2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ben 1.ayımda regl olmuştum canım 40 kontrolümde de artık tekrar hamile kalabileceğimi söyledi doktor rahim toparlamış ve yumurtalar hazırmış

Malesef bende yaşıyorum ama ben meme ucum olmadığı için zaten sütümde ona yetecek kadar çok değil birde meme ucu olmayınca istemiyor kavga kıyamet bende sağıp veriyorum mecbur böyle nereye kadar bilemiyorum resmen günlük hayatımı çok etkiliyor hastane tipi pompa kiralamıştım onu da her yere taşıyamayacağıma göre 🤷🏼‍♀️
benim var meme ucum gayette seveceği türden ama biberonda kullandığı için o hoşuna gidiyor lıkır lıkır sütler gelsin kendini yormasın kavgadayız eer o kavga ettiği için de süt azalıyor çok kısır bir döngü ama sadece meme ucuyla alakalı değil

Kızlar meme reddi yaşıyoruz bir bu eksikti diyorum başına gelen var mı ne yapacağım şaşırdım yaaa 😭 öyle üzgünüm ki
canım ben biraz mama veriyorum sonra meme veriyorum bazen daha az sinirleniyor ama her zaman ilk meme deniyorum olmazsa

Kızlar günaydın benim bebek çok sık kaka yapıyor çeşidi sık neredeyse iki 3 saatte 1 altını değiştiriyorum Prima kullanıyorum altını açtığımda beki kakalar poposuna hafif yapışmış gibi buluyorum, bu normal mi?

Kız orda hava kaç derece bugün bizde sahile gittik yanıyordu etraf üstüne ince muslin örttüm sadece yine de sıcacıktı çocuğun her yeri
Kuzum dün 22 dereceydi ben manyağım bu konuda ya siz bana bakmayın 😂 bak oğlumun bı resmini yukluycem onu resmen lavaş dürüm yapardım tam bir kv kafasindayim üşür gibi geliyor hep 😂😂

Eklentiler

• Screenshot_2024-04-14-07-22-48-420_com.google.android.apps.photos-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-14-07-22-48-420_com.google.android.apps.photos-edit.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 107
Kuzum dün 22 dereceydi ben manyağım bu konuda ya siz bana bakmayın 😂 bak oğlumun bı resmini yukluycem onu resmen lavaş dürüm yapardım tam bir kv kafasindayim üşür gibi geliyor hep 😂😂
Kız bu ne hahshshsh soğuk hasta etmiyor canım böyle sarıyosunuz terletiyorsunuz ondan sonra da esiyo hasta oluyo işte 🤣🤣

Ben 1.ayımda regl olmuştum canım 40 kontrolümde de artık tekrar hamile kalabileceğimi söyledi doktor rahim toparlamış ve yumurtalar hazırmış

Malesef bende yaşıyorum ama ben meme ucum olmadığı için zaten sütümde ona yetecek kadar çok değil birde meme ucu olmayınca istemiyor kavga kıyamet bende sağıp veriyorum mecbur böyle nereye kadar bilemiyorum resmen günlük hayatımı çok etkiliyor hastane tipi pompa kiralamıştım onu da her yere taşıyamayacağıma göre 🤷🏼‍♀️
Canım hastane tipi pompayı nerden kiraladın nasıl yaptın. Bende hastane tipi kiralayacağım ya inanır mısın dün gece memeyi tutturmak için savaş verdik resmen.

Kızlar bugün 37 günlük olduk 35ten beri kanamam bitti ama ben gusül almadım. 40ı mı bekliyoruz yoksa bittiği gibi mi alıyoruz ona göre bugün alayım

Merhaba kızlar doğum yapan arkadaşlar burda çoğunlukta okuyorum yazdıklarınızı tecrübe edinmek için. Sağlıkla büyütün bebeklerinizi darısı başıma olsun. Çok sorum var aslında ama ilki ile başlayım. Hamileliğin son zamanlarında Burun tıkanıklığı horlama sıkıntısı yaşayan Oldu mu olduysa doğumdan sonra geçti mi? Bitik durumdayım ve artık geceleri uyku uyuyamıyorum. Uyku neyse diyorum bebeğe hazırlık ama böyle devam ederse bebekte eşimde benim yüzümden uyuyamayacak
horlama gibi bir sıkıntım olmadı ama burun tıkanıklığı yaşadım, bir sürü şey denedim burun bantları v.s. etki etmiyordu, ve evet doğumdan sonra geçti elhamdulillah

