2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
0+ aldık büyüğünü görmedim 1 numara bu, bizimkine öğütme yapmadı bağımlılık da yapmadı biraz veriyorum emiyor sakinleşince ya da uyuyunca alıyorum. Kendisi düşürüyor ağzından ben hafif destek oluyorum.
Anladım. Bizimki de o kadar emiyor aslında. Araştırdım da emzikle ilgili sorulan sorular kısmı var orda baya detay vermişler. Emdikçe büyüyormuş emzik kauçuk oldugu için. Süner gibi. 4-6 hafta içinde değiştirmek gerekmiş. Yenisini alınca da eskisiyle farklılık oldugundan bebek yeniyi almak istemiyormuş. O yüzden çok geçmeden değiştirmek gerekmiş vs. Emziğin şekli değişirse aklında bulunsun ☺️

Normal doğum yapan kızlar sizde de tuvalet sorunu var mı 😟 Ben doğumdan beri kabızlık çekiyorum ve her tuvalet sonrası bir gün boyunca ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum çok fena ağrılarım oluyor resmen ağlayarak yapıyorum tuvaletimi. Doğumda ıkınmaktan makatta çatlak oluyormuş sitede bu durumu yaşayan çok kadın varmış biraz okudum da, kimisi ameliyat diyor kimisi krem ve fitil diyor. Ben de artık dayanamıyorum pazartesiye genel cerrahtan randevu aldım.
Benim bu doğumda çok kesi olmadıgından makatta normalde acı hissetmiyorum canım. Sabah uyanınca kuru erik kayısı ve hurma yiyip üstüne ılık su içiyorum. 1 saat sonra falan kahvaltı yapıyorum. Düzenli bu şekilde yersem bagırsaklarım güzel çalışıyor. Yemezsem zor çıkıyorum wcye. O da o amlık agrı yapıyor

Kocam beni çok sıkıştırıyor ya ama ben iç dikişlerin tamamen iyileşmiş midir emin olmak istiyorum ilişkiden korkuyorum ya... Dikişi olan kızlar doğum sonrası ilişki çok acılı oldu mu of valla her dert kadınlara ya..

• Beğen
Reactions: The
Evet ben doğduğundan beri yapıyorum eli hiç durmuyor çünkü bizimkinin baya beyaz bir örtüyle kollarını sarıp üstünden tülbentle bağlıyorum uyku tulumundan falan çıkarıyor ellerini çünkü kundak yaptığım için çok daha güzel uyuyor

Benim 2 haftada düşmüştü dikişim 1 tane vardı
Evet ya dün yaptım Hah oldu dedim baya da gitti sonra nasıl cikardiysa bı baktimcikmis🥴

Anladım. Bizimki de o kadar emiyor aslında. Araştırdım da emzikle ilgili sorulan sorular kısmı var orda baya detay vermişler. Emdikçe büyüyormuş emzik kauçuk oldugu için. Süner gibi. 4-6 hafta içinde değiştirmek gerekmiş. Yenisini alınca da eskisiyle farklılık oldugundan bebek yeniyi almak istemiyormuş. O yüzden çok geçmeden değiştirmek gerekmiş vs. Emziğin şekli değişirse aklında bulunsun ☺️
Bizimki kauçuk değil silikon

Kızlar selamm, ya çok canımı sıkan bir şey oldu yaşayan var mı bunu, 2gündür sol göğsümden süt gelmiyor. Sağıyorum el pompasıyla, elimle sıkıyorum vs yok, bir yemek kaşığı ancak çıkıyordur. Emzireceğimde ilk o göğsümü veriyorum ama süt gelmediği için Nil sinirlenip bırakıyor emmeyi, 5dk emzirin falan yazıyor nette ama ne mümkün 5dk asla tutmuyor o memeyi. Dokunduğumda yumuşak ve diğerine göre bariz küçük sol taraf. Tek meme simdilik yetiyor doymasına ama ilerde yetmeyebilir, sol göğsümü tamamen kaybetmek istemiyorum napıcam ya. Tıkanıklık mı var bilmiyorum ama şişlik ağrı falan da yok. :KK43: help!
Benim de sol meme sağın ancak yarısı falan süt çıkarıyor boyut farkı da var ve hep yumusak tamamen kaybetmekten korkuyorum az süt olunca az emiyor onu kısır döngüye girdik napabilirim bilmiyorum. Başta tek meme emziriyordum her öğünde çünkü tek memeden çekince diğerini istemiyordu tekini tam bitirsin bari diyordum ondan mı oldu acaba :KK43: Bi videodan duymuştum aslında başlarda eşit emzirmezseniz boyut farkı olur diyordu daha cok ugraşsaydim keşke :KK43:

