2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ayy en kötü ihtimal olmuş 🤭 inşallah tutmaz ne diyim. Benimki isteyince bile olmadığından senin gibi ben de rahattım hep. 2. Yi ben istiyordum eşim istemiyordu. Büyük konuştum bilerek kazayla hamile kalanları kınadım aaa ne kadar dikkatsizler falan diye. 😁 Yine de zorla bi kaç denemede oldu bebeğim :)) ama şimdi doğum korkusu geçmediği için ya 3. Kaza kurşunu olursa diye korkuyorum 😧 tövbe istemiyorum başka 🥲
Kırkım çıkınca hamile kalmaktan çok korkuyorum deyip durdum bende 🤣🤣

Hayır bacım aslında evet geri çekilerek korunacaktık evde balon yok 🤣 ama biz evlendiğimizden beri korunmadık ilk defa korunacaktı çıkacaktı alt tarafı ama tam bitmeye yakın eyvah dedi zaten bitirmiş sonunu çıkardı 🤣🤣🤣 sanmıyorum ya hamile kalmam kızım 2 yıl sonrs oldu hemen şıp diye kalmam bence
Benim oğlum da 2 yıl sonra oldu absjjs
Ammaaaa kızım tek günlük kazaaaa🤓

En azından büyük konuşmamıssın 😁
Bu konuşmamış halim mi 🤣🤣 bişeyi çok kere dersen olurmuş kafamın içi allak bullak valla deliliğe vuruyorum ama öyle bişey olursa ağır depresyona girerim bi süre 🤣 15 gün beklicem sonra test yapıcam tek çizgi görmeyi ilk defa istiyorum 🤣🤣

Yok yok ihtimal yok 🤣🤣 eşimin şeyiyle kuyuya inmem daha haftaya doktora gidicem dkh sorcam belli ki unutup durcak
Benimki de aşırı boslayacak biliyorum ama o haplardan falan da korkuyorum ben ya hormon yüklüyorsun neticede. Ve ben gerçekten unuturum biliyorum kendimi 😂 spiral mantıklı geliyor bana da

Benimki de aşırı boslayacak biliyorum ama o haplardan falan da korkuyorum ben ya hormon yüklüyorsun neticede. Ve ben gerçekten unuturum biliyorum kendimi 😂 spiral mantıklı geliyor bana da
Doğru ben ilaç içme özürlüsü olduğumu unuttum 🤣 spiral istediğin zaman cıkartılıyor mu çıkardıktan sonra hamile kalmak sıkıntı oluyor mu

Doğru ben ilaç içme özürlüsü olduğumu unuttum 🤣 spiral istediğin zaman cıkartılıyor mu çıkardıktan sonra hamile kalmak sıkıntı oluyor mu
Çıkartılıyor evet ve bildiğim kadarıyla sıkıntı olmuyor kuzum. Benim doktor ısrarla onu önermişti 🤷🏻

Ben 30. güne kadar bekledim sen daha beklerdim ama öyle bir krize girdik ki vermek zorunda kalmıştım anne memesine uygun meme reddi yapmayacak bir emzik buldum onu aldım hemşiremin tavsiyesiyle daha önce burada linkini paylaşmıştım bibs anatomik damaklı emzik diye geçiyor
Hemen aldimi emzigi peki benim hediye gelmişti wee baby onu verdim hiç almıyor bu emzigi alırmı acaba

Çıkartılıyor evet ve bildiğim kadarıyla sıkıntı olmuyor kuzum. Benim doktor ısrarla onu önermişti 🤷🏻
O zaman bende bi düşüneyim canım ama ben öyle senelerce dursun istemiyorum muhtemelen 9ay sonra beni periler dürtmeye başlar 🤣

Emzigi tutmuyor ki verdim kaç kere atiyo ağzından
Öğürmüyorsa denemeyi bırakma ağzına koyup tık tık vur emziğe

