2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar meme reddi yaşıyoruz bir bu eksikti diyorum başına gelen var mı ne yapacağım şaşırdım yaaa öyle üzgünüm ki
Canım bende de olmuştu biliyorsun, memede yara varsa, ilaç krem varsa veya süt azsa ya da sütün tadı hoşuna gitmiyorsa böyle şeyler olabiliyor. Sütü artırmak için vitamin içiyor musun? Bestlak, Solgar B 12, günde bir tane rezene çayı, günde 3. 4 kere pompa yapmak, emziren anne çayı, iyi uyumak sütü artırır. Hepsinden önemlisi çok su iç. Bazı doktorlar B 12'nin sütün tadını değiştirdiğini bebeğini de sevmediğini söyledi o yüzden ben B 12'yi bıraktım. Baharatlı şeyler yiyorsan belki sütün tadını sevmemiştir. İlaç krem süryosan emzirmeden önce bebek şampuanııyla meme uçlarını yıka sıcak suyla. Emzirmeden önce göğsüne sıcak su torbası koyup masaj yapmaya çalış ya da belki bir duş alıp sıcak sıcak göğüsdeki sütleri masajla aç ki daha akışkan olsun. Bizimki daha hala alırken kafasının istediği gibi kontrol edemediği için bazen direniyor bazen altı islak diye direniyor aç olmasına rağmen o yüzden önce altına bak bezini değiştir sonra tutturmaya çalış. Aklıma gelenler bunlar bunlar moralini bozma. Bak ben de çok kötü günler geçirdim ama şimdi memeden inmek istemiyor. İnanıp bir disiplin tutturup onu tekrar tekrar uyguladığında bebek de öğreniyor. Konuşmak istersen telefonumu özelden yazayım her zaman istediğinde ara.

Kızlar meme reddi yaşıyoruz bir bu eksikti diyorum başına gelen var mı ne yapacağım şaşırdım yaaa öyle üzgünüm ki
Evet bir de kızların dediği gibi pozisyon da çok önemli yürürken tutturmayı deneyebilirsin bana onu da Denetmişti hemşire hemen tutmuştu hap diye. Benimki hala kakası varsa gazi varsa ciyak ciyak ağlayarak memeyi yaptırmaya çalışıyorum eninde sonunda ara ara deneyerek ağlarken bagirirken bir anda susup cuk cuk cuk emmeye başlıyor. Baktığında memeretdi gibi görünse de senaryoda çocuğun başka şikayeti var çözünce olay bitiyor.

Ay sesli yazdırıyorum mesajları bazen abuk subuk yazıyor bazen kafasına göre siliyor şöyle demek istemiştim gazına kakasını bezini kontrol Edip oralarda sıkıntı varsa onları çözmeye çalışıyorum ara ara meme vermeyi deniyorum en de sonunda 1 anda alıveriyor

Ayy benim kızda göğsümde uyumaya alıştı galiba reflü yatağına koyduğum gibi uyaniyor göğsüme aliyorum geri uyuyor
Ayyy bu emziği üretenden Allah razı olsun yataktada duruyor, uzun uzun uyudu bugun bi emzik bu kadarmı değiştirir çocuğu

Kız senin annenle k.v benim alt sokakta değillermiydi haberleşelim bi gün buluşalımgöbüşlerimizi tokuşturduk, kızçelerimizi tokuşturalım

Demin e bebekten gdip emzirme önlüğü aldım, yazın sanki çok dışarı çıkıp gezmelere gısdecekmişim gbi
Git kız ben o emzirme önlüğünü beceremiyorum cafede emzirmek zorunda kalmamak için araba da iki büklüm emzirip o şekilde giriyorum biliyorum ki aç değil ağlarsa yalancıyla duruyor

Geçmiş olsun dün bizim kv gil de akika kestiler tüm akraba geldi eve 60 kişiydik. Allahtan bebek uyuyordu yatak odasına koyduk önce, sonra doğru uyandı içeri getirmek zorunda kaldım herkes biraz biraz kucağına aldı çocuğum akılllık etti ağlayıverdi bana geri verdiler hemen

Canım ben ilahiyat mezunuyum, Kırk günden sonraki kan lohusa kanı değil özür kanına giriyor ve o yüzden ilişkiye girmende herhangi bir sakınca yok. Kırk gün hanefilerde en üst sınırdır yani maximum 40 a kadar lohusa sayılırsın. bir hafta iki hafta kan görüp sonra bitenler de var.

Merhaba kızlar doğum yapan arkadaşlar burda çoğunlukta okuyorum yazdıklarınızı tecrübe edinmek için. Sağlıkla büyütün bebeklerinizi darısı başıma olsun. Çok sorum var aslında ama ilki ile başlayım. Hamileliğin son zamanlarında Burun tıkanıklığı horlama sıkıntısı yaşayan Oldu mu olduysa doğumdan sonra geçti mi? Bitik durumdayım ve artık geceleri uyku uyuyamıyorum. Uyku neyse diyorum bebeğe hazırlık ama böyle devam ederse bebekte eşimde benim yüzümden uyuyamayacak

kızlar daha 40ım çıkmadan regl oldum normal mi ( baya da var kanamam tansiyonum etkiler mi bugün 18leri gördüm en düşük 14 oldu
Ben 1.ayımda regl olmuştum canım 40 kontrolümde de artık tekrar hamile kalabileceğimi söyledi doktor rahim toparlamış ve yumurtalar hazırmış
Malesef bende yaşıyorum ama ben meme ucum olmadığı için zaten sütümde ona yetecek kadar çok değil birde meme ucu olmayınca istemiyor kavga kıyamet bende sağıp veriyorum mecbur böyle nereye kadar bilemiyorum resmen günlük hayatımı çok etkiliyor hastane tipi pompa kiralamıştım onu da her yere taşıyamayacağıma göre

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…