2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bu arada ilk dikişten sonra neredeyse hiç ağrım yoktu ama ikinci dikiş sonrası evet ilk gün ağrım çok fazlaydı parol içiyordm ama etkisi olmadı. 2.-3. günden sonra ağrım hafifleyerek bitti.

İyileşmeye sevindim canım bunu anca yaşayanlar bilir ben iyileştim sanarken dün banyo sonrası bi bakıyım oraya dedim dünya başıma yıkıldı kesi duruyor açıklık var normalde cesaret edip bakamıyorum dün nedense bakiverdim işte sonra doğum yaptığım yere gittik gece kendisi kaynasın batikonlu suya otur dediler takip edelim cuma tekrar gel dediler ama ben oraya bakıyorum kendisi kapanacak gibi değil ayrık duruyor baya yarın başka bi hastaneye randevu aldım bakalım orası ne diyecek bide doğumdan 16 gün geçti . Bi zaman sonra dikseler bile kaynamiyomus diye okudum napcam bilmiyorum aklıma geldikçe ağlıyorum bide yanlış kaynamada olabiliyormuş psikolojim çok kötü durumda

Ay @Buddy x e çok üzüldüm ya kadıncağızın üzerine çok gitmişler
Canııım hoşgeldin özledim valla seni bende muayene diye gidip doğurdum 7 martta çok şükür oğluşunu almışsın kucağına tebrik ederim burda bi arkadaşımıza sorup haberini almıştık
Bende aynı şekilde düşünüyorum fazla abartılmış Cansu’nun hesabında hem iptal hemde tek ayak cezası var umarım geri gelir

Tmm saol cnm bzde ishal yok balgamda azaldı o azalnca öksürük de azaldı hrlde alerjik biseydi sabah da aşı olduk şükr atlattık smdilik bisimiz yok gibi sağlık ocağı doktorumuz aile dostumuz gibi ciğerleri gayt iyi dedi alerjk olblr dedi güneşe çıkar bugünlerde dedi bugün epey gezdirdim bende sizede geçmiş olsun çok simdlk tahlil fln yaptırmadım çocuk Dr kontrolümüzde belki yapar

çok teşekkür ederim, biz de şükür atlattık. en çok dikkat etmemiz gereken burun temizliği zaten sanırım:)
evet sizin muhtemelen alerjikti o zaman şükür

Ne kadar tutsam acaba kaç dakika?
üşütmeden canım 2-3 dakika max :) yazın hep açarım kesin üşür diye düşünürsen üstüne battaniye ört ince konus ayaklarıyla oyna ben öpüyorum ayakları yiyorum genelde harmonie bez de kullanıyorum onu da dene ıslak mendili de migrosta var cnm primadan bir tık daha iyi

ah canım ya gecmiş olsun okurken benim canım yandı yok ya normal doğumun da sonrası çok zor doğum zor

kesinlikle öyle, bunu ancak yaşayan anlar çok ama çok zor seni çok iyi anlıyorum, nasıl bir psikolojide olduğunu inan çok iyi biliyorum. Sana ne desem de boş çünkü insanı böyle bir durumda hiçbirşey teselli edemiyor. O çatala tekrardan ve henüz daha yaşadıkların tazeyken oturmak insana çok ağır gelen birşey, yeniden doğum yapmak gibi.

Canım aynen öyle o kısmın kendiliğinden kapanması bana göre imkansız çünkü hafif oturur gibi yapınca bile anında açılıyor, adım atarken açılıyor, yani bizim bacakları kapatıp tuvalete bile gitmeyip put gibi durmamız gerekir ancak. Senin kesinin üzerinden sanki biraz fazla zaman geçmiş yani iyileşmiş olabilir. Sen ne düşünüyorsun iyileşmiş mi sence yoksa daha taze mi yaran? İyileşmişse diktikten sonra da problem olabilir diye duydum o yüzden bunu doktorunla konuşman gerek detaylıca.

Çevremde bu durumu yaşayan tanıdığım var kendisininde dikişi açılmış ama cesaret edip tekrar dikmemiş ikinci doğumunda dikmişler. Açıkçası o zamanlar bende düşünmedim değil bu durumu ama sonuçta evli insanlarız ve bu durum özgüvenimi çok düşürürdü kendimi eksik yada kötü hissettirir diye gidip diktim. Birde bu kadar şey yaşadıktan sonra ikinci fikri bana çok uzak.
Yani demem o ki istersen, cesaret edemezsen böyle bir yolda var.

Kızlar kanguruyla çıkayım istiyorum ama asla güvenemiyorum ya açılırsa bebişim düşerse Allah korusun siz nasıl güveniyorsunuz
Geçen gün soyle bir çıkışımız oldu ama girisimizi sormayın bende asla guvenemedim su fotoyu cekerken bile aklimda felaket senaryolari yururken iki elimle de tuttum bu sefer oglusum rahatsiz oldu hemen eve kactim geri

Eklentiler

• IMG_2668.jpeg
    224,1 KB · Görüntüleme: 91
Tamam canım deneyeyim çok teşekkür ederim vallahi bizimkinin alerjisi var altını açtırmaya ne zaman açsak çığlığı koparıyor ama deneyeceğim

Ay okudum şimdi mesajları sinirlerim bozuldu resmen Cansu gibi kızı resmen çıldırtmışlar. Aylardır burada beraberiz, ben tüp bebek grubundan beri tanıyorum, nasıl yakıştırmışlar o dediklerini. Biz bu gruptayız ben hatırlıyorum o muhabbetleri kız kimsenin dedikodusunu yapmadı. Ay Cansu okuyorsundur bunları gel biran önce. Hepimizde yerin çok ayrı, bekliyoruz seni

çok teşekkür ederim, biz de şükür atlattık. en çok dikkat etmemiz gereken burun temizliği zaten sanırım:)
evet sizin muhtemelen alerjikti o zaman şükür
Evet burun temizliği önemli sanki ama banada çektikçe mukus üretimi artıyor gibi geliyor bir doktorun videosunda da denk gelmiştim çok sk yapilmamasini öneriyordu alışkanlık yapıyor sanki birazda

Aynen canımm ya sinir bozucu tuhaf tuhaf tipler çıldırtmışlar boş yere

Evet burun temizliği önemli sanki ama banada çektikçe mukus üretimi artıyor gibi geliyor bir doktorun videosunda da denk gelmiştim çok sk yapilmamasini öneriyordu alışkanlık yapıyor sanki birazda

evet ben doğumdan ta ki hastalanana kadar hiç burun temizliği yapmadım mesela çünkü ne tıkanma ne hırıltı vardı. şimdi iyileşti, tekrar kestim takip ediyorum. ben de bir şey bildiğimden değil bu konuda ama içgüdüsel olarak alışkanlığa çevireceğini düşündüm.
Banyoda kendi kendine temizleniyor zaten ama tıkanmaması, dolmaması önemli demek istediğim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…