Ben bu durumu kabullendim artık dışardan söylenenlere de kapadım kulaklarımı emzir emzir deyip duruyorlar süt olmayınca ben nereye kadar emzireyim çok şükür azda olsa var öncr emziriyorum sonra babası mama içiriyor ona da baba sütü diyorum hatta :) Bir ara ciddi meme reddi yaşadım artık vazgeçmiştim sağıp olabı biberonla veriyordum o sırada tekrar emmeye başladı şuan memeyi seviyor ama doymuyor tabikiii gittiği yere kadar emer mamayla da büyüyor bebekler bir ara resmen psikolojim bozuldu kaşık biberon emzirme sondası neler neler yaptım. Çok yakın bir arkadaşım gelmişti o dedi annem sütü kanlı gelince korkmuş emzirmemiş beni hiç sadece mamayla büyümüşüm ben dedi çok sağlıklı başarılı bir birey kendisi o yüzden ben kendime dünyayı dar etmeyi bıraktım babası biberonla beslediği zamanda da kalann sütü sağıyorum ya da dinleniyorum iyi oluyor :)
Evet aynı şeyleri yaşıyorum adeta. Ben en başından beri hem meme hem mama kullanıyorum, aslında bebeğim güzel emiyor ama doymuyor demek.ki mama da istiyor veriyorum ben, hastanede sütüm yok diye sarılık olmaması için doktor başlatmıştı ve öyle de geldi, arada meme reddi oluyor ama genelde emiyor, özellikle geceleri mama vermiyorum ama gündüz veriyorum. Zaten bazı kesim var mamaya öcü gibi bakan, ayy sütün mü az, olsun emzir emzir mamaya alıştırma çocuğu, sanki biz bilmiyoruz. Birde kendisiyle kıyas eden, eşim tarafından biri demişti benim sütüm öyle çok geliyordu ki karşı duvara fışkırıyordu ben hiç mama kullanmadım bilmem demişti ve çok sinir olmuştum üzülmüştüm. Bende sadece anne sütü ile beslemek isterdim ama olmadı çabalıyorum da aslında ama olmuyor..

Normal doğum yapan kızlar sizde de tuvalet sorunu var mı 😟 Ben doğumdan beri kabızlık çekiyorum ve her tuvalet sonrası bir gün boyunca ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum çok fena ağrılarım oluyor resmen ağlayarak yapıyorum tuvaletimi. Doğumda ıkınmaktan makatta çatlak oluyormuş sitede bu durumu yaşayan çok kadın varmış biraz okudum da, kimisi ameliyat diyor kimisi krem ve fitil diyor. Ben de artık dayanamıyorum pazartesiye genel cerrahtan randevu aldım.

Dediğin emzik 0+ mı aldın 6+ alsam çok mu büyük olur? Bi fotoğraf gönderir misin kararsız kaldım? Benimki emziği tutuyor ama reflüden dolayı sanırım öğürüyor bazen.
0+ aldık büyüğünü görmedim 1 numara bu, bizimkine öğütme yapmadı bağımlılık da yapmadı biraz veriyorum emiyor sakinleşince ya da uyuyunca alıyorum. Kendisi düşürüyor ağzından ben hafif destek oluyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    48,7 KB · Görüntüleme: 46
Evet aynı şeyleri yaşıyorum adeta. Ben en başından beri hem meme hem mama kullanıyorum, aslında bebeğim güzel emiyor ama doymuyor demek.ki mama da istiyor veriyorum ben, hastanede sütüm yok diye sarılık olmaması için doktor başlatmıştı ve öyle de geldi, arada meme reddi oluyor ama genelde emiyor, özellikle geceleri mama vermiyorum ama gündüz veriyorum. Zaten bazı kesim var mamaya öcü gibi bakan, ayy sütün mü az, olsun emzir emzir mamaya alıştırma çocuğu, sanki biz bilmiyoruz. Birde kendisiyle kıyas eden, eşim tarafından biri demişti benim sütüm öyle çok geliyordu ki karşı duvara fışkırıyordu ben hiç mama kullanmadım bilmem demişti ve çok sinir olmuştum üzülmüştüm. Bende sadece anne sütü ile beslemek isterdim ama olmadı çabalıyorum da aslında ama olmuyor..
Benimkilerde öyle canım nasip işi saldım artık meme mama hangisini alırlarsa artık dışarıya da hiçbir şey demiyorum he he anne sütü diyorum geçiyorum kimseye açıklama yapmak zorunda değilim eşimde anlayışlı sağolsun kendi aileme bile anne sütü he diyorum fışkırıyor diyorum he he iyi bari diyor herkes kafayı yemiş millet diyorum kime ne benim mememden bende bilirim süt ile beslensinler ama napalım yani yiyoruz içiyoruz olmuyor bunu düşünüp karalar bağlamaya gerek yok bence en azından elimden geleni yaptım diyorum yapıyorum hala da ama yok bi var bi yok çok kafa yormamak gerek 🙏🏻

X