Canım düzeldimi bebeğin ? Atak dönemleri oluyor sanırım onunla alakalı 5. Haftadayım suan benımkıse cok huysuz sanırım dönem dönem bmyle şeyler yaşayacağız
8. Hafta atağından bildiriyorum buralar fena aklı olan gelmesin hunileri hazırlayın😦

Ay Cansu beklenen atak geldi mi ☹️ çok mu fenalar
Canım bu hafta buralara hiç giremedim neredeyse 10. Gündeyiz 2 hafta kadar sürebilirmiş bizimkiler değişikliklere alıştı 2 gündür daha bi iyiler daha tam oturmadı ama adapte olmaya başladılar ama 10 gün üstümden bi geçti yani çok fenaydı. Çarpılmışa döndüm. 5 gün duş alamadım düşün he bugün he yarın diye diye olmadan yoruldum ki eşim git ben bakayım sen duşa gir dediği her an ben amannn diyip yatıp uyudum o derece yoruldum belki iki bebek diye mi bilmiyorum ama ikisi birbirinden değişik hareketler sergiledi😀
Yani kızamıyorum da bebek sonuçta anlamayacak kızsamda. Sinirden dişlerimi sıkıyorum dişlerim kırılsa yeridir. Yani sürekli gülümsüyorum 🙂 travma olmasın diyorum sinirli görmesinler diyorum ama gülerken nazik ses tonumla dişlerimi sıkarak konuştuğum çok oldu 😀😬
Ağlama krizleri çığlık atmalar yani o an birinin memnun etmem için çığlık atarak kendini anlatıyor kulaklarım çok çınladı başım çok ağrıdı çığlık aynı anda attıklarında beynimden vurulmuşa döndüm 🤣
Diyorum ya belki bu kadar değildir ama iki tanesi aynı anda bana ağır geçti 🤷🏻‍♀️
Zaten mama içmemeyi saymıyorum bi insan evladı bu kadar mı beslenmek istemez bu inat bu kavga biberonla dövüştüler o nasıl kavga etmek ellerini ayaklarını keşfettiler ya amanın eliyle biberona vuruyor itiyor o anlar var ya dişlerimi nasıl sıkıyorum sinirlenmemek için 🤣
Ben 90 yapıyorum 90 cc içen kızlar gitti yerine 40-50 içip 1.5 saatte acıkan kızlar geldi. Haliyle gece uykularım berbatlaştı saat başı acıkıyorlar 3 saatte bir içen kızlar gitti saat başı mama istemeye başladılar bir de yan yanda besleniyorlardı o da gitti biri acıkıyor aç bırakamıyorsun besliyorum 1 saat sonra diğeri acıkıp ağlıyor onu besliyorum sonra diğeri acıkıyor döngüye girdim en korktuğum..
acıkıyoe veriyorum eliyle itiyor ama aç ağlıyor ağlıyor ama biberonu verince de ağlıyor ama çekince yine ağlıyor
Bir de birbirlerinin farkına vardılar onu alıyorum o ağlıyor diğerini alıyorum diğeri ağlıyor onunla konuşunca diğeri suratıma bakıyor
Ayakları keşfettiler sürekli tepiniyorlar uyanıyorlar yan yanalar birbirlerini tepiyorlsr haliyle uyandırıyorlar yan yana besliyorum gece ellerini birbirlerinin kafasına bam diye vuruyorlar bilinçsiz yapıyorlar Tabiki ellerini ayaklarını keşfettikleri için öyle sallıyorlar nereye denk gelirse

