana tatli olandan bebe biskuvisi irmikli mamalar muz seftali yogut karisimi hepsinden ver bol meyve ver secme yemek sonra sen zorlanirsin blendirrda tavsiye etmiyorum catalin arkasi iyidir alismasi lazim yoksa hep bogazinda kaliyor mamalar yiyecekler ( tavsiyemdir 3. Cocugum)
Dediklerine aynen katılıyorum sadece meyve verirsem yemeklere alışması zor oluyor mu ondan emin değilim? Benim 2. Çocuğum. İlkinde kahvaltı olayını beceremedim ve oğlum hala ne peynir ne zeytin ne domates ne salatalık hiç birini ağzına sürmüyor. Pankek yapmaz olaydım yediği ne varsa bıraktı 9 yaşına geldi yediği kahvaltı; haftada bir yumurta, pankek nerdeyse her gün (aç kalıyor okul zamanı yapmazsam), patates kızartması (nadiren yaparım), kaşarlı tost(ağzına kaşar fazla gelsin tükürür) 🥹 asla aşamıyorum kahvaltı olayını. Reçel tahin pekmez simit vs de yemez. Ne zaman geçecek bu sıkıntı bilmiyorum. Kardeşi de ona bakıp yemeyen bi çocuk olsun istemiyorum

Dediklerine aynen katılıyorum sadece meyve verirsem yemeklere alışması zor oluyor mu ondan emin değilim? Benim 2. Çocuğum. İlkinde kahvaltı olayını beceremedim ve oğlum hala ne peynir ne zeytin ne domates ne salatalık hiç birini ağzına sürmüyor. Pankek yapmaz olaydım yediği ne varsa bıraktı 9 yaşına geldi yediği kahvaltı; haftada bir yumurta, pankek nerdeyse her gün (aç kalıyor okul zamanı yapmazsam), patates kızartması (nadiren yaparım), kaşarlı tost(ağzına kaşar fazla gelsin tükürür) 🥹 asla aşamıyorum kahvaltı olayını. Reçel tahin pekmez simit vs de yemez. Ne zaman geçecek bu sıkıntı bilmiyorum. Kardeşi de ona bakıp yemeyen bi çocuk olsun istemiyorum
Ver her yemegi tattir genis tut kahvaltida her yedigimizden catalla iyice ezip verebilirsin eskiden oylemiymis ben vermeyi dsunuyorum

Kızlar bebeğim uykudayken sürekli hareket ediyor. 1 hafta sonra 5 aylık olacak . Bi sağa bi sola, sırt üstü. Yüz üstü. Yatağını gezip duruyor kenarlarına kafasını sürtüyor . En sonunda da uyanıyor sinirleniyor, ağlıyor. Rahat uyuyamıyor yani. Normal bişey mi bu dönemde bu?

Yaaa tatil boyunca seninle iletişimde kalabilir miyiz acaba 😂 yoksa ben gidip kendime eziywr edip gelecek gibiydim biraz szlerin yorumları rahatlattı gerçekten. Zaten kolay Bi hamilelik geçirmedim öncesi tüp bebek süreci derken çok ihtiyacım var aslında umarım rahat geçirebilirim. Buarada nerede tatil yapmıştınız?
canım tabikiii herşeyi sor biz bir kaç kere gittik tecrübelendim :)) gayet keyifli geçiyor gidin eğlenin tadını çıkarın ❤️❤️❤️

Kızlaaar çok ozledim burayı 😍😍🥹 nasılsınız görüşmeyeli bebikler nasıl ek gıdaya gectiniz mi yavaştan 🤩 ooof buraya her girdiğimde hamişlik günlerim geliyo aklıma nst odası geliyor ozellikle🥲 ne cabuk gecti zamaaaan şaka gibiiiiii😱 Bizden bahsedeyim Eymenişkom buyudu 5.5 aylık olacaka bir kaç gune gecen hafta doktora gittik gelisimi iyi bu ay tadım yaptır 6.ayda öğünlere başlarız dedi doktor bizde 1 haftadir patates havuc kabak deniyoruz bugun 3unu karistirip verdim 🤤 oyle geciyor zaman cok sukur 😍 Buddyx (ismini unuttum😢) haber alan var mı ? tweeetyyy tweeetyyy Kuzuuumm sen nasılsın sende aklımdasın dualarımdasın arada girip bakıyorum ozel olarak sanada ama yazamadım bir türlü simdi vaktim varken toplu yazayim dedim 💕💕💕

