2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Oldu kuzum yaa ateş başlayınca ilerlemesin diye bende bir çay kaşığı calpol verdim düştü hemen, bziimkide de uyumuyor yani uyuyor ama kesik kesik hep :/ rota aşısını yaptırmayı düşünüyor musun ?
Çok kararsızım cnm, rota olmasada menenjiti yaptırablırım. 3 ay bitiminde

Oldu kuzum yaa ateş başlayınca ilerlemesin diye bende bir çay kaşığı calpol verdim düştü hemen, bziimkide de uyumuyor yani uyuyor ama kesik kesik hep :/ rota aşısını yaptırmayı düşünüyor musun ?
Cnm bzım ateş düştü dün gce guzel uyudu bugun iyiyiz🤲

Çok kötü bir şey yaşadım dün hala etkisinden kurtulamıyorum 😞😞 sizinle paylaşmak istedim
Sütüm çok doluyken emzirmeye başladım o sırada telefondan bir şey izliyordum keşke mememe makas yapsaydım. Sanırım tazikli süt geldi ve genzine kaçtı ya da nefes borusuna bilmiyorum. Normalde öksürürerek kendini kurtarırdı bu sefer yapamadı bir baktım gözleri arkaya gitti nefesi durdu hemen ağzına üfledim yüzüstü çevirip sırtına vurdum çevirdim çocuğu tekrardan yüzüne baktım birkaç saniye içinde düzeldi. Allah kimseye yaşatmasın gerçekten çok kötü korkuttu beni. o an hayatını mı kurtarmaya çalışsam ambulans mı arasam bilemiyor insan bir an apartmana koşmayı düşündüm. sonra öğrendim ki önce bebeği kurtarmak sonra ambulansı aramak gerekiyormuş o panikle insan düşünemiyor. Bizimki doğduğundan beri nefes alırken değişik sesler çıkarıyor yutkunurken Boğazına kaçırıp duruyor ben bu korkuyla nasıl çocuk büyüteceğim bilmiyorum gece uyumayıp başında mı beklesem diye bayağı bir geç yattım. Emzirmeye korkuyorum 😞 bir de bizim kız grip burnu çok tıkanıyor sürekli açmak gerekiyor ama boğazını temizleyemiyoruz. Aspiratör yeterli gelmiyor. Sanki boğazında balgam varmış gibi öğürüyor.
Aklınızda olsun bebek emerken uyuyakalırsa ağzında yutmadığı süt olabilir onu yutturup öyle yatağa koyun. 💕
Cnm bnım kızımda mama içerken ve memede tıkanıyor, bıkaç sanıye nefessız kalıyor, hemn kaldırıp sırtına pat pat yapıyorum, Allah korusun😢

Doğum kilosundan 900 gram üstte. 40yeni çıktı. Ama doğumdan önce kilo kaybetti baya sonra kilo aldı desem de ikna olmadı. Bebeğin tipine bakınca zayıf da durmuyor

doğum kilosunu değil, doğumdan sonra kaybettiği kilonun üzerine hesaplama yapılır aslında.
mesela Atilla 3660 doğdu, hastaneden ayrılırken 2 gün sonrasında 3300dü.
1 ay kontrolünde 4400 dü ve doktor 1.100 gr olarak baz aldı kilo artışını.
Bence gayet iyi sizin kilo alımınız da 🥰

doğum kilosunu değil, doğumdan sonra kaybettiği kilonun üzerine hesaplama yapılır aslında.
mesela Atilla 3660 doğdu, hastaneden ayrılırken 2 gün sonrasında 3300dü.
1 ay kontrolünde 4400 dü ve doktor 1.100 gr olarak baz aldı kilo artışını.
Bence gayet iyi sizin kilo alımınız da 🥰
Doğum sonrasında bu kadar kilo kaybetmemiştir falan dedi. Yanlıslık vardır dedi. Bence de iyi. 😌

Cnm bnım kızımda mama içerken ve memede tıkanıyor, bıkaç sanıye nefessız kalıyor, hemn kaldırıp sırtına pat pat yapıyorum, Allah korusun😢
Ya bu normal nefessiz kalma da değildi. Bir tık fazlası. Bilinci gider gibi oldu Allahım korusun korktuklarımızdan 😞