Canım bu hafta buralara hiç giremedim neredeyse 10. Gündeyiz 2 hafta kadar sürebilirmiş bizimkiler değişikliklere alıştı 2 gündür daha bi iyiler daha tam oturmadı ama adapte olmaya başladılar ama 10 gün üstümden bi geçti yani çok fenaydı. Çarpılmışa döndüm. 5 gün duş alamadım düşün he bugün he yarın diye diye olmadan yoruldum ki eşim git ben bakayım sen duşa gir dediği her an ben amannn diyip yatıp uyudum o derece yoruldum belki iki bebek diye mi bilmiyorum ama ikisi birbirinden değişik hareketler sergiledi😀
Yani kızamıyorum da bebek sonuçta anlamayacak kızsamda. Sinirden dişlerimi sıkıyorum dişlerim kırılsa yeridir. Yani sürekli gülümsüyorum 🙂 travma olmasın diyorum sinirli görmesinler diyorum ama gülerken nazik ses tonumla dişlerimi sıkarak konuştuğum çok oldu 😀😬
Ağlama krizleri çığlık atmalar yani o an birinin memnun etmem için çığlık atarak kendini anlatıyor kulaklarım çok çınladı başım çok ağrıdı çığlık aynı anda attıklarında beynimden vurulmuşa döndüm 🤣
Diyorum ya belki bu kadar değildir ama iki tanesi aynı anda bana ağır geçti 🤷🏻‍♀️
Zaten mama içmemeyi saymıyorum bi insan evladı bu kadar mı beslenmek istemez bu inat bu kavga biberonla dövüştüler o nasıl kavga etmek ellerini ayaklarını keşfettiler ya amanın eliyle biberona vuruyor itiyor o anlar var ya dişlerimi nasıl sıkıyorum sinirlenmemek için 🤣
Ben 90 yapıyorum 90 cc içen kızlar gitti yerine 40-50 içip 1.5 saatte acıkan kızlar geldi. Haliyle gece uykularım berbatlaştı saat başı acıkıyorlar 3 saatte bir içen kızlar gitti saat başı mama istemeye başladılar bir de yan yanda besleniyorlardı o da gitti biri acıkıyor aç bırakamıyorsun besliyorum 1 saat sonra diğeri acıkıp ağlıyor onu besliyorum sonra diğeri acıkıyor döngüye girdim en korktuğum..
acıkıyoe veriyorum eliyle itiyor ama aç ağlıyor ağlıyor ama biberonu verince de ağlıyor ama çekince yine ağlıyor
Bir de birbirlerinin farkına vardılar onu alıyorum o ağlıyor diğerini alıyorum diğeri ağlıyor onunla konuşunca diğeri suratıma bakıyor
Ayakları keşfettiler sürekli tepiniyorlar uyanıyorlar yan yanalar birbirlerini tepiyorlsr haliyle uyandırıyorlar yan yana besliyorum gece ellerini birbirlerinin kafasına bam diye vuruyorlar bilinçsiz yapıyorlar Tabiki ellerini ayaklarını keşfettikleri için öyle sallıyorlar nereye denk gelirse
Bir de elleri hep ağızlarında Allahım aç elini boğazına kadar sokmuş çek de biberonu vereyim yok ben elini çekiyorum tam biberonu vericem hop o elini yine ağzına sokuyor sonra sinirleniyor ağlamaya başlıyor sanki ben vermiyorum emziği eliyle çeki patlıyor ağlamaya başlıyor eliyle biberona vuruyor biberon ağzından kayıyor ağzında biriktirdiği mama her yerine akıyor ay anlatsam daha anlatırım yani bi değişiklerdi kısaca 🤣 sürekli bi tepinme hali bazen yarım dönüyorlar ya da tam dur 360 derece koltukta dönmeye başladılar artık bıraktığım yerle bitiş yerleri farklı oluyor 🤣 yer matı oyun halısı aldım arttık yere geçiş yapacağız 140 cm koltuk genişliğine Sığamaz olduk düşün öyle tepinme hareketlenme ayaklarını tepe tepe inecekler koltuktan

Allah yardımcın olsun okurken gerildim saat başı acıkma olayı hepsinden beter olmuş boşver duşu felan uyuyamaman çok fena olmuş inşallah bi an önce biter canım

X