Kocam beni çok sıkıştırıyor ya ama ben iç dikişlerin tamamen iyileşmiş midir emin olmak istiyorum ilişkiden korkuyorum ya... Dikişi olan kızlar doğum sonrası ilişki çok acılı oldu mu of valla her dert kadınlara ya..
Oy benimki şimdiden sıkıştırıyor kaldı ki daha kanamam bile bitmedi tam. Günah olmasa şimdi yapalım diyecek 🤢 hiç de canım istemiyor doğrusu henüz

Dizden aşağısı sağ bacağı benimde yamuk içe dönük çarpık ayak pev olarak geçiyor. Ortopedi doktoru pev dedi yani çarpık bacak masaj önerdi geçer dedi ama bir doktora daha göstereceğim muhakkak emin olmak için. İstediği zaman aslında gerildiğinde düz tutabiliyor ama ayağı serbest haldeyken yamuk tutuyor gerilirken düz tutuyor emin olamadım doktor güneşe çıkar bacaklarını 15 dakika dedi 🙏🏻
Benimde aynı anlattigiin şekilde. Pazartesi gideceğiz doktora bakalım ne diyecek

Yok canım kızıma 20 ay sonra kaldım ama eşimde sıkıntı vardı hem ondan olmuyordu hemde ben pcosum. Doğumda kistte kalmamıştır dediler bide ilki zor oldu ikinci hemen olur dikkat et kafasında olanlarda var. Öyle bişey olursa herkes şok olur 🤣 hayırlısı olsun ben yine de inşallah yoktur yada vardır diyemem Rabbim hayırlısını nasip etsin aylarca korunmadık ama olmadı sonuçta bu şekilde kalırsam nasibi varmış derim bile isteyede olan bi durum değil ama olursa da üzülmem. Sadece çok yoruluyorum karnımdaki cana yetebilir miyim onları düşünürüm

Kuzum ikinciye genelde daha çabuk hamile kalınıyor, çok yakınım var, 10 yıl tüp bebek tedavisi gördü 5 kere hiç biri tutmadı, 1 tane doğal yolla oldu, sonrasında hemen bir tane daha normal yolla oldu, ikiz gibi büyüyorlar şuan
Biz planlar yaparız ama Rabbim neyi nasip ederse o olacak, sende gönlünü ferah tut, hakkında hayırlısı olsun, ilk sefer de tutacak diye birşey de yok, tutarsa da vardır bir hayr.

0+ aldık büyüğünü görmedim 1 numara bu, bizimkine öğütme yapmadı bağımlılık da yapmadı biraz veriyorum emiyor sakinleşince ya da uyuyunca alıyorum. Kendisi düşürüyor ağzından ben hafif destek oluyorum.
Bu kauçuk olan canım.

Eklentiler

• IMG_3219.png
    IMG_3219.png
    128,9 KB · Görüntüleme: 40
Kuzum ikinciye genelde daha çabuk hamile kalınıyor, çok yakınım var, 10 yıl tüp bebek tedavisi gördü 5 kere hiç biri tutmadı, 1 tane doğal yolla oldu, sonrasında hemen bir tane daha normal yolla oldu, ikiz gibi büyüyorlar şuan
Biz planlar yaparız ama Rabbim neyi nasip ederse o olacak, sende gönlünü ferah tut, hakkında hayırlısı olsun, ilk sefer de tutacak diye birşey de yok, tutarsa da vardır bir hayr.
Öyle bişey olursa rabbim dayanma gücüde verir inşallah karnım çok ağrıyo psikolojik mi anlamadım

Kızlar kızım dün çok huysuzdu ara ara böyle keyifsiz gün geçirdiğimiz oluyordu. Bugün d vitaminini vermedim çocuk patır patır gaz çıkarıyor ve uyudu ilk uykusunu. Ben oğlumda hiç d vitamini kullanmadım elhamdülillah sağlıklı hep dışardaydık günlük güneşini aldı. Bir de diyorum anne sütünde madem D yok demek ki öyle olması gerekiyor siz ne diyorsunuz 😊

Bir de oğlum kasım doğumlu o zamanki çocuk doktoru bir de dedi ki kış doğumlu olduğu için 6 damla kullan ay çocuk bir mahvoldu ben hemen anlayıp bıraktım ve daha da kullanmadım kanına rutin baktığımızda da hep optimum düzeyde çıktı d si bence fazlası da zararlı 🤷🏻‍♀️

Kızlar bugüm yine fışkırır gibi kustu bebeğim☹️ Hem de baya baya. Ya anlamıyorum neden oluyor haftasonu, acilde bir şey yaparlar mı gitsek? Yarını mı bekliyim

X