2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bugün taburcu olcam kuzum. Şimdi işlemleri hallettik. Bebeğimi görme saatini bekliyorum. Görüp öyle gideceğim. Şuanlık yeni bir durum yok. İnşallah hep iyiye gitsin 🙏 ama sürecimiz çok uzun. Bol bol dua etmekten başka çarem yok. Önce Allah’a sonra doktorlara emanet kuzum
Sen sabırlı ol kuzum benim. Allah bu yaşadıklarının mükaafatını verecek inşallah yavrun çok iyi olacak. Tontiş tontiş bi kız olucak o kalpli kıyafetlerine sığmıcak bak gör 🥰

Numune direk olarak güneş ışığı almayacak şekilde pıhtılaşma süreci bitene dek ortalama 20-25 dakika oda ısısında dik pozisyonda bekletilmelidir. Bu süre sonrası serumun santrifüj ile pıhtıdan ayrılması gerekir. Santrifüj yapılmadan bekletilen numunede hemolize bağlı çeşitli parametrelerde değişiklik ortaya çıkabilir. Numunenin tam kan, yani sitratlı ya da edtalı tam kan olarak uzun süre bekletilmesi, örnekteki elektrolit konsantrasyonlarında, enzimlerin aktivitesinde, hematoloji ve pıhtılaşma parametrelerinde çeşitli değişikliklere yol açar.
İnternette de zaten belirtiliyor bu faktörler 🙏🏻 o yüzden hastane ortamında da bi verin isterseniz belki farklı sonuç çıkar
Tamam canım iyi ki sormuşumm başka yerde baktırayım o zaman cok teşekkür ederim ❤️

Numune direk olarak güneş ışığı almayacak şekilde pıhtılaşma süreci bitene dek ortalama 20-25 dakika oda ısısında dik pozisyonda bekletilmelidir. Bu süre sonrası serumun santrifüj ile pıhtıdan ayrılması gerekir. Santrifüj yapılmadan bekletilen numunede hemolize bağlı çeşitli parametrelerde değişiklik ortaya çıkabilir. Numunenin tam kan, yani sitratlı ya da edtalı tam kan olarak uzun süre bekletilmesi, örnekteki elektrolit konsantrasyonlarında, enzimlerin aktivitesinde, hematoloji ve pıhtılaşma parametrelerinde çeşitli değişikliklere yol açar.
İnternette de zaten belirtiliyor bu faktörler 🙏🏻 o yüzden hastane ortamında da bi verin isterseniz belki farklı sonuç çıkar
Bunun için hangi bölüme gitmem lazım plt sonucları için hemolojiye mi ?

Benimki 20. Haftada 47 mm di diğerlerini hatırlamıyorum benimki niye bu kadar uzun 🤣🤣 kız geç falan doğurmiyim ben
Benimkini 18. Hafta sonunda başka bi doktor 50 mm ölçtü. 21. Hafta detaylıda kendi doktorum 34 mm ölçtü. Nasıl bu kadar fark oldu şaşırmıştım. 25. Haftada kendi doktorum yine 34 ölçtü. Haftaya 29+5te randevum var inşallah sormayı unutmam kaç diye. Normalde benim doktor kendisi ölçüp normal bi ölçüyse şu kadar diye söylemiyor özellikle ben soruyorum. Ya neye bakıyorsan ölçüyorsan söyle işte Allah Allah 😤😤

Bendede en çok battaniye nevresimler yoksa giyimler çok kolaymış minik minik🤭☺️birde biberon emzik onlarda aklımda sıcak suyla kaynatmalıyım
Onları ne zaman kaynatacaksın kuzum ben bu akşam kaynatayım diyorum dolapta filelerin içinde saklarım?

Yeni kan vermek için mi sonucunuzu göstermek için mi?
Sonucunuzu kadın doğum uzmanınıza gösterin o zaten kan sulandırıcı gerek var ha da yok der.
Yeni hastanede kan vermek isterseniz direk bir doktora gitmeye gerek yok hastaneye girip kayıt açma biriminden kan tahlili hemogram vermek istediğinizi söyleyin onlar laboratuvar doktoru üzerinden kayıt açıp kan alma birimine gidip kan verebilirsiniz diyorlar kan alma biriminden kan verirsiniz hemogram 2 saate çıkar sonucu çıkan sonucu elden alırsınız ya da internetten hastanenin bakma uygulaması varsa sonuca bakıp kadın doğum uzmanınıza sonucu gösterip değerlendirmesini isteyebilirisiniz

Ama ciddi bir sonuç varsa pıhtılaşmayla ilgili farklı test vermenizi isteyebilirler plt yeterli olmazsa zaten kadın doğumcu söyler o zaman hemotoloji uzmanından randevu alış detaylı baktırırsınız söylerler zaten size 🙏🏻

Ütü işini bitirib yerleşmeni diyorum yapayım sonra onlara geçmek istiyorum zaten çok fazla diğiller bende.
Bende de biberon yok süt sağma makinasının kendi biberonu var, emzik var, kaşık biberon var o kadar stresli edip kaynatılması gereken çok değil bende de

Benimkini 18. Hafta sonunda başka bi doktor 50 mm ölçtü. 21. Hafta detaylıda kendi doktorum 34 mm ölçtü. Nasıl bu kadar fark oldu şaşırmıştım. 25. Haftada kendi doktorum yine 34 ölçtü. Haftaya 29+5te randevum var inşallah sormayı unutmam kaç diye. Normalde benim doktor kendisi ölçüp normal bi ölçüyse şu kadar diye söylemiyor özellikle ben soruyorum. Ya neye bakıyorsan ölçüyorsan söyle işte Allah Allah 😤😤
Kız nasıl düşmüş öyle cihazdan cihaza fark ediyor demekki haftaya bende sorayım hiç sormuyom normal diyip yolluyor 🤣🤣

Aaa kötü kadınlar sizi 🤣🤣 42 ne kız düşman misin kim taşıyacak 42 ye kadar 🤣🤣🤣 çok istiyorsan sen taşı ahhaha anam yok 38 de gelir benim oğlum duramaz inanıyorum 🤣🤣 tahmini doğum 1 nisan zaten 🤣
Ben 2 yıl önce de oğlum için yine kullanıyordum bu platformu. O zamanki grubumuzda ilk doğumumu yapan çoğu arkadaş 39 40 41leri gördü ben dahil. Erken doğuracaginiza nasıl eminsiniz böyle :dondurma:

Tikabasa Tikabasa The The A Asliyokfotokopisivar kızlar siz tecrübelisiniz bilirsiniz,
Yengem süt sağma makinasını bana verdi lansinohun kutusunu açıp bi inceledim hortumları yapış yapış ve biberonları da yapış yapış acaba anne sütü mü onu yapış yapış yaptı yoksa krem falan sürüyordu göğüsüne o bulaştı o mu yapış yaptı?
Bunları strelize etsem yani sıcak suda kaynatsam o yapıl yapışlar gider mi? Ya da nasıl gider hiç daha yıkamadım belki suyla geçer ama fikriniz var mı

Bende de biberon yok süt sağma makinasının kendi biberonu var, emzik var, kaşık biberon var o kadar stresli edip kaynatılması gereken çok değil bende de
Süt sağma makinemi almadım bak onuda alayım birlikte Hall ederim..oyuncağı var birde onuda Hall etmem lazım..hemen hemen aynı☺️

X