2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Her defa bu whatsap grupu üstünde kavgalar oluyor malesef izin yok neden gizlin açıyorlar anlamıyorum bende isterim olsun ama izin yok burda güzel konuşuyoruz üzüldüm böyle olmasına

Kızlar kanguruyla çıkayım istiyorum ama asla güvenemiyorum ya açılırsa bebişim düşerse Allah korusun siz nasıl güveniyorsunuz
Dun slingle çıktım ben parka havalar ısınınca bı elim hep üstündeydi ama ağırlıgi yoktu,hepte uyudu sallandikcs sanırım , düşmez iyice kontrol edip bağlayınca kanguru hiç düşmez csnim

Kızlar moralim çok bozuk epizyotomi dikişlerim açıldı doktora gittim batikona otur kendisi kaynasın takip edelim dedi ama 2 3 cm aciklik var kendisi kaynamaz diye düşünüyorum ben çok kötüyüm napcam bilmiyorum

Can
Canım senij ikinci dikişlerin tuttumu? Patladığını farkettiginde kaç günlükte? Benimde maalesef dikisim patlamış dün aynaya bakınca gördüm moralim çok bozuk doktor kendisi kaynasın dedi ama baya büyük açıklık var seninki kaç santimdi tekrar dikiş sonrası ağrın oldumu neler yaşadın

Ne kadar tutsam acaba kaç dakika?

Kızlar banlaninca geri geliniyor mu? Cansunun hesabı açılacak dimi tekrar? B Buddy x millet yasak olan şeyi yapıyor ortaya çıkınca sataşacak insan arıyor yalandan kızın üzerine gitmişler kale alıp cevap vermeseydi keşke... Güya laf sokmaya çalışıyorlar çok uslu bebeklerin var heralde diyip kızda patlayınca sadece sordu diyorlar yav he he... kime çocuğu ile ilgili laf etsen tirnaklarini çıkarır, gayette laf çarpmaya çalışmışlar. Zaten lohusayiz hepimiz yüksek duygular yaşıyoruz kimse başkasının çocuğunu ağzına almasın laf sokmak için karşılığını böyle alır. Bende olsam söverdim...

Ben de aşırı sinirlendim okudukça. Hâlbuki gerçekten haklı yani. Ban değil onunki üyelik iptali yapmış canım kendi üyeliğini kapatmış yani ancak kendi gelmek isterse gelir

ya ciddi misin, çok üzüldüm şuan. Ben dikişlerimin açıldığını ilk 6. gün farkettim. Tabi o zaman aralardan açılmıştı yani baştan bir defa da açılmamıştı dikişin ortasından bir yada iki dikiş açılmıştı. Ben ilk olarak lavaboda farkettim, idrarın değmesiyle inanılmaz bir acı oldu sonra dokununcs arada açıklık olduğunu hissettim birde aynayla bakıp görünce maalesef birşeylerin ters gittiğine emin oldum. Sonra ebe bir arkadaşımla konuşup durumu anlatınca, bana zaten o dikişlerin seyrek atıldığını benim yanlış gördüğümü endişelenmemem gerektiğini ama yanmasından ötürü enfeksiyon kapmış olabileceğimi söyledi. Aradan iki gün geçti lavaboya gidince tekrar kontrol ettim ve dikişimin komple açıldığını gördüm maalesef ve soluğu acilde aldım. Orda ebe kontrol edince evet açılmış ama bir dikiş hals duruyor bu durumda birşey yapamayız çok dikkatli hareket etmemi söyledi ve eğer o dikişte açılmazsa diğer yerler kendiliğinden kapanabilir dedi ama tabi bana çok saçma geldi çünkü bildiğin iki et birbirine değmiyordu yani kendiliğinden kaynaması imkansızdı. Akşamında kalan tek dikişimde açılınca dünya başıma yıkıldı. Çok ama çok zor bir durum hele yeni doğum yapmışken. Daha sonra doktora gittim ve enfeksiyon olduğunu iltihabı temizleyip tekrar dikeceğini söyledi, ertesi gün lokal anesteziyle iltihabımı temizleyip diktiler. İlk dikişimin kaç tane olduğunu ebe söylememişti ama ikinci kez dikilirken hissettiğim için kendim saydım sanırım 5 dikiş atıldı. Bu arada doktor kesimin 3 cm olduğunu söyledi. Yine doktorun isteğiyle 5 günlük antibiyotik kullandım çünkü inanılmaz enfeksiyon vardı o bölgemde.
İkinci dikişten sonra 1 hafta boyunca asla yataktan tuvalet dışında kalkmadım, bakımıma çok dikkat ettim ve fırsat bulduğum her an üzerimi örtüp alttan çıplak durdum ki dikişler hava alsın. Yemeğimi bile uzanarak yedim, ta ki 1 haftadan sonra yavaş yavaş dikişin olmadığı tarafa oturmaya başladım. Şuan da üzerinden 21 gün geçti 1 dikişim hariç diğer dikişlerim düştü ve rabbime hamdolsun ki kesim kapandı.

Senin neden açıldı peki enfeksiyon mu var sende de?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…