38i geçmedi şükür bekliyorum başında uykusuz yorgun 😪 ben bi cesaret dut kaynattım hem kendim içtim hem beneğe verdim 10kaşık falan çay kaşığı ile. Bi de udi hindi yagı damlattım ağzına burnuna. Burundaki hırıltı o anda kesildi ve biraz emmeye başladı şükür. O da sütü tetikledi sanırım biraz süt doldu.
Eşimi de takmayım diyorum olmuyor. İnsan yardım bekliyor destek bekliyor. Yattı uyudu. Sonra da işe gitti. Sormadı bile bişey lazım mı dr. a götüreyim mi falan diye. Uykusuzluk ve açlıktan tansiyonum çıktı 😞
38 günlük bebeğe yağ veriliyormu zararlı olmaz mı nasıl oldu bebek bu arada iyileştimi? Benim bebeğimininde burnu tıkalı hep siz 2 burun deliğinedemi damlattiniz udi hindi yaginj

Anneler gununuz kutlu olsun kizlar birsey sorucaktim pazartesi 3 4 saatligine bebisimden ayri olucam dahaonce hic sut sagmadim nasil sagmaliyimbide nerde muhafaza etmeliyim

38 günlük bebeğe yağ veriliyormu zararlı olmaz mı nasıl oldu bebek bu arada iyileştimi? Benim bebeğimininde burnu tıkalı hep siz 2 burun deliğinedemi damlattiniz udi hindi yaginj
Verilmez ama ben verdim, kimseye ver diyemem. Normal bi tıkanıklık değildi çaresiz kaldım. İkisine de damlattım. Şu an iyi şükür. Antibiyotik başladı dr. İdrar yolu enfeksiyonu varmış ama bir yandan da üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir gripti bildiğin.

Merhaba değerli anneler kızım 42 günlük oldu 2 gündür huyu bı değişti sadece memede durmak istiyor geceleri uyuyor ancak gündüzleri uyumuyor memeden 2 saniye ayrılsa uyanıyor acaba bir sıkıntısı mi var yoksa atak haftası falan mı siz böyle bir durum yaşadınız mı

Merhaba değerli anneler kızım 42 günlük oldu 2 gündür huyu bı değişti sadece memede durmak istiyor geceleri uyuyor ancak gündüzleri uyumuyor memeden 2 saniye ayrılsa uyanıyor acaba bir sıkıntısı mi var yoksa atak haftası falan mı siz böyle bir durum yaşadınız mı
normal canım, ayni donemde ayni seyleri bizde yasamistik birkac gune duzeldi

Yaşadık cnm her hafta huyu değişiyor. Gündüzleri uyumuyor artık😵‍💫

Anneler gününüz kutlu olsun kızlar 🌸
Benim için dua edin olur mu 🙏 umarım ben de bir gün anneler günümü kutlayabilirim 🙏
Cnm sende anne oldun ve yine olacaksın Allah'ın izniyle, ben inanıyorum. Çok güzel bir bebeğin olacak, daha gençsin ve uzun yılların var🥰 ve herşeyi unutup bebeğinle huzur bulacaksın 🤲
Dualarımız seninle🥀

Merhaba güzel anneler nisan annesiyim. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Göğüs uçlarım beyazlaştı aşırı acıyor emziremiyorum. Dayanamıyorum. Çığlık çığlığa kalıyorum emzirmeyi deneyince. Bi yandan acıdığı için emziremiyorum bi yandan süt doluyo yine acıyo napacağımı şaşırdım. Garmastan, lansinoh, zeytinyağı, kantaron hepsini denedim. Var mı tavsiyeniz? Doktora gitsem hangi bölüme gitmem gerekir.

Merhaba güzel anneler nisan annesiyim. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Göğüs uçlarım beyazlaştı aşırı acıyor emziremiyorum. Dayanamıyorum. Çığlık çığlığa kalıyorum emzirmeyi deneyince. Bi yandan acıdığı için emziremiyorum bi yandan süt doluyo yine acıyo napacağımı şaşırdım. Garmastan, lansinoh, zeytinyağı, kantaron hepsini denedim. Var mı tavsiyeniz? Doktora gitsem hangi bölüme gitmem gerekir.
Cnm göğüs kalkanları var mutlaka tavsiye ederim sürekli kullaniyorm göğüs ucu kıyafete pede degdikce acıyor kalkani takınca acı fln yok mutlaka aal hemen kullanmaya başla

Anneler gününüz kutlu olsun kızlar 🌸
Benim için dua edin olur mu 🙏 umarım ben de bir gün anneler günümü kutlayabilirim 🙏
canım benim sen hep dualarımdasın Allah güzel gönlüne göre sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlat nasip etsin 🙏senin de anne oldun anneler günün kutlu olsun canım arkadaşım 🙏

X