Kızlaaar çok ozledim burayı 😍😍🥹 nasılsınız görüşmeyeli bebikler nasıl ek gıdaya gectiniz mi yavaştan 🤩 ooof buraya her girdiğimde hamişlik günlerim geliyo aklıma nst odası geliyor ozellikle🥲 ne cabuk gecti zamaaaan şaka gibiiiiii😱 Bizden bahsedeyim Eymenişkom buyudu 5.5 aylık olacaka bir kaç gune gecen hafta doktora gittik gelisimi iyi bu ay tadım yaptır 6.ayda öğünlere başlarız dedi doktor bizde 1 haftadir patates havuc kabak deniyoruz bugun 3unu karistirip verdim 🤤 oyle geciyor zaman cok sukur 😍 Buddyx (ismini unuttum😢) haber alan var mı ? tweeetyyy tweeetyyy Kuzuuumm sen nasılsın sende aklımdasın dualarımdasın arada girip bakıyorum ozel olarak sanada ama yazamadım bir türlü simdi vaktim varken toplu yazayim dedim 💕💕💕
Allah razı olsun kuzum. Hepiniz benim de aklımdasınız ❤️❤️ ben maalesef hala hastalıklarla uğraşıyorum. Şimdi safra kesemde taş çıktı. Ameliyatla alınacak. Ama ameliyatı biraz erteledim çünkü tayin isteyeceğiz. O belli olsun gideceğim yerde olurum inşallah 🙏 gebeliği sonra düşünden daha iyi olur dedi doktor. Çünkü bu da ast alt değerimi bozuyor 🥹 onun haricinde yumurtalıkta kist var aylardır, karaciğerimde de 2.derece yağlanma olmuş şu bi kaç ayda. Çünkü depresyonla beraber kendimi mutfağa verdim 🙈 ama geçecek herşey 🙏 dua edin bana. Yeniden hamileyim yazayım buraya 🙏 sağlıkla doğurdum kucağımda diyebileyim 🙏❤️ be minnoşlarınıxı benim için öpün, koklayın ❤️❤️

Bu hafta atak haftasımı ne ya kız 4 gündür maaf etti beni.Sürekli ağlama hali uykuya geçememe full huzursuzluk heleki akşamları çarpı 5 katı uğultu sesi.Ne yapsam memnuniyetsiz.Ağrısı vardır belki diye carpol verdim dün o bile işe yaramadı ne uyuyo ne uyutuyo ne yemek ne temizlik baş ağrısından ölcem sesi uyurken bile kulağıma geliyo.Dişlerine yoruyorum ama bu kadar zormu geçicek ne zaman geçicek çok yoruldum hiç böyle bi bebek değildi.

Merhaba normalde nisan grubunda aktifim fakat burada ek gıdaya geçenler daha fazla çünkü bebişleriniz büyümüş maşallah🧿 ek gıde sürecinden ilk olarak nasıl başlandığı konusundan bilgi verirseniz çok sevinrim. Hiç bilgim yok en azından sizlerden tecrübe edineyim. O süreç geldiğinde elim ayağıma dolaşmasın

Gercekten cnm çok çabuk geçti zaman🥰 bzde 5 aylık olduk çok şukur iyi gdıyor. Bn daha sebze denemedim cnm, bikaç bişey emcüklettiriyorum ama. Buddyx inde sana selamı var cnm🥰

Biz gece sadece 1 kez kalkıyoruz yetiyor gibi ama böyle çoğu kişide 2-3 kez görünce acaba aç mı bırakıyorum bebeğimi diye düşünmeye başladım. Akşam 8 buçuk 9 gibi emiyor ama o saatte süt çok az kaldığı için eds ile 90 cc de mama veriyorum. Sonra 9 buçuk gibi uyutuyorum. Gece 3-4 arasında bir kez kalkıyoruz, bebeğim hiç uyanmadan emiyor yatırıyorum sonrasında sabah 7-9 arasında kalkıyor. Ama özellikle sabaha karşı çok hareket ediyor uykusunda resmen yatağı dövüyor gibi kolunu veya bacaklarını kaldırıp pat pat indiriyor geri, arada da dönmeye çalışır gibi yapıyor. Hiç rahat uyuyamıyorum bu yüzden ben de. Acaba aç mı kalıyor anlamıyorum 🤷‍♀️ama sabah kalktığında öyle çok da aç kalkmıyor, altını değiştirip yüzünü ellerini silip biraz oynadıktan sonra emziriyorum hiç ağlamıyor o zamana kadar.
Güzelmiş cnm masallh, acaba o pat pat elini ayağını vurması bazen bnım kızımda yapıyor, gazdan olabılırmı, gce bn gazını alıyorum emzrdıkten sonra

X